argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За социална педагогика  (Прочетена 11933 пъти)

danitkapz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
За социална педагогика
« -: 24.01.2011, 16:42:29 »

Имам едно въпросче . Много съм си харесала една специалност или по-точно Социална педагогика. Приятеля ми е в тази специалност макар,че съжалява,че е избрал нея. аз доста я харесвам и от лекциите които съм прочела,съм доста впечатлена,общо взето ми стана като фикс идея да  запиша тази специалност и моята гледна точка спрямо нея е че ако не ми послужи за работа ще ми послужи за възпитанието на децата ми след време когато имам . Макар че в Пазарджик има доста такива центрове за деца и сдружения с които съм запозната от малка пордаи това че моите родители са се занимавали с такива дейности. Аз съм 12 клас и тази година ще кандидатствам ученичка съм в Математическа гимназия. От това което разбрах по форумите има и састезателен изпит Ще помоля ако има някой който е доста наватре в тази област да ми обясни по подробно как се кандидатства по какви предмети е по добре да се подготвя,какви оценки са ми нужни от дипломата и т.н. ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Активен
данитка

Elisan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:За социална педагогика
« Отговор #1 -: 26.01.2011, 19:23:45 »

Аз съм ПУПЧЕ,2-ри курс,но кандидатстването е еднакво.Аз кандидатствах с матурата по български език и ме приеха.Единствения изпит за педагогиките е "Говорни и комуникативни способности",устен е и е пред изпитващ,който ти дава един лист със скоропоговорки и други разни неща,кото да прочетеш.После ти задава разни въпроси за теб,и ти дава листче ,което удостоверява,че си взела изпита.Това листче се носи на касиерките,заедно с документите ти за кандидатстване.В общи линии е това.Този изпит е ,за да провери дали можеш да казваш определени звуци,дали говориш ясно,дали заекваш,и ако имаш някакъв проблем не те къса,а просто ти маха определена специалност.Да речем,не можеш да казваш Р,Л,С,Ш,и ти маха Специалната педагогика (която включва логопедия и педагогика за деца със специални образователни потребности).
Активен

danitkapz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:За социална педагогика
« Отговор #2 -: 30.01.2011, 18:02:42 »

БЛАГОДАРЯ ти много :) а има ли наплив за тази специалност,защото не съм с много добра диплома  най-вероятно ще е 4.. 4 и нещо.. (скитосването беше по интересно от ученето)за което сега съжещалявам, но е късно вече. надявам се  да изкарам добра оценка на матурата.А с устния изпит мисля че няма да имам проблем :) Бихте ли ме посъветвали още нещо?
Активен
данитка

Elisan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:За социална педагогика
« Отговор #3 -: 01.02.2011, 10:50:58 »

Ами напливът не е много голям ,като цяло. Много зависи как си подредиш желанията,когато подаваш документите.Аз направих грешка,защото имах бал 25,а педагогиките бях писала като последни желания,и ме приеха чак на 3-то класиране.Ако си ги бях писала като първи,щяха да ме вземат още от 1-во класиране.Щом искаш да учиш това,нека то да ти е 1-во,пък след него и другите педагогики.Защото винаги можеш да се прехвърлиш,пък и изпитите м/у педагогиките се припокриват г/д,и ако те приемат друга педагогика,спокойно след това можеш да се прехвърлиш в Социална,без да караш много изпити. :y:
Активен

danitkapz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:За социална педагогика
« Отговор #4 -: 02.02.2011, 16:33:01 »

:) супер надявам се да успея :)
Активен
данитка

naseto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:За социална педагогика
« Отговор #5 -: 12.08.2013, 23:11:14 »

Nqkoi priet sus socialna pedagogika?
Активен

aksi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За социална педагогика
« Отговор #6 -: 31.08.2013, 12:46:29 »

naseto, nameri me vuv facebook: Елизабет Василева  :-)
Активен

VERI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За социална педагогика
« Отговор #7 -: 01.09.2013, 14:14:37 »

zdraveite i az sum  prieta socialna pedagogika   :wink:
Активен

alexandrina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За социална педагогика
« Отговор #8 -: 06.09.2013, 15:00:32 »

Аз също :)
Активен

VERI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За социална педагогика
« Отговор #9 -: 15.09.2013, 21:36:45 »

:) zdravei! facebook ima6 li ?
Активен

Иван Капсъзов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: За социална педагогика
« Отговор #10 -: 17.09.2013, 14:52:18 »

Аз също съм социална педагогика :-) https://www.facebook.com/profile.php?id=100000595554700
Активен

alexandrina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Активен

ninaapostoliova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: За социална педагогика
« Отговор #12 -: 05.09.2014, 09:15:11 »

Има  ли  някой социална педагогика 1курс 2014 -2018 :-)
Активен

Diliana Petrova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: За социална педагогика
« Отговор #13 -: 25.09.2014, 08:43:04 »

Има  ли  някой социална педагогика 1курс 2014 -2018 :-)
Здравей, аз също съм социална педагогика 1курс!  :-)
Активен