argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне на изпити  (Прочетена 1212 пъти)

aadarev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Прехвърляне на изпити
« -: 15.02.2011, 21:43:31 »

Здравейте колеги,
имам следния въпрос- с колко изпита невзети може да преминеш в по-горен курс и какво става ако са повече от допустимото?
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Прехвърляне на изпити
« Отговор #1 -: 15.02.2011, 22:08:27 »

По принцип може да се мине с 2 или 3  невзети ако са повече от допустимото най-вероятно е да се повтаря годината т.е пак да си  в същия курс,като това е малкия дявол.Има случай и с прекъсвания.
Активен

Troublesome

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Прехвърляне на изпити
« Отговор #2 -: 16.02.2011, 03:34:46 »

С два невзети изпита можеш да преминеш в по - горен курс   Ако си с повече от два можеш да подадеш молба до декана и  ако не ти бъде уважена  прекъсваш за 1 година .  Няма разлика в това да прекъснеш и да повтаряш . И в двата случая губиш една година. През периода , в който се водиш прекъснал не си със загубени студентски права и можеш да се явиш на изпитите с индивидуален протокол
« Последна редакция: 16.02.2011, 03:42:55 от Troublesome »
Активен

klarise1

  • Гост
Re:Прехвърляне на изпити
« Отговор #3 -: 16.02.2011, 09:22:45 »

А как седи въпросът ако имаш приравнителни изпити- Пак ли е по същия начин?
Защото аз се преместих  в ПУ и имам да взимам приравнителни + тези към семесътра, коита са ми.
Имам предвид ако имам два невзети изпита от тези,които са ми задължителни за  1 и 2 семестър, ли прекъсвам или изобщо 2 + тези които трябва да държа като приравнителни ( 2 невзети приравнителни и 1 навзет редовен)?
« Последна редакция: 16.02.2011, 09:27:46 от klarise1 »
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Прехвърляне на изпити
« Отговор #4 -: 16.02.2011, 10:53:33 »

Ами при всички случаи правилото за минимум 2 невзети изпита може да се заобиколи, чрез молба до декана чрез инспекторката.Там ще ти обяснят дали и приравнителните се вземат предвид.Доколкото помня имаше колеги които влачиха доста време приравнителни изпити + тези от тещкущия семестър.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

unique

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Прехвърляне на изпити
« Отговор #5 -: 21.02.2011, 18:13:22 »

Спичаш се излишно, в България правилата/законите са писани, за да бъдат заобиколени ;)
Активен
Критик Гаден...