Очевидно е също, че това списание не претендира за авторство на въпросните архиви със задачи, от които ти се интересуваш.
Не може и да претендира. Между другото, да напомня, че ме интересуват и математическите задачи, а също и тези от различните КСК
Какво имаме в случая. Състезанието по математика или информатика се организира от „някого“. Авторът на задачата си е автор, но институцията-организатор също би следвало да има някакви права - идея нямам за договорите, ако изобщо има писмени договори. Така, ... това къде ще бъде публикувана задача и решението ѝ се определя от двойката (автор,организатор) или някой от елементите ѝ. Логически нито Инфоман, нито книжното „Математика“ например, ако са получили разрешение, не би трябвало да могат да преразрешават на друг. Ако трябва да питам, то трябва да се обърна поне към организатора.
Преди време рових в сайта на министерството, отговарящо за образованието (на министерствата толкова често им сменят имената ...) и не успях да намеря никаква полезна информация, освен някакви графици и описания на това, какво представлява едно ученически състезание като процедура. Това „конспекти“, това архиви със задачи или списъци с отговорни фактори или поне „хубави“ нормативни документи - йок. Организацията изглежда провеждана като от мистериозна секта по тайнствени канони и само посветените шамани знаят кое как е. Ето например, зная, че има и студентски олимпиади и състезания. На същите въпроси нямам отговор - кой ги организира, как, защо, конспекти, архиви ... Тук и там по Интернет намирам линкове и откъслечни парчета информация, но не и нещо централизирано и официално. Когато бях студент научих за такова състезание в първи курс месец - месец и нещо преди него от хвърчащ лист хартия, залепен до програмата.