argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: С колко невзети?  (Прочетена 10462 пъти)

Nemour

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
С колко невзети?
« -: 02.06.2011, 23:40:29 »

Уча задочно II курс „Стопанско у-е“. Въпросът ми е с колко общо невзети изпита мога да премина в горен курс? 2 или 3? И дали има някаква процедура, писане на молба до ректора или нещо такова, за да получа позволение да премина? Мерси  :-) 
Активен

MAC

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:С колко невзети?
« Отговор #1 -: 03.06.2011, 19:22:58 »

С два.Ако имаш основателна причина,пишеш молба до декана(не съм сигурна) и той може да ти разреши да се явиш с редовните,за да си вземеш,ако имаш,3-ти изпит.
Активен

alley

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:С колко невзети?
« Отговор #2 -: 18.06.2011, 17:36:21 »

става и без молба , като останеш с 2 изпита можеш да запишеш , ако ще и да е 2ри семестър.
Активен

kalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:С колко невзети?
« Отговор #3 -: 22.06.2011, 20:21:08 »

Аз знам че може и с 3, а ако имаш 4 изпита тогава пишеш молба до декана, за да изчистиш поне 1 от тях
Активен

alley

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:С колко невзети?
« Отговор #4 -: 24.06.2011, 11:46:34 »

с 3 не става:(
Активен

kalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:С колко невзети?
« Отговор #5 -: 24.06.2011, 12:02:21 »

Moje da e ne6to novo ili az da se barkam....
Активен

Nemour

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:С колко невзети?
« Отговор #6 -: 29.06.2011, 19:18:45 »

В интерес на истината днес говорих с инспекторката и ми каза че 3 изпита са много и да се напъна. Така че за задочниците с невзети изпити ви съветвам да помолите инспекторката да ви даде индивидуален протокол и да се явявате с редовните на есен. Тва е!  :wink:
Активен

saiclabs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:С колко невзети?
« Отговор #7 -: 30.06.2011, 15:30:53 »

Заплаща ли се допълнително при явяване на изпит с индивидуален протокол? Ако да, колко?
Активен

fossil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:С колко невзети?
« Отговор #8 -: 30.06.2011, 17:05:49 »

Нищо не се заплаща, когато се явяваш ма изпит с индивидуален протокол. Това да е частен университет.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:С колко невзети?
« Отговор #9 -: 08.07.2011, 15:40:04 »

Здравейте, колеги!
Мен също ме интересува въпросът възможно ли е спокойно да преминеш към следващата година с 3 не взети изпита - точно 3, нито повече, нито по-малко. Чувала съм за колеги, които са преминавали дори и с повече, но инспекторката ни ни каза, че явяването на задочници есента с редовни студенти затормозявало преподавателите и работата им била в повече. Другото е, че до август тя трябва да оформи документите, за да е ясно кои остават и кои прекъсват. Това означава ли, че трябва да се запрятат ръкави и да се пишат молби или може и с блага дума да се разберем и обещание за взети изпити през септември. Наистина, ако има някой, който е минал по този път или има познат, който да е запознат с процедурата - моля, пишете и ни разяснете какво се прави.
Активен

noferini_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:С колко невзети?
« Отговор #10 -: 15.08.2011, 12:02:51 »

Аз бях първи курс стопанско - редовно тази година,но имам два невзети изпита,по които ми предстои ликвидация,ако случайно не ги взема,мога ли да се запиша във втори курс?
Активен

MAC

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:С колко невзети?
« Отговор #11 -: 17.08.2011, 11:49:41 »

Аз бях първи курс стопанско - редовно тази година,но имам два невзети изпита,по които ми предстои ликвидация,ако случайно не ги взема,мога ли да се запиша във втори курс?

Да,ще можеш.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:С колко невзети?
« Отговор #12 -: 26.08.2011, 11:03:00 »

Тъй като съм наясно, че няма кой да ме чуе, но не обичам да си мълча, а точно обратното - да изкажа мнението и недоволството си, то реших тук да се оплача.
Разбира се, проблемът ми е свързан с темата, но по-конкретно  искам да се оплача от персонала в ПУ, за сефте и от инспекторката.
Няма да изпадам в много подробности, а накратко ще обясня. Вече два месеца звъня наляво и надясно, за да разреша този проблем с продължване на обучение при три невзети изпита. Знам, че е възможно и много хора са продължавали, но няма как да се свържа с тях и да ги питам за повече информация.
Единственото, което ме интересува е какъв е редът, кога мога да се видя с декана, да подам молба  и да разреша проблема. Единственото, което получих е грубо, невъзпитано държание, изключително оскъдна информация и накрая – никакво решение. С всеки следващ телефонен разговор, отпуската на декана се удължава и удължава... вече два пълни месеца е в отпуска според инспектори и секретарки, които дори ги мързи да говорят/секретарките само, не инспекторката/... Така и не става ясно, ще му предадат ли молбата, ако отида на място да я подам... Според инспекторката трябва лично да се видя с него, само той може да ми помогне... Според секретарката – след третия ми кръстосан разпит с нея, през който й вадя думите като с ченгел, ми заявява, че трябва да си купя Молба от книжарницата, да отида при инспекторката и тя да ми нанесе невзетите изпити, тогава вече да отида при декана... Е, защо инспекторката ми спести тази информация???!?!
Просто, съм отвратена от това държание, сякаш не печелят от нас – студентите, и им е все тая дали ще има или няма такива. Колкото по-малко работа, толков а по-добре.... е да, ама за да живее човек, трябва да работи и да си спазва задълженията независимо колко му  е писнало и колко е натоварен. Сякаш се изисква кой знае какво с две три изречения да обясниш като човек – трябва да направиш това и това, срокът е този, начинът - този и тн. ...

Много съм разочарована от този университет!

Активен

naskos90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:С колко невзети?
« Отговор #13 -: 31.08.2011, 15:46:05 »

Здравейте,аз съм Стопанско управление /задочно/ и тъй като нашите поправки и ликвидации минаха,сега дали ще може да се ява с редовните,като си взема индивидуален протокол? Мерси предварително Smiley Smiley
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:С колко невзети?
« Отговор #14 -: 07.09.2011, 20:32:25 »

Ако не ти откаже инспекторката, и ако си настоятелна въпреки отказа.... може да ти даде протокол да се явиш. Не е кой знае какъв проблем да се явиш с редовните, отделно че можеш да се разбереш и с преподавателя преди да говориш с инспекторката, за да имаш силен коз, че щом преподавателя се е навил да те изпита, няма какво да се прави да не ти даде протокол :-)
Активен

naskos90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:С колко невзети?
« Отговор #15 -: 22.09.2011, 19:00:47 »

Даде ми протокол ама е празен....не трябваше ли да пише нещо в него или аз да го напиша?
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:С колко невзети?
« Отговор #16 -: 26.09.2011, 14:26:10 »

Ти си попълваш данните, единственото което прави инспекторката е да напише номер на протокола - твоя факултетен номер, да се подпише и да го подпечата. Всичко останало е от теб, но преди да й го дадеш трябва да си го попълнил.  :-P
Активен

naskos90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:С колко невзети?
« Отговор #17 -: 28.09.2011, 17:48:09 »

Мерси много :) :)
Активен

moonlight_shadow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:С колко невзети?
« Отговор #18 -: 30.09.2011, 23:12:47 »

Може ли да ми кажете кога е приемното време на декана на Икономическия факултет и в коя стая е.. Благодаря ви предварително!
Активен

naskos90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:С колко невзети?
« Отговор #19 -: 21.10.2011, 10:43:07 »

А колко се плаща за индивидуален протокол?
Активен