argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Медицинска биология  (Прочетена 11862 пъти)

donika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Медицинска биология
« -: 07.06.2011, 18:22:47 »

Може ли някой да ми каже информация за Медицинска биология, каква реализация има тази специалност? Благодаря предварително! :-)
Активен

galen4ety!!!

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Медицинска биология
« Отговор #1 -: 30.07.2011, 12:05:11 »

az iskam nqkoi da mi kaje balovte po biologiq kak se smqtat  :s: :s: :s: :s: :s: :s: :s: blagodarq na tozi koito moje da mi kaje  :hug:
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска биология
« Отговор #2 -: 31.07.2011, 22:17:55 »

Може ли някой да ми каже информация за Медицинска биология, каква реализация има тази специалност? Благодаря предварително! :-)
Цитирам от сайта на факултета: Завършилите бакалаври от специалност Медицинска биология ще могат да намерят реализация, като квалифицирани професионалисти, които да организират и провеждат лабораторни и експериментални медицински изследвания в академични научни звена и институти, биофармацефтичната индустрия или в обществения сектор


az iskam nqkoi da mi kaje balovte po biologiq kak se smqtat  :s: :s: :s: :s: :s: :s: :s: blagodarq na tozi koito moje da mi kaje  :hug:
вариант 1: Оценката от ДЗИ по биология умножена по 5, плюс оценката от дипломата по биология взета един път, което ще рече, че максималния бал е 36

вариант 2: Оценката от предварителния или редовен изпит по биология умножена по 5, плюс оценката от дипломата по биология взета един път, което ще рече, че максималния бал е 36

Успех на всички кандидат-студенти!
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска биология
« Отговор #3 -: 02.08.2011, 23:25:00 »

Хайде сега по темата да задам и аз няколко въпросчета.
1. Някой може ли да поясни какво точно представлява тази специалност?
2. Виждам че пише изучаване на човешка анатомия, това означава ли че ще имаме и практика, т.е. ходене и зяпане на трупове във формалин?
3. Преподавателите добри и/или разбрани ли са?
4. Има ли свободно избираеми дисциплини?
5. Интересно ли ви е в тази специалност?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Медицинска биология
« Отговор #4 -: 03.08.2011, 09:55:42 »

http://bio.uni-plovdiv.bg/?page_id=181
учебните планове във БФ
Активен

izhod

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Медицинска биология
« Отговор #5 -: 17.08.2011, 15:12:01 »


Хайде сега по темата да задам и аз няколко въпросчета.
1. Някой може ли да поясни какво точно представлява тази специалност?
2. Виждам че пише изучаване на човешка анатомия, това означава ли че ще имаме и практика, т.е. ходене и зяпане на трупове във формалин?
3. Преподавателите добри и/или разбрани ли са?
4. Има ли свободно избираеми дисциплини?
5. Интересно ли ви е в тази специалност?

Неясно е все още какво точно представлява тази специалност :-D , аз съм 3ти курс и първи випуск, който ще завърши това, но като че ли от най-голямо значение си остава магистратурата.  :-( Ще има зяпане на трупове във формалин, но само по предмета ` Анатомия на човека`, който е един семестър.  Има свободно избираеми дисциплини, но само по 2 предмета и за един семестър.  :-)
Активен

sforse

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Медицинска биология
« Отговор #6 -: 30.08.2011, 14:34:24 »

Здравейте,
интересува ме магистратурата по Медицинска Биология,
някой може ли да каже условията за кандидатстване, дати за подаване на документи, или каквато и да е друга информация?

Благодаря предварително на отзовалите се!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Медицинска биология
« Отговор #7 -: 30.08.2011, 15:33:09 »

Здравейте,
интересува ме магистратурата по Медицинска Биология,
някой може ли да каже условията за кандидатстване, дати за подаване на документи, или каквато и да е друга информация?

Благодаря предварително на отзовалите се!
Можеш вече да подаваш документи за участие трябва ти заявление до ректора и квитанция за платена такса за обработка на документи и тези документи ги носиш на инспекторката. И аз чакам да излезе инфо в сайта на ПУ, но явно още е рано.
« Последна редакция: 30.08.2011, 15:34:50 от Anck_Sun_Amun »
Активен

sforse

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Медицинска биология
« Отговор #8 -: 30.08.2011, 15:49:34 »

Благодаря за бързия отговор!
Ти това ли мислиш да записваш? Знаеш ли какви ще са таксите, и евентуално крайния срок за подаване на документи (че да не го изтарва)?
Извинявам се за многото въпроси  :blush:
последно - знае ли някой кога ще излиза новият справочник?
« Последна редакция: 30.08.2011, 15:52:03 от sforse »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Медицинска биология
« Отговор #9 -: 30.08.2011, 15:58:06 »

Благодаря за бързия отговор!
Ти това ли мислиш да записваш? Знаеш ли какви ще са таксите, и евентуално крайния срок за подаване на документи (че да не го изтарва)?
Извинявам се за многото въпроси  :blush:
последно - знае ли някой кога ще излиза новият справочник?
Не  и таксите за редовно ще са към 800 лв на семестър. Май няма краен срок, но предполагам, че октомври трябва да си ги подал/а. Инспекторката ми каза да проверявам след 30 септември за класирането.
Активен

Kirova Tance

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Медицинска биология
« Отговор #10 -: 30.08.2011, 18:26:17 »

Здравейте 
         Може ли някой да ми каже кой е първата година на медицинска биология и кой предмети се изучава ... може ли някой да каже кой продава учебници за първи клас .... медицинска биология   
                                                            :-) :-) :-) :-) :-) :s: :s: :s: :s: :s:моля
Активен

didenceeto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • Биология и английски IV курс
Re:Медицинска биология
« Отговор #11 -: 11.09.2011, 16:23:26 »

Здравейте

Искам да попитам за следващата година.  Ще мога ли да бъда приета с матура или с кандидат-студентски изпит? Ако е с изпит знаете ли какъв ще бъде изпита? И дали да уча от учебниците на просвета за 9 и 10 клас?
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска биология
« Отговор #12 -: 13.09.2011, 01:52:44 »

Здравейте 
         Може ли някой да ми каже кой е първата година на медицинска биология и кой предмети се изучава ... може ли някой да каже кой продава учебници за първи клас .... медицинска биология   
                                                            :-) :-) :-) :-) :-) :s: :s: :s: :s: :s:моля

Аз също бих желал някой ако може да даде списък необходимите учебници и материали, благодаря предварително :-)
Активен

sforse

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Медицинска биология
« Отговор #13 -: 13.09.2011, 07:57:02 »

Някой подаде ли вече документи за магистратура "Медицинска Биология" ?
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска биология
« Отговор #14 -: 24.09.2011, 12:05:51 »

Такааам... значи снощи бях на събитието Европейска нощ на учените което се проведе в Биологическия факултет. Една от темите беше за професионалната реализация на завършилите факултета. Споменаха и специалността медицинска биология, като обясниха че реализацията се изразява в професията медицински представител Ще вмъкна два цитата които намерих в интернет за тази професия:

Първия се намира на адрес http://www.karieri.bg/forum/rabota/profesii/643394_medicinski_predstavitel/
Цитат
Работя като медицински представител в международна компания, (подобно е на търговски представител). Владея англииски. постигам добри резултати, но бонусите не са чак толкова определящи за заплатата. твърда заплата 1200 лв нето. Бонус 100-200 лв на месец. допълнително 1200лв на 6 месеца. лека кола и за лично ползване телефон и тн.

Подробно описание на професията Медицински представител може да намерите тук: http://tchaikapharma.com/bg/careers/job-descriptions/a-day-in-the-life-of-a-medical-representative-in-tchaikapharma-high-quality-medicines-inc/
Активен

didenceeto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • Биология и английски IV курс
Re:Медицинска биология
« Отговор #15 -: 03.10.2011, 09:45:50 »

Успешна година на всички студенти  :hug:

Дано и аз догодина да се присъединя към вас :-)
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Медицинска биология
« Отговор #16 -: 03.10.2011, 19:56:33 »

Мед представител може да стане всеки биолог, химик, фамрацевт, лекар, мед. сестра, мед лаборант и подобни, че понякога дори и физици и хора без образование.

Работата е скучна.
Активен

sforse

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Медицинска биология
« Отговор #17 -: 03.10.2011, 20:18:49 »

Вярно, но кой ще предпочете господин Работодателя... :wink:
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Медицинска биология
« Отговор #18 -: 03.10.2011, 22:24:06 »

Господин работодателя не прави разлика между различните подспециалности в биологията. За него най-предпочитани са медицина и фармация, всичко останало е без значение при търговските представители. Всъщност са много важни уменията да продаваш, никой няма да те пита какво представлява ултраструктурата на еукариотното ядро. А и в края на краищата, почти всички учим едно и също в различни количества.
« Последна редакция: 03.10.2011, 22:26:24 от munroe »
Активен

didenceeto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • Биология и английски IV курс
Re:Медицинска биология
« Отговор #19 -: 22.10.2011, 13:27:26 »

Здравейте,
може ли да ми дадете специалностите, които могат да се учат редовно и задочно.
Активен