argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: изпит по практически руски език  (Прочетена 1218 пъти)

ivetty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • Българска Филология

искам да попитам как протича  изпита по практически руски език и ако не се вземе може ли да се продължи годината?
Активен
Ива Истаткова :)

A_S_T_R_A

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #1 -: 16.06.2011, 15:18:50 »

 :#5:
« Последна редакция: 16.06.2011, 15:20:37 от A_S_T_R_A »
Активен

Klar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #2 -: 05.07.2011, 18:06:30 »

Не, за филологическите специалности, доколкото съм разбрала, ако не вземеш практическия изпит, не можеш да завършиш курса.
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #3 -: 12.07.2011, 15:55:52 »

искам да попитам как протича  изпита по практически руски език и ако не се вземе може ли да се продължи годината?
След като питаш явно за първи курс, при всеки преподавател е под различна форма, но задължителното което е: Диктовка плюс някакъв лексико-граматичен тест или някакви задачи свързани с граматиката и лексиката - това е за писменият. За устният се явяваш при всеки даскал, който ти води отделен компонент: Граматика, Лексика, Домашно четене и тн. и той те изпитва и те оценява, след това събират оценките и ти пишат една обща. Без да си вземеш руския няма как да минеш, дори всички други да са ти 6.00 не го ли вземеш него прекъсваш! Успех... :)
Активен

iloni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Бъди себе си има достатъчно други хора!
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #4 -: 30.08.2011, 14:12:03 »

Извинявам се,ако не съм оцелила точно място за моя въпрос,но пак се отнася до практически руски.Прекъснах една година,заради това,че не успях да си взема изпита и подадах заявление за прекъсване поради слаб успех(такива биле условията).Юни си взех протокл ,с който се явих на изпита ,взех успешно изпита...Преподавателя нанесе отценката в книжката и протокола(който е при инспекторката).Сега за предстоящата година ,трябва ли да се подава  някакво заявление,че искам да продължа. Или си плащаме семестъра и продължаваме :-D :mmm: :hihi:   Благодаря предварително :)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #5 -: 01.09.2011, 23:04:58 »

Oтиди при инспекторката и попитай как стоят нещата, най-лесно е! Но мисля, че няма да има нужда от такава молба или заявление.
Активен

iloni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Бъди себе си има достатъчно други хора!
Re: изпит по практически руски език
« Отговор #6 -: 02.09.2011, 00:29:53 »

Да така е най-добре,но не съм в Пловдив и затова реших да попитам от разстояние :) Въпреки,че и аз мисля,че няма нужда от такива неща :)) Благодаря, все пак за отговора :) :-*
Активен