argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Откриване на фирма  (Прочетена 4182 пъти)

vesy_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Откриване на фирма
« -: 07.10.2006, 22:52:17 »

Някой може ли да ми помогне по въпроса за откриване на нова фирма, по-точно клуб. Знам, че трябват много разрещителни от общината, ХЕИ, пожарната и т.н., но какво по-точно е необходимо. Много ще съм ви благодарна  :-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Откриване на фирма
« Отговор #1 -: 07.10.2006, 22:57:26 »

Дай повече информация, защото за различните фирми се изискват различни разрешетелни. Също така значение има и каква дейност ще развивате-това пак с оглед на набора от разрешителни които ви трябват. Фирмата каква ще е - ЕТ, ООД и прочие?!
« Последна редакция: 12.10.2006, 10:44:10 от Kelli_Mutu™ »
Активен

vesy_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Откриване на фирма
« Отговор #2 -: 07.10.2006, 23:07:26 »

Ами дискотека ще бъде. На 2 етажа. ЕООД ще е. 5 сме собствениците. Става въпрос за една задача, която ни дадоха от унижерситета :)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Откриване на фирма
« Отговор #3 -: 08.10.2006, 13:26:03 »

За пръв път разбирам, че ЕООД-то може да има повече от един собственик  :-o :-o :-o
Щом съдружниците ще са 5 , трябва да е ООД. Първо трябва да се регистрира дружеството / име , учр. д-р , капитал ... и т . н. / по ТЗ.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Откриване на фирма
« Отговор #4 -: 08.10.2006, 13:33:49 »

Аз да попитам... Тази задача по коя дисциплина е зададена?
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Откриване на фирма
« Отговор #5 -: 08.10.2006, 16:29:17 »

Здравейте отново, колежке.
Освен съдебна регистрация, трябва да си направите и регистрация по Закона за регистър булстат, да си извадите печат на фирмата, да обявите дейност в НАП, да извадите осигурителни книжки на съдружниците (ако нямат).В Общината трябва да направите регистрация на търговски обект, да извадите документ за категоризация, както и лиценз за алкохол.Освен това Ви трябва санитарно разрешително за ползване, а щом ще бъде дискотека и разрешение от пожарната (трябва да са изпълнени техните изисквания).Не знам дали съм напълно изчерпателна, но се надявам да съм Ви била полезена.Поздрави и Успех!
Активен