argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Местене от БЕИ в История  (Прочетена 996 пъти)

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Местене от БЕИ в История
« -: 25.06.2011, 22:17:17 »

Здравейте. Искам да ви попитам възможно ли преместването от специалност Български език и история само в специалност История? Питам, защото отвсякъде научавам различна информация. По принцип БЕИ и История учат едно и също нещо спрямо историческите дисциплини, като историците имат само две в повече от учещите БЕИ. Едни казват, че трябва да се вземат всички изпити, други само историческите и после се подават молби до деканите. И след това се държат приравнителни изпити. По принцип знам, че хора от БЕИ са се местили в История, и това май става всяка година. Ако някой се е преместил или знае за такъв колега ще ми е интересно ако отговори тук. Само да каже, че е възможно, другото няма значение...
Поздрави
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Местене от БЕИ в История
« Отговор #1 -: 26.06.2011, 12:43:10 »

може да се прехвърлят трябва да са взети историческите изпити, пък и с невзети подписват разрешителни! По принцип се ходи до деканите на съответните факултети и те трябва да подпишат разрешителните трябва и подпис оот завеждащия катедра в историята ( ако я няма Петрова и Джамбов върши същата работа). Успех с прехвърлянето
П.С. Попитай и в учебен отдел на ФИФ ет.2 стая 208 при Недялка Чиликова!
Активен

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Местене от БЕИ в История
« Отговор #2 -: 26.06.2011, 13:08:01 »

Благодаря ти много! На мен ми казаха, че трябвало към юли да си подам молбите. Че се купуват от книжарницата и сигурно после се дават на секретарката за печати или нещо подобно.  Предполагам че аз трябва да ги дам лично на деканите, нали? А в сайта на ПУ пише, че приемното време на Петрова е във вторник от 11.30 - 12.30 часа. Но не пише къде. А по принцип и не пише и в коя стая приема декана нито в главната сграда, нито на Костаки Пеев. Знам че е малоумно  да питам такъв въпрос, но знаеш ли къде се намират тези стаи?
Пак благодаря.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Местене от БЕИ в История
« Отговор #3 -: 26.06.2011, 17:10:51 »

Петрова е в стая 256б на в-я етаж в ректората в коридора в ляво, но не знам кога и е приемното време! И пак казвам питай при Чиликова!!!
Активен

Dan4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Местене от БЕИ в История
« Отговор #4 -: 26.06.2011, 18:01:43 »

Добре.
Активен