argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Здравни осигуровки  (Прочетена 4725 пъти)

Daws

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Здравни осигуровки
« -: 17.07.2011, 09:34:12 »

Искам да попитам как стой въпросът ако имам 3-4 месеца не платени здравни осигуровки до октомври месец след което влезна в редовна форма на обучение в ПУ , ще ми се продължат ли здравните осигуровки а старите да останат неплатени или трябва да си ги платя първо старите и тогава да ми се продължат от университета?
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #1 -: 17.07.2011, 10:02:37 »

Те ти ги продължават при всички случаи (освен ако не декларираш изрично, че работиш), но няма да можеш да ползваш нищо, защото ще имаш прекъсване на осигуровките за повече от 3 месеца. Така че е добре поне за 1-2 месеца да си ги платиш, за да не се натрупат повече от 3, иначе ще ти ги прекъснат и кел файда, че ПУ ти ги плаща.
Активен

Георги Иванов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #2 -: 10.08.2011, 17:00:54 »

Аз искам да питам нещо друго свързано със Здравните осигуровки!
Днес ходих да се запиша и питах за тези осигуровки, но не ми дадоха отговора който очаквах!
Интересуваме това - кога се подават документите и какви по-точно са те.

Ако някой знае нещо по въпроса, моля нека пише!

Поздрави, Георги Иванов!
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"

Nenko_16

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
  • Български език и новогръцки език - IV курс
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #3 -: 10.08.2011, 23:03:34 »

Аз искам да питам нещо друго свързано със Здравните осигуровки!
Днес ходих да се запиша и питах за тези осигуровки, но не ми дадоха отговора който очаквах!
Интересуваме това - кога се подават документите и какви по-точно са те.

Ако някой знае нещо по въпроса, моля нека пише!

Поздрави, Георги Иванов!

Документи за здравни осигуровки не се подават. От момента, в който започне учебната година, университетът автоматично ви осигурява  :-)
Активен
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #4 -: 11.08.2011, 00:23:21 »

Всъщност щом си БИТ задочно - нямаш право на здравни осигуровки от университета.
Активен

Savelia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #5 -: 18.08.2011, 23:51:28 »

Университетът осигурява само редовните студенти. По закон здравното осигуряването  трябва да става за месеца , в който студентът е записан- в случая месец август/ така ми обясниха от НАП, когато подадох декларация образец 7/. Това всъщност може да да се провери от сайта на НАП и да не се бърза с внасяне на осигуровки.Учениците, които завършват тази година следва да подадат декарация образец 7 ,тъй като училището ги е осигурявало до юни месец. За сега дължа здравна вноска само за юли .
Активен

Indigo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #6 -: 19.08.2011, 14:19:57 »

А до кой месец университетът плаща здравните вноски на редовните студенти, които завършват тази година?
Активен

aMoPe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 720
  • Маркетинг Р, IV курс
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #7 -: 19.08.2011, 14:35:21 »

Чудя се дали университета ни осигурява и през летните месеци? за редовните студенти става въпрос :)
Активен
You must be the change you wish to see in the world!

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #8 -: 20.08.2011, 00:05:56 »

А до кой месец университетът плаща здравните вноски на редовните студенти, които завършват тази година?
Би трябвало, докато завършиш семестриално.

Чудя се дали университета ни осигурява и през летните месеци? за редовните студенти става въпрос :)
Без прекъсване, поне докато не се отпишеш, дори и да прекъснеш...
Активен

SoulSister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #9 -: 01.09.2011, 20:51:12 »

Чудя се дали университета ни осигурява и през летните месеци? за редовните студенти става въпрос :)
Без прекъсване, поне докато не се отпишеш, дори и да прекъснеш...

Това ми грабна вниманието! Може ли някой, който е добре информиран по въпроса, да каже дали наистина, ако студент прекъсне за 1 година, университетът продължава да го осигурява или не!!! Благодаря предварително :)
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #10 -: 13.09.2011, 19:01:29 »

не знам това : http://uni-plovdiv.bg/news.jsp?ln=1&id=1130&newsPageNumber=1
откога е в сайта, но днес го видях  :-)
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #11 -: 22.09.2011, 00:11:33 »

Чудя се дали университета ни осигурява и през летните месеци? за редовните студенти става въпрос :)
Без прекъсване, поне докато не се отпишеш, дори и да прекъснеш...

Това ми грабна вниманието! Може ли някой, който е добре информиран по въпроса, да каже дали наистина, ако студент прекъсне за 1 година, университетът продължава да го осигурява или не!!! Благодаря предварително :)
Дори и прекъснал ти си запазваш студентските права, така че не бива да те учудва. В ТУ 100% е така, тук не трябва да е по-различно...
Активен

metlichina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #12 -: 17.11.2011, 23:30:49 »

ПУ  осигурява студентите редовно обучение - и ДП, и платено, нали?

Доколкото се ориентирах при записването не се подава декларация, за да започнат да ни осигуряват.
При секретарката ли трябва да подам декларация, за да НЕ ме осигурява ПУ?
Активен

key

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Здравни осигуровки
« Отговор #13 -: 21.11.2011, 10:56:50 »

Аз ходих миналата седмица на лекар и се оказа, че съм със спрени здравни права, защото през летните месеци от дипломирането до записването на магистратура не съм бил осигуряван. Става въпрос за 20-30лв, но никой не ми беше казал, че университетът повече няма да ме осигурява. Платих си ги в НОИ, обаче си беше пак разкарване и си платих прегледа при личния ми лекар на частно. Доста неприятно положение и дано други нямат моя лош късмет и липса на информираност 
Активен
Gerda най-сигурната защита!