argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос относно прехвърляне от друг ВУЗ в ПУ  (Прочетена 8165 пъти)

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...

Здравейте! Бих била много благодарна, ако някой от вас има необходимата и достоверна информация относно това дали е възможно осъществяването на прехвърляне на студент от частен университет в ПУ? Запозната съм с чл.156 и точките от 1-6 към ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА НА ПЛОВДИВСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ”ПЛОВДИВ 2005, но как мога да разбера за повече подробности?Благодаря предварително :-)

 
Активен

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Моля ви кажете ми дали е възможно и какви са изискванията.Аз искам от ПУ да се прехвърля в софия,ако може да ми кажете в какъв ВУЗ мога да се прехвърля  :mrgreen:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Моля ви кажете ми дали е възможно и какви са изискванията.Аз искам от ПУ да се прехвърля в софия,ако може да ми кажете в какъв ВУЗ мога да се прехвърля 
Ани, ти питаш ПУ какви са изискванията на софийския ВУЗ-а в който искаш да се преместиш, без дори да знаеш кой е той!? Това е шедьовър, чесно :) - имаш бира от мен...
Активен

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Аз си знам в кой искам това,че не сам конкретизирала така сам сметнала.Но все пак да се изясня по точно.Приета съм политология в ПУ в кой ВУЗ в София мога да се прехвърля,кога и как? Това са моите въпроси.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев

ani_tiptop  според мен трябва първо да питаш ВУЗ-а в, който искаш да се прехвърляш. Аз мисля, че поне от страна на ПУ едва ли ще има проблеми.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Втора бира :)

Аз си знам в кой искам това,че не сам конкретизирала така сам сметнала. vs в кой ВУЗ в София мога да се прехвърля,кога и как?
Активен

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

 :mrgreen: добре смейте ми се,какжо толкова има нали за това е този форум да питам,ако искам някой да ме черпи с бира ще отида на някой бар.
Активен

H0t_ChiCk_

  • Гост

Еми...където я има тази специаност би трябвало да може..но не мисля, че ще стане по-рано от завършването на първата година...не е и толкова лесно самото прехвърляне ама това е отделен въпрос...
Активен

OpenBSD

  • Гост

Не мога да разбера как така ПУ трябва да знае как трябва някой студент да се прехвърли в друг ВУЗ :? :? :? Прехвърлянето касае другия ВУЗ, а не ПУ. А този форум е за да дава информация на студенти на ПУ, а не на такива, които искат да се махнат. Като искаш инфо за прехвърляне, отиваш във ВУЗ-а в който искаш да се прехвърлиш и говориш с тях.
Активен

OpenBSD

  • Гост

Ами отоговрът ще е да говориш с декана на съответния факултет, в който искаш да се прехвърлиш, защото това се решава от него.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Зависи къде в ПУ искаш да се прехвърлиш. Аз бих те насочил към декана на съответния (желания от теб) факултет.

Успех ani_tiptop!!
Активен

fair

  • Гост

Не знам ani_tiptop какъв изпит е държала в ПУ, но той определено не е по езикова култура.   :-o
Активен

valeria_t

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Na stranicata na PU-to ima pravilnik,v koito sigurno 6te nameri6 tazi informaciq..Bqh 4ela 4e ako se prehvarlq6 ot drug darjaven Universitet trqbva da plati6 sumata za cqloto obu4enie ..t.e. ako re5i6 da se mesti6 ot nqkoi 4astet tova 6te ti izleze dosta soleno...
Активен

bibw

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

В София политология има УНСС и в Софийския , за УНСС незнам,обаче в Софийския ще ти е трудно да се прехварлиш, тай като в ПУ учиш доста различни предмети от тях и трябва да държиш приравнителни изпити, а тези които имат по-сходна с тяхната програма са с предимство при класирането! Ако си решила да опиташ се постарай успеха от двата семестара да е над 5, желателно даже 5.50 за да имаш шанс! Успех!!!
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Абе къде ще ходиш... я си сядай на ...  :-D
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Имаше обратния въпрос някъде тук, така че ще цитирам отговора на един колега .. "Питай декана на съответния факултет". Ако се заровиш да четеш правилата в някое е-книжле рискуваш да не си сваршиш работата и да загубиш време  :wink:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Условията, на които студента трябва да отговаря , за да се прехвърли от друг ВУЗ са:
1. Успех минимум много добър 4.50;
2. Да си е взел всички изпити от другия ВУЗ;
3. Заплащане на дарителска такса, която е в зависимост от това дали в предходният университет си бил частна или държавна пъръчка.

П.С. В Юридическия факултет дарителската такса е диференцирана, но във всеки факултет относно този въпрос действат специални условия, с които може да се запознаеш като попиташ съответната инспекторка.
Та в ЮФ, ако се прехвърляш от частен ВУЗ, редовно заплащаш дарение в размер всичките семестри, които ти остават до края на обучението по 400 лв. Май беше, а за задочно по 200 лв. Ако си от държ. поръчка е доста по евтино.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Относно прехвърлянето ти в друг ВУЗ не виждам каква е цялата роля на ПУ в случая. Единственото, с което те са замесени е това, че когато подадеш молба трябва да ти издадат аказемична справка и нищо повече. Всичко останало зависи само и единствено от ВУЗ-а, в който смяташ да се местиш. Желая ти успех в начинанието и ти пожелавам изборът ти относно университета да си струва и да не съжаляваш. Аз лично УНСС не бих го препоръчала по никакъв повод  :-D
Активен

4_kurs

  • Гост

и Нов български също-поне за специалност право на 100% излизат не добре подготвени!
Активен