argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ДОПЪЛНИТЕЛЕН КОНКУРС ЗА СТУДЕНТСКА МОБИЛНОСТ ПО ПРОГРАМА СОКРАТ/ЕРАЗЪМ  (Прочетена 2474 пъти)

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Тъй като виждам, че се изисква среден успех това ми подсказва, че не се отнася за студенти първа година. Права ли съм?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Да, права си - не могат да участват първокурсници. Това са незаети места от конкурса, обявен през пролетния триместър 2005/2006.
През пролетния триместър на настоящата учебна година ще се проведе конкурс за академичен обмен през 2007/2008 уч. г., в който могат да участват и настоящите първокурсници. Освен по програма ERAZMUS, ще се обявят места и за академичните програми CEEPUS и DAAD.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Чудесно ! Ще ме видите там тогава. Дано провеждането на всички тези конкурси е успешно.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

az dokolkoto sam chuval may nyama mnogo interes kam tezi neshta
interesno shto li...
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Като при повечето неща по една лесно откриваема като мотив причина - липса на амбиция. Ето сега има няколко готини курса за допълнителна квалификация и кредити във ФМИ, а не видях един колега, освен самата себе си, да се е записал. Питах ги защо и чух изтърканото до безкрай - "Всеки решава сам за себе си и може би ние сме ПРЕЦЕНИЛИ, че така е най-добре". С други думи мързи ме в червата и съм тъп като кратуна( съжалявам, ако звуча грубо, но много се ядосвам на неинициативните мързеливци, които си губят времето ТВЪРДЕ много - малко губене е позволено :wink:).

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

az dokolkoto sam chuval may nyama mnogo interes kam tezi neshta
interesno shto li...
Какво трябва да се очаква според теб? Годишно от ФМИ се възползват от тези програми около 50 студенти. Интересното е, че който веднъж е бил, след това кандидатсва за всяка друга възможност. Не случайно ФМИ увеличава всяка година географията на европейските универсситети за академичен обмен. И това не е лесна работа, но си заслужава за мотивираните студенти. Интересно е, че обикновено се явяват приблизително толкова кандидати, колкото са и обявените места - може би защото се явяват наистина само мотивирани и добре подготвени кандидати.
Като при повечето неща по една лесно откриваема като мотив причина - липса на амбиция. Ето сега има няколко готини курса за допълнителна квалификация и кредити във ФМИ, а не видях един колега, освен самата себе си, да се е записал. Питах ги защо и чух изтърканото до безкрай - "Всеки решава сам за себе си и може би ние сме ПРЕЦЕНИЛИ, че така е най-добре". С други думи мързи ме в червата и съм тъп като кратуна( съжалявам, ако звуча грубо, но много се ядосвам на неинициативните мързеливци, които си губят времето ТВЪРДЕ много - малко губене е позволено :wink:).

~LIA~
Ако става въпрос за факултативните дисциплини "Въведение в Macromedia Professional Flash 8 (практикум)" и "Увод в Oracle 9i: SQL (практикум)", то те се запълниха още първия ден за записване (2 октомври) до обяд. С разрешение на декана бяха записани допълнително (извън лимита от 24 студенти за курс) студенти, които участват със собствени лаптопи (има от I до IV курс).
Активен

VooDooMaN

  • Гост

az dokolkoto sam chuval may nyama mnogo interes kam tezi neshta
interesno shto li...
Няма човек, който да е бил на exchange и да е съжалил. От личен опит говоря :).
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Ако става въпрос за факултативните дисциплини "Въведение в Macromedia Professional Flash 8 (практикум)" и "Увод в Oracle 9i: SQL (практикум)", то те се запълниха още първия ден за записване (2 октомври) до обяд. С разрешение на декана бяха записани допълнително (извън лимита от 24 студенти за курс) студенти, които участват със собствени лаптопи (има от I до IV курс).

Да, става дума за тях и ДА-видях много първокурсници, но само от специалност Информатика т.е. от другите специалности, в които не се очаква да се интересуват толкова от това, на студентите им е все едно. Не е нужно да си "информатик", че да се интересуваш. От МиИ има само двама човека - аз и още едно момиче, което пак аз накарах почти на сила да се запише. Това си е срамота. Виждам, че желаещите студенти са много, но те са предимно от по-горни курсове или от конкретна специалност, а новите попълнения са като пропусквателни мембрани, но без защитна функция- всичко ПРОСТО СИ МИНАВА през мозъчетата им, но не се задържа там.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Е, за първокурсниците, според мен, не е нормално и не е препоръчително да се записват веднага след прекрачване прага на университета в допълнителни курсове. Това е редно да става поне от втория триместър нататък - когато студентът вече се е адаптирал към редовния учебен процес. Но ... всеки сам си решава и при всеки нещата са различни.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

az dokolkoto sam chuval may nyama mnogo interes kam tezi neshta
interesno shto li...
Какво трябва да се очаква според теб? Годишно от ФМИ се възползват от тези програми около 50 студенти. Интересното е, че който веднъж е бил, след това кандидатсва за всяка друга възможност. Не случайно ФМИ увеличава всяка година географията на европейските универсситети за академичен обмен. И това не е лесна работа, но си заслужава за мотивираните студенти. Интересно е, че обикновено се явяват приблизително толкова кандидати, колкото са и обявените места - може би защото се явяват наистина само мотивирани и добре подготвени кандидати.

emi spored men tryabva da se ochakva horata da se izbivat za teya programi
pak to kolkoto mesta tolkova i kandidati...

Ayde za sebe si razbiram az sam ot goreopisanite deto gi marzi v chervata i sa tapi kato kratuni, obache pone imam dostatachno mozak da ne mrankam sled tova. Poznavam dosta hora, obache deto se skasvat da mrankat kak nishto ne stavalo v universiteta i vaznikva vaprosa te shto ne se butat...
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx

Съгласен съм със Stilgar - плюят някакви хора как нищо не били научили и не могли да завършат, а те изобщо не са дошли да видят какво става в университета, къде учат, да не говорим за обсъжданите програми ...
Активен