argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: за кандидатстудентския изпит по български език за специалността"психология"  (Прочетена 1298 пъти)

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Здравейте на всички нова съм тук и се радвам да намеря подобен форув,но да премина директно към въпроса искам другата година да кандидатствам за специалнстта"психология" ,разбрах ,че имаш право да си избираш един от няколко предмета и аз съм се ориентирала към български език,но искам да ви попитам тези които са минали вече през това въпросите относно граматиката ли са само или включват и литературни въпроси за българските автори и техните произведения,защото доста отдавна съм завършила средното си образование и ми е малко далечна и позабравена материя,благодаря ви предварително
Активен

Spasoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Психология, 2 курс

Здравей  :-) Аз кандидатствах тази година и ме приеха психология с изпит по бълг. език. Първо, трябва да знаеш, че оценката от този изпит се умножава по 5, а от изпит по психология - по 6, така че шансът ти е малко по-малък, особено за момиче. А иначе изпитът по бълг. съдържа 4 задача:
1. Имаш 60 думи и трябва да подчертаеш вярно изписаните
2. Текст, който трябва да препишеш като отстраниш правописни и граматични грешки
3. Текст, в който трябва да поставиш нужната пунктуация
4. Есе
Надявам се, че съм бил полезен :)
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

благодаря ти много  а ако реша да държа по психология изпито от къде трябва да се подготвя т.е от кой учебник трябва да е подготвя и като цяло лесен ли ти се стори изпита благодаря ти отново
Активен

Spasoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Психология, 2 курс

Мисля, че от учебника по Психология, но не съм 100% сигурен - даже изобщо не съм сигурен. А редовният изпит беше малко по-лесен от предварителния, но аз ходих и цяла година на уроци и мога да кажа, че не беше кой знае какво
Активен

bloody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Като не си сигурен, защо даваш съвети? Но пък цяла година на уроци... по български? Сигурно мразиш родителите си, че и себе си.

Милкона, с прочитане на учебника на Стаматов за 9 клас си вътре. Ако си много амбицирана, може и два пъти да го прочетеш.
Общо взето и да имаш някакви общи познания, отново си вътре. Емпатия, памет, личност бяха темите, които отвориха на изпита, писахме за паметта. Пък и квесторите дават едно рамо на отишлите на изпит по психология, защото са 50на на брой, кандидатстват открито за тяхната специалност, бе симпатия голяма демонстрираха. Че чак и помощ предложиха. Не ти пречи да се явиш както на двата изпита по български така и на този по психо.
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

благодаря ти много наистина ми помогна ,наистина се колебаех на кой изпит  да се явя ,но май ще наблегна на този по психология още днес ще отида да си потърся учебника,щом няма такъв наплив,мисля,че ще е по-добре,а може ли да ми кажеш как стои въпроса със задочното обучение,защото не съм от пловдив , а и работя ,та ако може да ми кажеш по колко дена са очните,семестъра колко е и така благодаря ти предварително
Активен

Spasoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Психология, 2 курс

Еми може да не съм бил сигурен, но съм бил прав ;) А относно изпита, не се мразя, ако мислиш, че е прекалено лесно, защо  не се пробва ;) Запази си мнението за себе си, никой не го е поискал ;)
Активен

bloody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

@Спасов, не помня да съм споменавал, че не съм се явил. Точно, защото се явих, смятам, че беше лесно.



@Милкона; Задочното е на значително по-ниска цена като цяло. 60лв или 70лв разлика в семестриалните такси. Заплатих 180лв или 190лв. + ~10лв документите. Очните са 15-20 дни от сутрин до вечер. В момента започват на 15 септ до 2-3окт. После са изпитите, нямам идея кога ще са, ще се решава на място.  Вторият семестър вероятно ще протече по подобен начин.
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

благодаря ти много и не искам да съм много досадна ,но искам да те питам как процедират повечето задочници за 20 дни на квартира ли са в пловдив или незнам,има ли някаква друга възможност,задължително ли е присъствието на лекциите
Активен

bloody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

След 20 дни вероятно ще имам отговорите ти, навярно няма да ти е късно? От чиста обща култура - при приятел или някоя баба в апартамента й срещу заплащане. 20 дни все се издържа някак.
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

благодаря ти много,наистина добих представа,не няма да е късно аз другата година ще кандидатсвувам ,но искам да съм запозната по от рано
Активен

bloody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Направи ми впечатление разнообразното начало на всеки твой пост в тази тема. (: От кога 93 набор сте сигурни, че бихте имали работа и след ~ 366 дни.? Това е трудно срещана константа вече.
« Последна редакция: 11.09.2011, 13:40:49 от bloody »
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

извинявай,но нещо не можах да схвана за какво ми говориш как така 93 набор ,аз съм 1978 година родена,но сигурно защото съм руса
Активен

bloody

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Евтина манипулация за да разбера на колко години си.  :#1:
Активен

milkona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

ами аз не бих ги скрила,така че можеше и без манипулиране да ти ги кажа,карай получи се интересно
Активен