argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дипломна работа  (Прочетена 1187 пъти)

m_dobreva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Дипломна работа
« -: 04.09.2011, 16:40:53 »

Здравейте :) Пиша с един може би малко глупав въпрос :) Тъй като скоро се надявам да си взема всички изпити и ще стигна до ниво - дипломна работа или държавен изпит ( като среден успех съм точно между двете ) и искам да знам как се определя темата за дипломната работа? Аз ли си я избирам, има ли някакъв списък с теми, от къде се взима и горе - долу в какви насоки са темите? Ако можете да ми отговорите ще съм ви много благодарна :)
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re:Дипломна работа
« Отговор #1 -: 04.09.2011, 21:31:17 »

Единственото глупаво нещо е ако човек не задава въпроси, защото тогава си остава глупав. Затова не се притеснявай - въпросът ти си е съвсем на място!

Ако повече преподаватели пишеха в този форум, щеше да е по-добре, защото засега само Светослав Енков може да ти даде отговор от преподавателска гледна точка. Мисля, че за текущата академична година (2010/2011) е вече малко късно, тъй като скоро почва следващата академична година (2011/2012).

Не ми е известно да има някакъв списък от който си избираш, по-скоро се "споразумяваш" с даден преподавател на каква тема да ти е дипломната работа. Може преподавателят да има някаква тема, която да ти даде, а може и ти да имаш някаква идея, която да предложиш. Накратко - трябва да питаш някой от преподавателите (с който си в добри отношения) дали иска да ти бъде ръководител на дипломна работа, дали може да ти помогне с насоки в дипломната работа и т.н.

Аз самият мога да бъда технически ръководител на една конкретна дипломна работа, свързана с Linux дистрибуциите, със съдействието на Светослав Енков като дипломен ръководител. Предложението все още е валидно, така че ако проявяваш интерес - пиши ми!
« Последна редакция: 04.09.2011, 21:35:18 от Иван Давидов »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Дипломна работа
« Отговор #2 -: 04.09.2011, 23:00:22 »

Ако повече преподаватели пишеха в този форум, щеше да е по-добре, защото засега само Светослав Енков може да ти даде отговор от преподавателска гледна точка. Мисля, че за текущата академична година (2010/2011) е вече малко късно, тъй като скоро почва следващата академична година (2011/2012).
Мда, това е така за форумите наистина, но не зная дали някъде изобщо се случва - преподаватели да пишат из форуми, поне на мен не ми е известно.

Не ми е известно да има някакъв списък от който си избираш, по-скоро се "споразумяваш" с даден преподавател на каква тема да ти е дипломната работа. Може преподавателят да има някаква тема, която да ти даде, а може и ти да имаш някаква идея, която да предложиш. Накратко - трябва да питаш някой от преподавателите (с който си в добри отношения) дали иска да ти бъде ръководител на дипломна работа, дали може да ти помогне с насоки в дипломната работа и т.н.
Точно така е и в Химическия факултет и на разните други места извън ПУ. Това е практиката, която ми се струва единствена и добра.

Аз самият мога да бъда технически ръководител на една конкретна дипломна работа, свързана с Linux дистрибуциите, със съдействието на Светослав Енков като дипломен ръководител. Предложението все още е валидно, така че ако проявяваш интерес - пиши ми!
Преди време Светослав Енков изведе един студент (Георги) с IPv6 дипломна работа, в която помагах... всъщност леко му го натресох, но Жоро беше готин и добре си написа нещата сам. Казвам това с добри думи за Светльо, който е много гъвкав за такива варианти.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Дипломна работа
« Отговор #3 -: 05.09.2011, 09:10:57 »

Всъщност, Иване, защитите за есенната сесия за Държавен изпит 2010/2011 са на 8 октомври 2011, така че за този един месец, ако човек има мерак, време, способности и се напъне, с подкрепата на ръководителя си ще се справи за отличен.

Темите не се публикуват. Комуникира се с преподавателите. Понеже темите се 'свършват' бързо, често върши работа и ако дипломантът даде собствена идея (нещо, което е правил или в което има интерес - да го довърши или развие).

Аз нямам капацитет никакъв вече. Добрева не казва коя специалност е - за да я насоча към даден преподавател.
Активен

m_dobreva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дипломна работа
« Отговор #4 -: 06.09.2011, 16:57:08 »

Специалност информатика съм, но за 8 октомври със сигурност няма да мога да се подготвя ( не че нямам желание ) , защото имам още един невзет изпит, за който сега се подготвям и няколко избираеми дисциплини. Това ще остане за следващата възможна дата, но искам от сега да съм наясно, защото не съм добър информатик и ще ми е нужно повече време за подготовка :)
Благодаря за информацията :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Дипломна работа
« Отговор #5 -: 06.09.2011, 23:35:26 »

Ако сте за юли 2012 и имате успех над 4.00 - Ненка ще ви каже - ще ви поема за д.р. - ще се видим в учебно време във ФМИ и ще поговорим.
Активен

m_dobreva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дипломна работа
« Отговор #6 -: 07.09.2011, 16:33:53 »

Благодаря :) Ще ви намеря , стига да си взема изпитите - до края на този месец. Поне ще имам време за подготовка :)
« Последна редакция: 10.09.2011, 22:34:58 от Таньо Иванов »
Активен