argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дати за изпит  (Прочетена 1088 пъти)

Милен Пекалиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Дати за изпит
« -: 13.10.2011, 22:31:41 »

Здравейте, колеги. Можем ли да се явим и на 2-те дати на един и същи изпит (задочно) . Пример - предстои изпит по ОКИ тази събота и следващата. Предполагам тези дати са направени за удобство? Има ли такъв вариант, да се явим и на 2-те ?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Дати за изпит
« Отговор #1 -: 13.10.2011, 23:34:28 »

Не само има, но е и традиция... Сори за майтапа. Отговорът е - ДА!

Проблемът е, ако сега изкараш 3 и ти се нанесе в протокола, да не цъфнеш другата събота и да кажеш - искам да си повиша оценката. Не е строго забранено, но и много поправки в протокола също не са позволени. А ако кажеш 'Не ми нанасяйте 3-ката, ще се опитам да изкарам повече на следващото явяване!" и на следващата дата изкараш 2, да не кажеш - аааа, аз си имам 3-ка, пишете ми нея (всъщност и това може да стане).

Двете дати са за ваше удобство, не за 2 опита, идеята е да имате гъвкавост, ако сте възпрепятствани.
Активен

Милен Пекалиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дати за изпит
« Отговор #2 -: 13.10.2011, 23:53:07 »

Мисля , че не съм достатъчно подготвен. Значи, ако на 1-вата дата изкарам 2  (малко се съмнявам, но и това е вариант) отивам на 2-рата дата без проблем .Пък за 2-рата дата не съм много сигурен дали ще мога да ида. Г-н Енков, благодаря Ви за бързия отговор  :-)
Активен

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:Дати за изпит
« Отговор #3 -: 14.10.2011, 09:23:40 »

Каква е вероятността, да изкараме по-ниска оценка и да не ни я пишат? В смисъл такъв, правя теста, изкарвам 3 и какво? Моля изпитващият да не ми нанася оценката ли?
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re:Дати за изпит
« Отговор #4 -: 14.10.2011, 13:22:53 »

Каква е вероятността, да изкараме по-ниска оценка и да не ни я пишат? В смисъл такъв, правя теста, изкарвам 3 и какво? Моля изпитващият да не ми нанася оценката ли?

По мое време имаше такава опция, което е еквивалентно на неявяване на изпита. Лошо няма, има и други изпитни сесии, подготвяш се по-добре, изкарваш по-висока оценка и готово.

Имай предвид, че ако примерно изкараш 3, не ти впишат оценката, след това се явиш повторно и изкараш 2, предишната ти тройка не се брои. :)

Най-добре говори с конкретния преподавател дали е възможна такава врътка, но ако съдя по себе си и по времето, когато аз бях студент, няма никакъв проблем.

P.S. Сега забелязах, че отговорът ми се дублира по смисъл с този на г-н Енков! :)
« Последна редакция: 14.10.2011, 13:25:06 от Иван Давидов »
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re:Дати за изпит
« Отговор #5 -: 14.10.2011, 14:05:14 »

Мога да дам информация само за изпита по ЛААГ да спец. БИТ, тъй като водя само тази дисциплина на студентите от задочна форма на обучение. Ако студентът се яви на двете дати, пиша по-високата оценка от двете изкарани. За целта, ако студентът не е доволен от оценката си на първата възможна дата, ми казва да не му я вписвам и се явява на следваща дата.
Миналата година направих така. След приключване на изпита на първата дата, проверих работите за 2-3 часа. Студентите, което изчакаха, дойдоха да си видят работите и оценките и тези, които поискаха, им вписах оценката в протокола и студентските книжки. Тези, които си тръгнаха по-рано или не бяха доволни от резултата, не ги вписах. На следващата дата - същото. На поправката (юни месец) обаче нанасям всички оценки (изкарани в този ден или преди това), защото е последна дата (преди ликвидацията). За удобство, след всяка дата качвам оценките в интернет на сайта на учебната дисциплина в раздела за актуална информация. Успешна подготовка за сесията, колеги!
« Последна редакция: 14.10.2011, 14:12:04 от Marta »
Активен

ipb

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Дати за изпит
« Отговор #6 -: 15.10.2011, 00:18:20 »

Отиваш на първата дата и изкарваш 2 - двойка не се пише.
Отиваш на втората дата и изкарваш примерно 3 - пишат ти тройка.

Отиваш на първата дата и изкарваш 3 - пишат ти тройка.
Отиваш на втората дата и изкарваш примерно 5 - не ти пишат 5 защото вече имаш тройка.

Активен

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:Дати за изпит
« Отговор #7 -: 17.10.2011, 13:33:47 »

От мое и от името на колегите ми, Ви благодарим за изчерпателните отговори, и най-вече на гл. ас. Теофилова!
За моя голяма радост, не ми трябваха т.нар. "шансове" за повторно явяване на 2ра дата, поради факта, че си изкарах сравнително добра оценка за мен :)
Надявам се на предстоящият изпит по ЛААГ, да се е по същият начин!
Отново, благодаря Ви!

Поздрави,
Георги Иванов!
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"