argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Увод в социологията  (Прочетена 4302 пъти)

ACM

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • FORZA MAGICO MILAN
    • Български фен-сайт на Милан
Увод в социологията
« -: 17.10.2006, 18:12:50 »

Здравейте,
някой дали може да ми осигури лекции по "Увод в социологията" за първи курс, че нещо не мога да насмогна. При Н. Николова сме, но незнам защо така ... аз ли пиша бавно, тя ли диктува бързо, но нищо не успявам да запиша на лекциите. Само някви откъсначни глупости  :cry:
Активен

self-esteem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Увод в социологията
« Отговор #1 -: 18.10.2006, 17:01:42 »

Че тя не диктува! Трябва да свикнеш, че не си в ъчилище... Всеки си записва каквото сметне за нужно и каквото чуе. Така че на сто човека да вземеш лекциите от тях на двама няма да са еднакви записките. Пиши това което смяташ за важно и всичко е ОК ( Само да ти кажа, че без да си си водил записки трудно се взема тоя изпит.)
Активен
I'm gonna make you an offer you can't refuse

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: Увод в социологията
« Отговор #2 -: 18.10.2006, 21:05:16 »

Нина Николова няма да изяде никого, ако я помолят да повтори нещо или да говори малко по бавно.
Активен
На лов за захар! :)

ACM

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • FORZA MAGICO MILAN
    • Български фен-сайт на Милан
Re: Увод в социологията
« Отговор #3 -: 19.10.2006, 16:43:05 »

и все пак, ако някой има лекции и най-вече желание да ми помогне нека ми пише ЛС, за да се разберем и да се видим в ПУ-то ...
Активен

Moonlight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Увод в социологията
« Отговор #4 -: 25.10.2006, 14:06:21 »

Да, наистина Н.Николова повтаря, ако я помолиш. Минавала съм Увод в социологията при нея, обаче честно казано почти нищо не се записва -а  се опитвай да си отбелязваш акцентите за дадената тема - от там нататък - четеш текстовете и обръщаш внимание на поставените акцентите и съответно питаш на упражнения ако има нещо неясно.
Активен
We live, we die, and death not ends it ...

moon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Увод в социологията
« Отговор #5 -: 27.10.2006, 20:45:17 »

Радвайте се първокурсници, че имате лекции при Нина Николова. Никога тя не би отказала да ви обясни или да ви повтори онова което не сте разбрали или не сте чули и записали
Активен

ilinapi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Увод в социологията
« Отговор #6 -: 10.02.2007, 14:09:57 »

към всички социолози:
моля ви да ми кажете дали социологията е трудна като специалност (не че очаквам отговор от сорта на "мн е лесна, въобще не се учи" :wink: :-D)  какво смятате за самата специалност ако я учи човек с желание. ами реализацията?
благодаря ви предварително  :-*
« Последна редакция: 25.09.2008, 20:33:15 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Why people drink and drive, when they can smoke and fly? :)

чефкач

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Увод в социологията
« Отговор #7 -: 25.09.2008, 16:30:10 »

какво да кажа за тази специалност?интересен е факта, че аз бях от хората, които не искаха да учат социология, но лесно се привързаха към нея и да ти кажа в момента съм мн доволна. нещата, които учим са изключително интересни (не точно всички, но повечето). иначе не е много лесно. да ти кажа зубренето си му е майката  :-D шегувам се специалността е много хубава само че пада доста четене
Активен

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: Увод в социологията
« Отговор #8 -: 10.10.2008, 00:17:23 »

Здравейте и от мен. Социологията е една от най-добрите форми за разбиране на света около човека. Стига да имате желание може да научите много, не е казано, че трябва да прекарвате дните и нощите в библиотеката или над учебниците, достатъчно е да слушате с интерес лекциите и да питате, когато нещо не ви е ясно. Не се притеснявайте да задавате въпроси, дори и със риск да ви се разсмеят колегите или да имате усещането, че говорите глупости. социологът не трябва да изпитва срам, не трябва да се ограничава по никакъв начин. Четете Вебер щото ще ви трябва до края на обучението, а не забравяйте и Бурдийо.
Активен
Мария Филчева