argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Линейно оптимиране малко помощ  (Прочетена 968 пъти)

krastiokrastev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, възпитаник съм на факултета, но за съжаление всички упражнения по оптимиране баща ми решил, че може да си пали парното. Намерих доста неща за транспортна задача, но ме интересуват по-специално разпределителните задачи ето какво имам в предвид:
Задача:
Арматурно желязо на пръти с дължина 120 см трябва да се нареже на парчета (заготовки) с дължина 50 см, 35 см и 20 см съответно по 100 бр., 500 бр. и 900 бр. Да се състави план за нарязването, така че да се реализират възможно най-малко отпадъци.

Възможни са осем начина на разкрояване, които са показани в таблицата заедно с входните данни на задачата.
Ако може някой да помогне с решението т.е разбито и обяснено, защото аз го имам готово дадено, но незнам как стига до това решение, а ще ми се наложи да решавам и други такива задачи за друг вид бранш. И как се намира, че има точно 8 начин на разкрояване?
Ще се радвам и на упражнения от лекциите по оптимиране. На мен ми ги водеше Бояджиев, който много добре обясняваше всичко, а лекциите проф. Семерджиев.
Благодаря на всички отзовали се!!
Поздрави!
Кръстьо Кръстев
Активен