argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: дисциплини за втори семестър  (Прочетена 3606 пъти)

iva_kari

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здр, някой знае ли какво точно се изучава през втория семестър на 1 курс,право и кои са дисциплините, които се учат цяла година?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #1 -: 18.10.2006, 11:12:44 »

Втория семестър на І курс се учи мисля, че Конституционно право. То е много приятна дисциплина и слага основите на всичко по-нататък. Все пак на Конституцията е изградено и нашето законодателство. В ПУ мисля, че се учи по учебника на Нора Ананиева, но не съм много сигурна. Аз лично макар, че беше доста по-обемист предпочитах учебника на проф. Стойчев. 
Международно публично право също се учи. То е много приятно също и е лека дисциплината общо взето. Има и учебник, но и лекциите ще са ти достатъчни.
Гражданско право-обща част се учи задължително. То е двусеместриална дисциплина-изучава се и 1 семестър на ІІ курс и чак тогава се държи изпита. То вече е уникално-по мое мнение един от най-интересните клонове на правото, но това вече е въпрос на лична преценка. Учи се по учебника на Мария Павлова, но според мен е недостатъчен. Допълнителната литература си мисля, че точно тук е задължителна.
Ами това са задължителните-вече избираемите не ги знам. Дано да съм ти помогнала малко. Ако те интересува още нещо питай. Желая ти успех!
« Последна редакция: 18.10.2006, 11:33:54 от Kelli_Mutu™ »
Активен

H.P.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #2 -: 18.10.2006, 16:23:01 »

Привет на  всички!
За пръв път пиша в този форум! Искам да отговоря на въпроса за дисциплините, които се изучават втория семестър на 1-ви курс, редовно обучение. Това са:
- Конституционно право - 90 ч. лекции и 60 ч. упражнения - преподаватели: проф. д-р Емилия Друмева и гл. ас. Христо Паунов;
- Международно публично право - 60 ч. лекции и 30 ч. упражнения - преподавател: гл. ас. д-р Ирена Илиева;
- Права на човека - 30 ч. лекции - преподаватели: проф. д-р Цветана Каменова,  гл. ас. д-р Надя Бояджиева и гл. ас. д-р Ирена Илиева;
- Гражданско право - обща част - продължава и в 1-ви семестър на 2-ри курс - преподаватели: доц. д-р Веселин Христов и ст. ас. Ангел Шопов
- Физическо възпитание

Надявам се информацията да е изчирпателна!
Активен
Симпатията е взаимна!
Христо Паунов

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #3 -: 06.11.2006, 00:48:14 »

Kelli_Mutu, можеш ли да ми кажеш за каква допълнитела литература говориш за по Гражданско обща част, освен учебника на Мария Павлова, тъй като скоро имам изпит?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #4 -: 06.11.2006, 08:08:20 »

На първо място в конспекта са ти посочени автори и учебници, различни от Павлова. Не е написала само тя учебник все пак. И от там вече съм си намирала учебници или по-скоро трудове, които са отделили внимание на една малка част от ГП - за ЮЛНЦ, семейно, наследствено и пр. Включително съм чела и малко за процесуалното ГП, например за обективното съединяване на исковете (Стамболиев), също иизпълнителното производство (май беше Мутафчиев автора) и т.н. Каквото си намериш и каквото ти е интересно, винаги ще ти е от полза.
Препоръчвам ти да следиш списание "Правна мисъл", макар че излиза 3 пъти годишно. Има публикувани интересни статии, част от които са плод на наши преподаватели. Интересно е също и сп. "Правен свят".
Активен

pravorazdavatel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #5 -: 06.11.2006, 21:45:46 »

Мерси много за инфото  :-D
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: дисциплини за втори семестър
« Отговор #6 -: 17.12.2007, 20:33:37 »

нолега   препоръчвам  ти   учебника   на  Александър  Джеров  1994  мисля  че  беше  издаден   но   е   много  добре  написан  на  стузентски   език! :heart: :-) :-P :heart:
Активен
Всичко е любов