argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Конкурс за лого на ЮФ  (Прочетена 11261 пъти)

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #20 -: 25.11.2006, 11:48:19 »

именно Kelli :)
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:14:37 от Kelli_Mutu™ »
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #21 -: 25.11.2006, 12:14:09 »

Никви такива - мястото е заето. Ако се появи нов факултет, да пишат ЮФ-2 Пловдив или нещо от сорта. В тоя смисъл забитият меч е много подходящ  :-D

А това за закриването - де да беше истина...
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #22 -: 25.11.2006, 13:42:38 »

Четвъртото от 1-ви ред и мен ме кефи доста. Това с тепетата и теглилката също е супер, обаче по-скоро ме навежда на мисълта за съда в Пловдив, отколкото за юридическото образование.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #23 -: 25.11.2006, 13:55:27 »

А това за закриването - де да беше истина...

Може и да стане. Пък и нали сега от 2007 г. влизаме в ЕС и там като обособена структура има Европейска комисия по акредитация на университетите. Нашите ВУЗ-ве няма как да се отърват от нея, така че доста от тях може и да не покрият минимума от изисквания, които поставя комисията.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #24 -: 29.11.2006, 10:57:00 »

stug, точно поради тази причина не написах "Пловдивски университет".
"Мечът е забит" - хареса ми :)
Други ЮФ в БГ нямат такова лого с изключение на Блгагоевград, но тяхното е .... нямам думи.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #25 -: 29.11.2006, 22:41:28 »

Други ЮФ в БГ нямат такова лого с изключение на Блгагоевград, но тяхното е .... нямам думи.

Наистина други факултети нямат свои емблеми-поне тези, които ам проверих, а именно СУ, ВСУ, ВСУ, ВТУ. А относно логото на ЮФ на Благоевградския университет-то е прекалено простовато.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #26 -: 30.11.2006, 15:25:13 »

Kelli, е недей така де много си груба. Ще вземеш да засегнеш някой от от македонско.  :wink:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #27 -: 30.11.2006, 18:47:40 »

Kelli, е недей така де много си груба.

Не съм груба, а обективна. Съжалявам, ако някой се засегне!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #28 -: 01.12.2006, 11:14:38 »

на FMI не е лошо :+)
hahaha
малко напомня UML ама няма нищо :+)
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:15:33 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #29 -: 02.12.2006, 20:43:04 »

Искам само да отбележа, че логото, което представлява меч с везна, напомня много (а може би копира) знала (или логото, ако на някого английската дума се харесва повече) на Прокуратурата! Разликата е само в посоката на меча- при Прокуратурата дръжката е надолу, а при съответния проект- нагоре! В обявата за конкурса е посочено изискването: "Да се отличава от други подобни знаци на юридически факултети, държавни институции и неправителствени организации." Несъответствието е очевидно! Поради тази причина считам, че съответният проект следва да не се допусне до конкурса!
За справки:
http://www.prb.bg/
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1573.0
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #30 -: 02.12.2006, 20:48:20 »

Искаш да кажеш, че мечът с везната е измислен от прокуратурата?
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #31 -: 02.12.2006, 21:20:18 »

Искаш да кажеш, че мечът с везната е измислен от прокуратурата?
Не искам да кажа подобно нещо! Мисля, че се изразих достатъчно ясно- "напомня"! А това пряко противоречи на изискванията! ТОВА искам да кажа! Просто обективно несъответствие! В случая, първият по време е пръв по право!
« Последна редакция: 02.12.2006, 21:22:59 от Gogov »
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #32 -: 03.12.2006, 01:02:16 »

В случая, първият по време е пръв по право!

Колега, тези изтъркани заучени фрази имат доста изключения според действащото право, така че нека да не се използват по този начин. Освен това компетентен да прецени дали даден проект ще се допуска до участие в конкурса не си ти, а журито/комисията, която ще оценява работите. Ако ти имаш по-добри идеи защо не участва лично и тъкмо можеше да спазиш точно и обективно изискванията?! Ако си предал проект моля публикувай го, за да го видим.
А по твоята логика трябва да изключим символи като мечове, везни, чукчета и пр. Кажи тогава, ако не посочените, кое още се възприема като символ на правото? И ми обясни как да не бъдат използвани повторно въпросните символи, след като те са едва няколко?! Нормално е да висят навсякъде, но в различна форма, не мислиш ли?!
« Последна редакция: 03.12.2006, 01:06:19 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #33 -: 03.12.2006, 11:24:02 »

Аз не съм участвал с предложения, тъй като нямам време да ги мисля, а и не това е нещото в което съм силен! Въпросът е, че тук наистина първият по време е първи по право! Би ли ми посочила изключения в този смисъл в действащото право?
Освен това, не мисля, че неучастието ми в конкурса е пречка за отбелязване от моя страна на ОЧЕВИДНИТЕ недостатъци в един или друг проект! Това, че се харесва на някои лица, по никакъв начин не води до санирането му!
А иначе, нормално е да "висят" навсякъде, но не по начин, който почти копира вече станали популярни символи!!!
« Последна редакция: 03.12.2006, 11:25:36 от Gogov »
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #34 -: 03.12.2006, 12:16:55 »

Символите на правото са доста малко на брой - мечът и везните (или книга и везните), Темидка, съдийско чукче - аз за други не се сещам. Изключим ли тях - не виждам какво ще измислим. Въпросът е в оформлението и съчетаването им с други символи.
На мен лично ми са втръснали безкрай, ама тва е положението, Гиргино. Другият вариант, да се търси съвсем нова и нестандартна емблема, предполага включване на професионалисти - със съответното заплащане. Според мен лично натам трябваше да се върви, ама нейсе - плюй и размажи...

Интересна употреба на удивителните показваш...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #35 -: 03.12.2006, 12:37:00 »

Би ли ми посочила изключения в този смисъл в действащото право!

При все, че си 4 курс на дали аз трябва да ти разяснявам точно тези работи. Вж. учебника по Гражданско право. Всяко правило си има изключение-в правото е доста разпространено. И ако ще си служим с изтъркани фрази: "Това е изключението, което потвърждава правилото!".

Интересна употреба на удивителните показваш...

 :y: Нека се подложи на тълкуване.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #36 -: 03.12.2006, 13:41:32 »

Символите на правото са доста малко на брой - мечът и везните (или книга и везните), Темидка, съдийско чукче - аз за други не се сещам. Изключим ли тях - не виждам какво ще измислим. Въпросът е в оформлението и съчетаването им с други символи.
На мен лично ми са втръснали безкрай, ама тва е положението, Гиргино. Другият вариант, да се търси съвсем нова и нестандартна емблема, предполага включване на професионалисти - със съответното заплащане. Според мен лично натам трябваше да се върви, ама нейсе - плюй и размажи...

Интересна употреба на удивителните показваш...
Е, да, наистина символите са ограничени! А и точно те олицетворяват правото! Въпросът е там, че случаят, посочен от мен, е повече от фрапиращ. Щом сте настроени негативно, добре! Ваша си работа! Мисля, обаче, че би се приело друго, ако случая беше свързан с марки! Аз си казах мнението- оттам на татък се оправяйте!
Колкото до въпросителните- мисля, че на всички е ясно какво изразяват!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #37 -: 03.12.2006, 14:49:33 »

Първо, в условието на конкурса ме удивява постановката тип "читалищна самодейност" - изрично условие да го измислят студенти, служители и прочее публика. Резултат - "Многострадална Геновева" в графичен вариант. (Ще ме прощават авторите на емблемите, поклон за труда им, но все пак си има хора, специализирани в тези работи.)
Ако вземем като основно условие да има нещо, показващо ЮФ на ПУ, най-точно пасват емблемите с меча (има тепета) и с Ректората (тук, вярно, е малко озадачаващо коя е тази сграда, ама по надписа хората ще се сетят). Компромисен вариант - Ректоратът със забит в него меч или нещо от сорта.

Според мен ще стане като в армейския лаф за банята. Въпросът с емблемата е решен! Емблема няма да има!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #38 -: 03.12.2006, 19:42:08 »

Компромисен вариант - Ректоратът със забит в него меч или нещо от сорта.
Според мен ще стане като в армейския лаф за банята. Въпросът с емблемата е решен! Емблема няма да има!

Е, това е велико вече! Компромисният вариант ми допада много. Странно защо, понеже в него е скрита някаква особена жестокост-"Ректоратът със забит в него меч"  :evil: . Може да символизира бавната агония на тази иначе така велика институция  :-D .
Активен

sirobnik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #39 -: 17.03.2007, 22:04:13 »

Е , дами и господа съдебни заседатели , ще има ли официално лого ЮФ на ПУ ?!
« Последна редакция: 18.03.2007, 23:09:48 от sirobnik »
Активен
В великодушии геройство состоит , а без него оно имеет ложный смысл...