argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Конкурс за лого на ЮФ  (Прочетена 11265 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Конкурс за лого на ЮФ
« -: 18.10.2006, 19:35:37 »

КОНКУРС ЗА ЛОГО НА ЮРИДИЧЕСКИЯ ФАКУЛТЕТ

Деканското ръководство на Юридическия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски” обявява Конкурс за лого /емблема, герб, запазен знак/ на факултета.
В конкурса могат да участват студенти, преподаватели и служители на Юридическия факултет.

Изискванията за логото са следните:

-   Да е с изчистен графичен дизайн, подходящ за различни видове презентационни и рекламни материали;
-   Да се асоциира ясно и недвусмислено с Юридическия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски”;
-   Да се отличава от други подобни знаци на юридически факултети, държавни институции и неправителствени организации.
-   Да не съдържа елементи, които нямат връзка с обучението по право или са забранени за използване от българското законодателство.

Проектите трябва да бъдат предавани на хартиен носител и задължително в електронен вид /на CD/ във формат MS Word, Corel Draw, Photo Shop или .jpg

Краен срок за предаване на проектите – 20 ноември /понеделник/ 2006 г.

Място за предаване па проектите:
Деканат на Юридическия факултет, каб. 102, ет.1

http://law.uni-plovdiv.bg/uchotdel/index.htm
« Последна редакция: 27.02.2007, 12:23:17 от Kelli_Mutu™ »
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #1 -: 20.10.2006, 16:46:13 »

крайно време беше да започнеме да ковеме традицийте на ЮФ, логото, както и С. съвет мисля , че са началото . Надявам се на повече идеи от колегите на ЮФ, и вярвам , че С. съвет и логото ще бъдат факт в най-скоро време .
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #2 -: 21.10.2006, 10:19:41 »

Надявам се на повече идеи от колегите на ЮФ, и вярвам , че С. съвет и логото ще бъдат факт в най-скоро време .

И аз се надявам идеите да станат реалност, колкото и клиширано да звучи, но мисля, че съм подбрала правилните хора и работата най-малкото ще е ползотворна както за колегите, така и за университета... Пък и щом действаме и заедно с теб всичко ще е ОК  8-)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #3 -: 30.10.2006, 09:58:33 »

Kelli_Mutu™ бих те помолил, може би защото ми е интересно, би ли постнала после, ако има как, предложенията за лого и съответно избраното лого.
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:08:34 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #4 -: 30.10.2006, 21:05:37 »

Няма проблеми JOKe. Но това ще е след като мине конкурса естествено. Аз самата имам идеи, но дано да ми остане време да ги реализирам.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #5 -: 22.11.2006, 16:44:57 »

Kelli_Mutu ако може разбира се, да сложиме всички предложения след конкурса, за да ги разгледаме всички, редно си е. Пък и всичко си е дори и на CD. Как мислиш ?

П.С. Абе я почакай да си дойде шефа, пък тогава ще говориме за това дали може да се покажат всички емблеми след конкурса.
 :-)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #6 -: 22.11.2006, 22:12:02 »

Kelli_Mutu ако може разбира се, да сложиме всички предложения след конкурса, за да ги разгледаме всички, редно си е. Пък и всичко си е дори и на CD. Как мислиш ?
П.С. Абе я почакай да си дойде шефа, пък тогава ще говориме за това дали може да се покажат всички емблеми след конкурса. :-)

Разбира се, че трябва да се сложат. Нека всичко се разгледа от всички. Добре ще е и Декана да изкаже мнение, но това ще стане най-рано на 27 ноември. Аз лично смятам, че всеки е свободен да покаже това, което е направил и затова давам моите предложения:

Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #7 -: 22.11.2006, 22:18:55 »

1 предложение от мен:на първата емблема,която е най-горе в ляво,над лявата везна да пише "юридически",а над дясната везна "факултет".А под пирамидите може да се постави богинята на правосъдието - Темида.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #8 -: 22.11.2006, 22:26:41 »

Конкурса беше до 20.11, а вече всичко е предадено. Смятам, че щеше да стане много претрупано, ако има и още нещо. А освен това Темида я прави друг колега.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #9 -: 23.11.2006, 11:28:02 »

Avender, наистина щеше да е много претрупано. Kelli, Поздравления, справила си се повече от блестящо!! :bravo:
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:10:47 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #10 -: 23.11.2006, 11:29:53 »

С малко повече нерви това е финала. Наистина с компютрите не съм толкова на "ти", но се справих. Въпроса е да има участници и всеки да изложи своето виждане за разбаботка на емблема на ЮФ.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #11 -: 23.11.2006, 11:31:53 »

Kelli , какво олицетворяват пирамидите?
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:11:23 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #12 -: 23.11.2006, 11:38:03 »

 :-D Това не са пирамиди, а символа на града - Пловдив е града на седемте тепета. Това е залегнало даже и във герба на града. Може да го видите на страницата на Община Пловдив: http://www.plovdiv.bg/
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #13 -: 23.11.2006, 11:41:19 »

Kelli, Благодарско много за инфото, докато зацепя ..........  :-)
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:11:55 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #14 -: 23.11.2006, 12:03:42 »

По молба на друг участник (mares) в конкурса представям и неговите предложения за емблема на ЮФ:

     
   
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #15 -: 24.11.2006, 11:21:50 »

мен лично ме кефи от предложенията на Kelli_Mutu™ четвъртото от първия ред - не е лошо, а тези новите, които са най-долу са готини, но биха изглеждали може би не както трябва напечатани на фанелки и т.н.
« Последна редакция: 02.03.2007, 23:14:00 от Kelli_Mutu™ »
Активен

fair

  • Гост
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #16 -: 24.11.2006, 13:49:35 »

Имам само една забележка към предложенията на mares, не мислиш ли, че трябва да пише Пловдивски университет, а не Пловдив? Все пак става въпрос за Юредическия факултет на Пловдивския университет, а не на Пловдив. :-)
« Последна редакция: 24.11.2006, 14:41:46 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #17 -: 24.11.2006, 14:41:02 »

men li4no me kefi ot predlojeniqta na Kelli_Mutu™ 4toto ot pyrviq red - ne e losho

Доста от мненията, които съм получила съвпадат с твоето.

Имам само една забележка, не мислиш ли, че трябва да пише Пловдивски университет, а не Пловдив? Все пак става въпрос за Юредическия факултет на Пловдивския университет, а не на Пловдив. :-)

Забележката в случая е уместна. В настоящия момент няма друг ВУЗ в Пловдив, който да има Юридически факултет. Така, че това не би било проблем сега. Проблем ще има, ако се открие нов такъв. Понеже след утвърждаване на емблемата като официален символ, същата не може да се променя и при едно евентуално откриване на втори ЮФ, ще се стигне до момент, в който може и да не се свързва емблемата недвусмислено с ЮФ на ПУ.
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #18 -: 24.11.2006, 16:24:18 »

Fair, ако се появи още един ЮФ направо "хващам къра", затова написах само Пловдив, но като се замисля имате право. А от друга страна пуснахме проектите в нета за да се изкажат различни мнения. / +,- / без значение.

Това  което най-много ме радва е , че идеята ми за лого бе подкрепена от ръководството, преподавателите и колегите ми от ЮФ. 



Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Конкурс за лого на ЮФ
« Отговор #19 -: 24.11.2006, 21:18:47 »

По принцип тенденцията е по-скоро да се закриват юридически факултети, а не да се откриват такива...но трябва да се предвиди и най-лошото, което в конкретния случай е много малко вероятно.
Активен