argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: може ли да се явяваш на изпит с по-горен курс  (Прочетена 2611 пъти)

mich

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Примерен въпрос.
Докато си ходя на лекциите и упражненията за първи курс посещавам някакви занятия и на по-горен курс,  защото съм много любознателен. Мога ли накрая да се явя на изпита по съответната дисциплина и да си изкарам предсрочно оценката, например с индивидуален протокол.
« Последна редакция: 26.03.2012, 08:00:04 от Таньо Иванов »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

По принцип директно не можеш, защото не си на индивидуален план за обучение и няма как да ти се издаде валиден изпитен протокол. Може да се договориш с преподавателят да ти 'пази' оценката за догодина, но тази договорка не е официална, може и да е друг преподавател по тази учебна дисциплина следващите години.

По принцип само в Учебен Отдел могат да ти отговорят 'законно' на въпроса, може би в Централен Учебен Отдел в Ректората. Всичко друго е 'една жена ми каза'...
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Примерен въпрос.
Докато си ходя на лекциите и упражненията за първи курс посещавам някакви занятия и на по-горен курс,  защото съм много любознателен. Мога ли накрая да се явя на изпита по съответната дисциплина и да си изкарам предсрочно оценката, например с индивидуален протокол.

Подаваш молба до декана, в която заявяваш, че искаш да ти се разреши да посещаваш лекциите и упражненията по съответната дисциплина и да положиш съответния изпит. Не е необходимо да си по индивидуален учебен план.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

С молба до декана става всичко, но наскоро имах проблем с разрешено от деканата явяване на избираема, което после в учебен отдел не уважиха, макар че там беше друга причината уж. Не пречи да се опита и така, разбира се.
Активен

Таньо Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Бъди коректен потребителю!

А при обратния случай, когато искаме да се явим на изпит от курс който вече сме завършили, можем ли да се явим.
Ако вече съм взел дадена дисциплина от първи курс с някаква оценка, която не ме удовлетворява, мога ли да поискам да я повиша?
В случая говоря специално за банково дело, 1-ви курс, 3-ти триместър съм получил примерно 4. Мога ли да повиша тази оценка по време на 2-ри курс, 3-ти триместър?
Активен
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието.

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

А при обратния случай, когато искаме да се явим на изпит от курс който вече сме завършили, можем ли да се явим.
Ако вече съм взел дадена дисциплина от първи курс с някаква оценка, която не ме удовлетворява, мога ли да поискам да я повиша?
В случая говоря специално за банково дело, 1-ви курс, 3-ти триместър съм получил примерно 4. Мога ли да повиша тази оценка по време на 2-ри курс, 3-ти триместър?
"5) Студентите имат право да се явят за повишаване на оценка от изпит по дадена дисциплина, но само в рамките на същата академична година (включително и на ликвидационната сесия през септември)."
Трябва да четете!
Виж:
http://fmi-plovdiv.org/index.jsp;jsessionid=90FD5D99AE1E50CD1050CD140F783DD7?ln=1&id=72
Активен

*****

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

"5) Студентите имат право да се явят за повишаване на оценка от изпит по дадена дисциплина, но само в рамките на същата академична година (включително и на ликвидационната сесия през септември)."
Трябва да четете!
Виж:
http://fmi-plovdiv.org/index.jsp;jsessionid=90FD5D99AE1E50CD1050CD140F783DD7?ln=1&id=72

За добро или не -не знам, но НЕ е нужно да четете подобни "правила"!Не за друго, ако ви се чете и нямате какво по-интересно четете - да, но в противен случай е безсмислено поради простата причина, че почти нищо не се спазва и е по-скоро фиктивно, защото трябва  да има някакви правила. С 5 от 6 от посочените "правила" съм се сблъсквал, къде  пряко, къде не и нищо от написаното не е вярно, понякога дори не е близо до истината. Съвета ми е, в зависимост от проблема консултирайте се с учебен отдел и/или конкретен преподавател!
Активен