argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Медицинска Биология 2012  (Прочетена 3339 пъти)

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Медицинска Биология 2012
« -: 26.03.2012, 02:26:06 »

Уважаеми кандидат-студенти, с цел да улесня тези от вас които са се ориентирали към специалност медицинска биология, създадох една страничка с въпросите които най-често си задавате относно специалността, кандидатстването, записването и т.н. Междувременно можете да използвате темата да задавате въпроси и да се запознавате с новите си колеги :)

Разгледайте страницата за кандидат-студенти по Медицинска биология:
http://medbiopld.wordpress.com/кандидат-студенти/
Активен

sweety11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Молекулярна биология - III-ти курс
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #1 -: 02.07.2012, 15:08:40 »

Имам въпрос - ако положим два изпита-предварителен и редовен, след това при балообразуването се взима по-високата оценка от двата изпита нали?  :-)
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #2 -: 03.07.2012, 10:31:42 »

Точно така :) А ако оценката от матурата е по-висока се взима тя  :wink:
Активен

sweety11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Молекулярна биология - III-ти курс
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #3 -: 03.07.2012, 12:55:18 »

Благодаря!  :-) Аз положих матура по Философия...след това се явих на предварителния по Биология и получих 5.30. Когато си подавах документите ме посъветваха да се явя и на редовен.
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #4 -: 04.07.2012, 00:55:54 »

Ами добре е да се явите и на редовен, защото както знаете борбата за място в медицинска или молекулярна биология особено при момичетата е много голяма  :-P всяка точка е решаваща, а редовния ти е още един шанс да изкараш по-висока оценка  :wink: Успех!
Активен

sweety11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Молекулярна биология - III-ти курс
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #5 -: 04.07.2012, 22:43:36 »

Благодаря!  :-) И аз се надявам да имам по-добра оценка, но ще разбера след като мине изпитът и излязат резултатите. Общо взето дано крайният резултат да ме удовлетворява и да ме приемат, дори и по-високата оценка да е тази, която имам до момента, защото това ми е мечтата - да се занимавам с Биология.
   А и още един въпрос... Като човек по-голям от мен и вече явявал се на изпит, имаш ли наблюдения дали редовният е като предварителния, или се различават по някакъв начин, като трудност? Разглеждам старите матури - и тези от майска сесия по желание, и от септемврийска сесия. Не знам дали ще са ми от полза, но дано да са.  :-P
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #6 -: 06.07.2012, 16:15:22 »

изпитите се теглят от кандидат-студент на случаен принцип пред всички кандидат-студенти в последния момент преди да започне изпита. Така че като трудност не мога да кажа дали се различават, всичко зависи от късмета и още повече от това колко сте учили :) Матурите ще са ти от полза наистина, поне като подготовка и самоконтрол за да видиш къде имаш пропуски и да ги запълниш :) Лично аз на моя предварителен изпит видях въпроси които съм виждал из матурите и за това си лепнах една широка усмивка още при първия въпрос  :-D
Активен

nik0la1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #7 -: 06.07.2012, 16:27:13 »

Моля,ако може да ми дадете подробна информация как протича изпита при доц.Стоянова и как се научава всичко по Зоология на безгръбначните.Как оценя и на кое държи най-много да се напише.Искам да си взема този изпит само той ми остана всички съм си ги взел и ако този взема дай боже на есен няма да имам поправки.
Активен

sweety11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Молекулярна биология - III-ти курс
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #8 -: 06.07.2012, 23:59:44 »

изпитите се теглят от кандидат-студент на случаен принцип пред всички кандидат-студенти в последния момент преди да започне изпита. Така че като трудност не мога да кажа дали се различават, всичко зависи от късмета и още повече от това колко сте учили :) Матурите ще са ти от полза наистина, поне като подготовка и самоконтрол за да видиш къде имаш пропуски и да ги запълниш :) Лично аз на моя предварителен изпит видях въпроси които съм виждал из матурите и за това си лепнах една широка усмивка още при първия въпрос  :-D

 :-D няма нищо лошо в това  :-D последен преглед правя, пък дано да имам успех и на септември да сме колеги  :-D
Активен

ivan92ivanov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • is.gd/medbio
    • Медицинска биология
Re:Медицинска Биология 2012
« Отговор #9 -: 23.07.2012, 12:44:30 »

Честито на приетите от първо класиране  :bravo: ! Хайде сега който се е записал може да се представи на новите си колеги  :roll:

П.П. Записаните моля да заповядат в групата на Медицинските биолози във фейсбук > https://www.facebook.com/groups/197828890339125/
Активен