argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Eduroam и Kindle  (Прочетена 2606 пъти)

Corwin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Eduroam и Kindle
« -: 29.03.2012, 04:35:46 »

Разгледах няколко теми във форума и не можах да намеря нищо по темата, но е възможно и да съм пропуснал.

Та, по темата - Киндълът ми отказва да се свърже с Едуроум в Ректората, като разследването ми в Гугъл показа, че това е доста разпространен проблем, защото просто не е предвидено да работят заедно. Така ли е и при нас?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Eduroam и Kindle
« Отговор #1 -: 30.03.2012, 01:04:29 »

Здравей,

kindle по принцип е доста просто устройство и вградените в него мрежови функции са доста базови. Ето какво казват от amazon:
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200728440#password
виж и табличката. Поддържа се WEP или WPA, eduroam в ПУ е WPA2. Освен това kindle не поддържа 802.1x, което е ключово за eduroam.

Намерих, че ентусиасти си хакват kindle (то е Линукс) за да му инсталират wpa_supplicant и така да влизат в разни мрежи, което за мен си е игра с огъня, освен ако не искаш да си жертваш устройството. Та, така. Имай предвид че kindle е основно устройство за четене, а не таблет, според мен е нормално. Аз ползвам DX (голямото) и съм много доволен.
Активен

Corwin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Eduroam и Kindle
« Отговор #2 -: 30.03.2012, 20:07:13 »

Да, и аз за хакването разбрах, явно няма друг начин и съответно ще си остана без нет на Киндъла. Благодаря за бързия отговор :)
Активен

petqnikolova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Eduroam и Kindle
« Отговор #3 -: 08.11.2012, 11:07:31 »

Доволен ли си от Kindle-a, че смятам да си купувам?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Eduroam и Kindle
« Отговор #4 -: 08.11.2012, 11:58:10 »

Аз имам Kindle 2 и Kindle 4 (non touch), сега обмислям Kindle Paperwhite. Според мен Paperwhite е по-доброто - четеш без външна лампичка на по-тъмно.
Активен

Стефан Божков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Eduroam и Kindle
« Отговор #5 -: 25.11.2014, 15:40:57 »

Kindle Paperwhite наистина си заслужава, пък и не съм забелязал да има проблем с различните видове криптирания на Wi-Fi.
Активен