argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Факултативни дисциплини !?!  (Прочетена 2032 пъти)

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117

Здравейте колеги, пиша ви заради нещо, което днес разбрах. Извинявам се ако е било известно, но аз днес го разбрах и то случайно. Предполагам, че и други няма да са наясно. А именно става въпрос, че кредитите от Факултативните дисциплини НЕ ВЛИЗАТ в  общия кредитен план, т.е. аз го разбирам, че не се броят в тези 45, които трябва да имаме за да може да завършим. Това го разбрах от файла за новите избираеми дисциплини за 6 курс 1 семестър. Оказа се че дисциплината "Съдебна психиатрия", която немалко хора държахме се води факултативна и тези 3 кредита май не влизат. Също и "Съдебна медицина". Ще трябва да се пита Лупова дали правилно съм разбрал. Но това си е малко кофти, защото аз не мога да намеря къде пише кои от избираемите, които до момента сме карали са факултативни. Не го пише в Учебния план. Прилича ми на поредната 'честитка' от ЮФ. Ще трябва да се пита Лупова, за да сме 100% сигурни. А ако някой е наясно то нека разясни.

http://law.uni-plovdiv.bg/?p=80 - най-долу на файла го пише.

П.С. Сигурен съм че досега в даваните избираеми дисциплини нямаше разделение и това за кредитите не го пишеше. Сега май по-важно ще е да разберем кои от миналите вече изпити са факултативни дисциплини.
« Последна редакция: 05.06.2012, 12:04:46 от LuckyLuck »
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Факултативни дисциплини !?!
« Отговор #1 -: 13.08.2012, 20:15:02 »

Аз съм питал относно тези факултативни дисциплини,който ги е писал в предни години се зачитат и влизат в общия брой от изискваните 45 кредита,но от тази година не се броят,т.е. ако сега някой запише някоя от тези изборни дисциплини ,то това ще е с цел примерно да си повиши средния успех само,защото броя кредити няма да се включи към общия брой натрупан до момента,това ми беше казано от Петя Лупова когато ходих да питам именно точно за този въпрос
Активен
VS