argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Бакалавър от ТУ ? Магистър в ПУ  (Прочетена 1620 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

На един мой приятел със защитена бакалавърска степен в ТУ Пловдив и магистратура на ниво "семестриално завършен" му предстои правене и защита на дипломна работа. От разговорите ни дотук той проявява интерес към дипломна с IPv6 насоченост и въпроса ми е как той и може ли да я прави в ПУ или ПУ/ФМИ, така че да бъде легитимна за защита в ТУ.

Имало ли е такъв случай до сега и как трябва да се действа?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Бакалавър от ТУ ? Магистър в ПУ
« Отговор #1 -: 22.10.2006, 11:58:03 »

Имам двама познати със същия проблем, които 2 години не могат да си намерят ръководител на ДР от ТУ. Мисля, че не може пряко - в ТУ ДР се раздават и одобряват на катедрен съвет и тн., така че единствения легитимен начин е да се намери "фиктивен" ръководител от ТУ, а истинския ръководител от ПУ-ФМИ да се пише за научен консултант, при което няма да може да си впише този дипломант за защитил и да си използва часовете за неговото ръководене в индивидуалния си план. Моля, г-н декана на ФМИ да вземе отношение, защото аз не съм 100% сигурен в това, но мисля, че този студент трябва първо да попита някой р-л катедра или декана си от ТУ  - все пак там защитава ДР.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Бакалавър от ТУ ? Магистър в ПУ
« Отговор #2 -: 22.10.2006, 14:50:46 »

Ще кажа как стоят нещата за дипломанти във ФМИ.
Средният успех от семестриалните изпити да е не по-нисък от 4,00. Ако научният ръководител е от факултета, молбата за зачисляване за дипломант се адресира до ръководителя на катедрата от която е научния ръководител. Ако научният ръководител е от друг факултет, друг университет, институция, фирма и т. н., молбата се адресира до декана. Имали сме дипломанти с научен ръководител и от ТУ Пловдив.

Как е на другите места - други факултети в нашия или други университети, не знам. Просто трябва да се попита на съответното място и , ако отговорът е че не може външен ръководител, да се премине към варианта на Svetoslav Enkov .
Активен