argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по история  (Прочетена 2844 пъти)

Nono

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Изпит по история
« -: 19.11.2012, 10:16:44 »

Здравейте! Тъй като съм решил да кандидатствам в Пловдивския университет следващата година, бих искал да получа информация относно изпитния вариант по История на България. Какво представлява изпита и под каква форма е - тестова или тематична.
П.С. За изпита по литература вече се поинтересувах, но за този по история нищо не мога да открия. Казаха ми, че изпитният вариант е тип матура, което малко ме съмнява >.>
Активен

dilqnak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Изпит по история
« Отговор #1 -: 03.12.2012, 23:03:12 »

Имаш тест и тема темите са като за матура. Отново от създаването на България до Ново време , а Езиковата култура е елементарна, стига да си късметлия и да ти се падне яка тема, като при историята. Успех!! :rock:
Активен

HuHuHu

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Изпит по история
« Отговор #2 -: 07.12.2012, 22:23:17 »

Привет!
Аз също ще кандидатствам догодина.Подочух,обаче, че изпита по история ще бъде само тест.Явно съм получил погрешна информация. И все пак, къде можем да намерим примерен вариант на изпита или дори този от последната КСК? Като че ли това се оказва мисията невъзможна:))))
Активен
Крис,

elenna346

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Изпит по история
« Отговор #3 -: 12.11.2013, 00:02:02 »

http://old.uni-plovdiv.bg/smolyan/GetResource?id=1743 ...макар,че не съм много сигурна.Има ли желаещи за специялност "Право"   :-) :-) :-)
Активен

yanni.st

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Изпит по история
« Отговор #4 -: 16.12.2013, 19:38:20 »

Това е примерен вариант за филиала в гр.Смолян. Виждала съм изпитния формат и не беше такъв.
Разделен е на три модула /Средновековие, Възраждане, Нова история/ , като върху двата от тях има по няколко въпроса /не си спомням точно колко бяха/, а върху третия има отговор на исторически въпрос. 
« Последна редакция: 16.12.2013, 19:50:41 от yanni.st »
Активен

kameno88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Изпит по история
« Отговор #5 -: 07.02.2019, 10:17:35 »

 :-)
Активен