argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Бъдещи студенти  (Прочетена 2936 пъти)

Elitsa.G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Бъдещи студенти
« -: 19.01.2013, 14:25:38 »

Здравейте бивши, настоящи и бъдещи, блуждаещи се студенти (като мен) по право. Предполагам, че съм поредния "заек", който прави тема, гласяща "Как да се подготвим за изпитите, как се кандидатстваму в ПУ" или нещо подобно. Да уточня, казвам се Елица (не, че някой го интересува :-D ) и в момента съм 11 клас. Да вероятно повечето ще кажат, че съм започнала от рано да се подготвям, други пък може и обратното да кажат, но смятам, че колкото по-рано се ориентирам какво и как да уча, е в плюс за мен. Сигурна съм, че никой няма да ми обърнете внимание (ако някой ми обърне, ще съм му благодарна цял живот!), но все пак от някъде трябва да започна. В момента се чувствам като изпаднала от някой друг свят, вероятно се събуждам от дълъг 17 годишен сън и животът ми не е същия, какъвто си го спомням, няма значение, само искам да се замислите дали и вие не сте изпаднали в ситуация като моята, ситуация в която си сам срещу живота и трябва някак да се бориш с него, да визираме Юридическия факултет. Наистина ще съм ви страшно благодарна ако просто ми отговорите на най-често задаваните въпроси, а аз ще се постарая да преровя форума от А до Я и да се интересувам от това което ми трябва, без да създавам спам-ове на вече подадени теми.
Та въпросите:
1. Изпитът по Български език, предполагам е сходен с този на матурата, но все пак има ли нещо различно, или БЕЛ- а си е БЕЛ?
2. Изипът по история тест или развиване на тема е? Ако е тема, някой може ли да ми каже, ако си спомня, разбира се, какви са били темите 2012 година, ако го натоварвам прекалено, недей се тормози.
3. Кога тази година има нещо като "отворени врати" на университета, за да мога да се запозная по-добре с това, което ме очаква?
4. Кога са курсовете лятото, есента, зимата (имам предвид, курсовете за другата учебна година, да явно ме разбрахте, защото тези трябва да са минали :-D)?
5. Оживява ли се след завършване на университета?  :-D :-D :-D Шегувам се!
Нямам приятели, които са завършили този университет, с такава специалност, затова за пореден път ще повторя, че страшно голяма нужда имам някой да ми опре едно рамо, пък дори само да ми прочете темата и да я подмине с думите "К'вото те интересува има сайт, чети го!".
Спирам да ви занимавам, благодаря на всички, за това, че са изчели темата ми докрай  :-D и се извинявам за загубеното ви време! :bow:
P.S. Ако някой добър човечец ме съжали и се смили над мен, може да ми пише или да ме добави като приятел, за да ме разубеди или обратното от специалността, към която съм се насочила. Едно ще кажа- ще уча право, пък каквото ще да става, ако ще да ме скъсат 100 пъти!
Активен

Krysha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Бъдещи студенти
« Отговор #1 -: 20.01.2013, 23:30:43 »

Здравей! Ето инфо от Катедрата по български език към ФФ на ПУ относно изпита : http://bgezik.slovo.uni-plovdiv.bg/%D0%BA%D1%81%D0%BA-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Изпитът не е сложен и като съдя по коментара ти, оставам с впечатление, че си грамотно момиче и нямаш проблеми с пълния член, нито с пунктуацията. :) Аз не съм ходила на курсове по бълг. език, а подготовката ми се състоеше в това - да си купя книжка с тестове и да ги реша преди изпита + преглед на основни правописни правила в предговора на правописния речник.

Що се отнася до изпита по история обаче, не мога да съм полезна, защото аз кандидатствах с тема , а дочух, че май форматът е сменен с тест, подобен на матурата. Но потърси инфо от ПУ или от кандидат-студентските справочници.

Важното е да си мотивирана и да отделиш достатъчно време за подготовка, а не да чакаш последния момент (като мен :) )

Успех!
Активен

Elitsa.G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Бъдещи студенти
« Отговор #2 -: 21.01.2013, 15:16:06 »

 Благодаря ти много и за отговора и за отделеното време!  :wink:
Активен

kami123

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Бъдещи студенти
« Отговор #3 -: 22.01.2013, 12:15:48 »

а изпита по история за специалността право тест ли е или тема?
Активен

Elitsa.G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Бъдещи студенти
« Отговор #4 -: 22.01.2013, 15:03:00 »

Това казва Krysha, че не знае. Има вероятност да е променено от тема преди, на тест...
Активен

lovelygirl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #5 -: 27.09.2013, 15:49:18 »

[/bкакви са темите по история от прдишните години
Активен

lovelygirl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #6 -: 27.09.2013, 15:52:27 »

конспекти
Активен

lovelygirl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #7 -: 27.09.2013, 16:03:12 »

  здавейте       какво знаете за кандидат-сдуденските изпити  :-)
Активен

gkr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #8 -: 28.09.2013, 19:52:18 »

Изпита по история е тест като послдния въпрос е развиване на зададена тема от "История на България".
Активен

lovelygirl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #9 -: 13.10.2013, 19:01:17 »

какво знаете свързано с изпита по история
Активен

elenna346

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #10 -: 17.11.2013, 14:22:57 »

Elitsa.G  Изпита по история е формат като на матурата. :-) И аз мисля да държа  :-)
Активен

Dimitar.dimitrov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #11 -: 30.11.2013, 23:15:12 »

Здравейте! И аз тази година смятам, за се пробвам, за кандидатстването. Пожелавам Ви успех.
Имам няколко въпроса. Тези примерни тестове, където са посочени на горе в темата, нещо аз не мога да ги отворя, дали е при мен проблема или като цяло линковете вече не съществуват с примерните тестове? Някаква допълнителна информация по - история може ли да дадете? Аз уча от учебника от 681 до 1940 който е. :)
Поздрави.
Активен

elenna346

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #12 -: 08.12.2013, 20:42:58 »

 :-) :-) :-) линковете работят
Активен

alexxxcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Бъдещи студенти
« Отговор #13 -: 10.12.2013, 09:56:02 »

Допълнителнтата информация за изпита е,че се състой от 3 модула-Средновековие ,Възраждане и Ранна история. Учебника по който учиш е много добър и подробен ! Пожелавам ви успех и дано станем колеги един ден !!  :wink: :-)
Активен