argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Недоуточнение с триместрите (Евростипенд  (Прочетена 1252 пъти)

rooney_09

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте!
Вчера се настроих да попълвам формуляр за стипендия за успех в сайта на мон, но при пресмятането на успеха ми излезе, че за първокурсниците се взимал успеха само от предходния семестър (т.е. един)
Та тъй като съм първи курс, спец. информатика и сме разделени на триместри, този един семестър на наши два ли се равнява (есенен и зимен)?
Колегите ми разправят, че се взима средно-аритметично от предходните два триместъра при нас, а аз в сайта на ФМИ намерих това (от предишни години):
Цитат
За сведение на студентите от ФМИ, за евростипендии се взема успеха от зимен и пролетен триместър на учебната 2010/2011 г. и есенен триместър на учебната 2011/2012 г. За награди - от есенен триместър на учебната 2011/2012 г. За първокурсници и в двата случая се взема само успеха от есенен триместър на учебната 2011/2012 г.
Та мисълта ми в крайна сметка е дали се взима средния успех от предходния 1 триместър или от предходните 2 триместъра при нас?
Благодаря Ви, предварително! :>))
« Последна редакция: 03.04.2013, 14:40:00 от rooney_09 »
Активен

Митко

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26

Вярвай на колегите, те знаят по добре :D

Питай инспектореката, поне аз така ще направя...
Активен

rooney_09

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Питах я бе Мите! :D
Само че се отнесох с този въпрос към другата инспекторка - Диана Минчева, защото нашата е в отпуска до 8ми :)
Та с две думи ми каза, че се взимал успеха само от първия (есенен) триместър..
Обаче не знам как стоят нещата с другите студенти, които не са първи курс, защото при тях по принцип трябва да се вземе от предходните 2 семестъра. А това кой знае какво значи..
Активен

RKelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

За студенти, които не са първи курс се взима есенен триместър на текущата година и зимен и пролетен на предходната. Т.е. така се затваря цяла учебна година от три триместъра, което се равнява като време на стандартни 2 семестъра.
Активен

Митко

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26

В крайна сметка да обобщим:

ЕСЕНЕН триместър се явява като ПЪРВИ СЕМЕСТЪР,
ЗИМЕН + ПРОЛЕТЕН триместър се явяват като ВТОРИ СЕМЕСТЪР;

Активен

rooney_09

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

За студенти, които не са първи курс се взима есенен триместър на текущата година и зимен и пролетен на предходната. Т.е. така се затваря цяла учебна година от три триместъра, което се равнява като време на стандартни 2 семестъра.
Да бе, близко е до акъла.. ама кой да се сети :Д
Мерси :)

Цитат
В крайна сметка да обобщим:

ЕСЕНЕН триместър се явява като ПЪРВИ СЕМЕСТЪР,
ЗИМЕН + ПРОЛЕТЕН триместър се явяват като ВТОРИ СЕМЕСТЪР;
Да, така трябва да е (за държавна стипендия би трябвало да се вземе успеха от зимния и пролетния ако тва ти е мисълта)
« Последна редакция: 07.04.2013, 16:32:46 от rooney_09 »
Активен