argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Социална антропология 1курс  (Прочетена 3148 пъти)

iveto911

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Здравейте !
Тази година ще кандидатствам Социална антропология само с матура бих искала да попитам някои настояши колеги от тази специалност какво е мнението им за специалността като цяло  :blush: благодаря предварително
Активен

gundoan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #1 -: 01.05.2013, 14:15:28 »

Здравей! Аз  уча  социология  в  ПУ. Ако  искаш  да  учиш  във  ФИФ  избери социология  и  науки  за  човека  или  социология  на  правото, икономиката  и иновациите.Поне  в  тези  две специалности  има  малко  възможност  да  научиш   неща, които  реално  ще  са ти  полезни  в  практиката.В  другите  специалности  като  философия, етнология ,  социална  антропология  и  т.н  се  учат  само  теоретични  неща, които  никъде  няма  да  ти  потрябват. Е  то  зависи и за  какво  искаш  да  получиш  '' висше  ''  образование. Ако  искаш  да  завършиш  и  да  си  безработен  записвай  социална антропология... Ако  искаш  поне  да  имаш  някакви  шансове  записвай  или  тези  от  двете  социологии, или  се  насочвай  към  по  практически  специалности...  :wink:
Активен

PlovdivBoy

  • Гост
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #2 -: 13.06.2013, 23:32:16 »

Специално етнолози и философи могат да запишат педагогически модул и да станат преподаватели. За социалната антропология такава опция няма, но сигурно има и там някаква възможност за реализация  :-P Иначе етнология и социална антропология са доста близки като специалности.
Активен

gundoan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #3 -: 14.06.2013, 00:06:51 »

И  социолозите  могат  да  запишат  педагогическия  модул  и  да  станат  учители! Така че записвай  социология  :wink:
Активен

iveto911

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #4 -: 20.06.2013, 20:30:03 »

много ви благодаря за съветите  :blush:    ще обмисля нещата добре до понеделник имам време  :-D
Активен

Вятър

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #5 -: 31.07.2013, 10:24:26 »

Здравейте !
Тази година ще кандидатствам Социална антропология само с матура бих искала да попитам някои настояши колеги от тази специалност какво е мнението им за специалността като цяло  :blush: благодаря предварително
Здравей, казвам се Свобода и в момента пиша своята магистърска теза - дипломирам специалност Етнология към ФИФ. Бакалавърската ми степен също е етнолог специалист по култура, вероизповедание и работа с етноси. Не съм съгласна с изказаното от gundoan мнение, а и не разбирам как човек, от една  специалност, може да си позволи да анализира друга, от която вероятно е посещавал няколко дисциплини, част от учебния план.
Аз съм изключително доволна от тази бакалавърска програма и уверявам те, тя е всичко друго, но не и теоретична. Преподавателския екип дава пълна свобода на мнение  и изразяване по проблемите, терените ти на изследване (тоест практическата част) могат да бъдат всякакви и на всякъде.
Благодарение на тези хора и знанията, които получих от това обучение живях 5 месеца в Словения по програма Еразъм, работя като специалист етнолог в Българска Академия на Науките и заедно с още 3 колеги основахме Асоциация за Култура, Етнология и Антропология "Медиатор" през февруари тази година. Вече имаме спечелен проект по Програма "Пловдив за младите" към община Пловдив. Казвам това, за да прецениш сама шансовете си за реализация :))))
уважавам правото на мнение на всеки човек, но нека то да бъде безпристрастно, ако не друго :) Тип "записвай социология" е леко пропаганда. Нека все пак се уважаваме и изразяваме някаква колегиалност помежду си gundoan . Оплюването на една специалност, за сметка на друга, когато и двете са част от един факултет и ръководени от един и същи декан, не говори за проявяване на така :)
Поздрави
« Последна редакция: 31.07.2013, 10:26:04 от Вятър »
Активен
"Образованието е това, което ти остава в главата след като забравиш всичко, което са те учили"
Алберт Айнщайн

iveto911

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Социална антропология 1курс
« Отговор #6 -: 31.07.2013, 10:58:47 »

Taka e suglasna sum  :-)
Активен