argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Проблем с лаптопа!  (Прочетена 2095 пъти)

firerose

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • Хладилник Либхер
Проблем с лаптопа!
« -: 21.05.2013, 02:43:26 »

Здравейте!

От два дни на лаптопа ми нещо му се случи и звука ми спря да работи. Или на кратко брат ми го изтърва...
Та въпроса ми е това ще мога л иаз да го орпавя по някакъв начин или трябва да го карам на сервиз. И ако е изгоряло нещо по платката доло горе какви пари ще ми излезе ремонта? Аз съм малко скаран с технологиите и ме извинете ако се изразявам некомпетентно...

Благодаря ви предварително!

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re:Проблем с лаптопа!
« Отговор #1 -: 21.05.2013, 10:53:56 »

Скаран си с технологиите, а не изключваш варианта сам да си го поправиш :)

Щом е изпускан има голям шанс нещо да се е спукало, което е най-лошия вариант защото дъното е многослойно и вероятността за ремонт е 0%. Може и да е нещо по-евтино за поправка ако е някъде в оскъдната периферия, но при всички положения лаптопа трябва да бъде отворен и огледан от някой, който има идея къде да гледа. Така, че най-добре го занеси в сервиз.
« Последна редакция: 21.05.2013, 10:55:44 от Емил Дойчев »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с лаптопа!
« Отговор #2 -: 23.05.2013, 13:51:32 »

Ако е дъното пукнато - имаш 2 избора, ако наистина е само звука пострадал:

- нов лаптоп или скъп ремонт без голяма гаранция;
- усб звукова карта и слушалки или външни колонки.

Има и шанс нещо да се е изместило/извадило или да е възможно да се презапои лесно, но по закона на Мърфи - едва ли, а и това не можеш да го направиш (не бива) сам.
Провери все пак със слушалки има ли звук? Ако има - добре, нещо е прекъснато към вградените колонки. Имал съм ламерска ситуация, превключвателят вътре в жака за слушалките, който изключва тонколонките, заяжда при изпускане или с времето. Едва ли си спечелил този джакпот, ама дано... Вкарай и изкарай няколко пъти слушалки в жака на лаптопа.

При всяко положение сервиз и 40-50  лв диагностика. Не се и замисляй да го носиш по разбирачи в общежитието (примерно).

На шега - ако имах сервиз, щях да ти дам указания как да го оправиш, за да може после да ти взема двойно, след като го повредиш повече!

И поне да беше дал моделът на лаптопа... Така гадаем, ама нещо бобът от новата реколта ще узрее чак август...
Активен

firerose

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • Хладилник Либхер
Re:Проблем с лаптопа!
« Отговор #3 -: 05.06.2013, 15:37:53 »

И поне да беше дал моделът на лаптопа... Така гадаем, ама нещо бобът от новата реколта ще узрее чак август...

Ето такъв е лаптопа http://toplaptop.bg/laptopi-dell/Laptop-Dell-Inspiron-3521-156--4GB.html

niko4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Проблем с лаптопа!
« Отговор #4 -: 04.08.2013, 13:02:58 »

само не можеш да го оправиш
по-добре го занеси на сервиз за диагностика и така ще решиш кое е по-изгодно - нов или ремонт
Активен