argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Възстановяване на студентските права  (Прочетена 926 пъти)

vasilhr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Добър ден на всички!
Преди няколко години бях прекъснал обучението си и впоследствие наскоро реших да преустановя наново студентския си статут. Заплатих "такса за обучение" (1116 лв.) , за която  ме осведоми изключително учтивата инспекторка (за мен нова ,явно г-жа Трайкова вече се е пенсионирала). Жената ми обясни всичко всичко подробно и търпеливо, само че не си спомнял да е споменавала за заплащане на семестриална такса, която доколкото разтърсих из информацията в сайта на ФМИ се води именно "такса за обучение", което и пише на копието от квитанцията, която ми беше връчена.Искам да попитам заплаща ли се отделно и семестриална такса наред с тази такса,за която вече обясних.
« Последна редакция: 17.09.2013, 11:10:37 от vasilhr »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Възстановяване на студентските права
« Отговор #1 -: 18.09.2013, 06:31:14 »

Попитайте отново инспектор Иванова, тя ще Ви обясни. Намерих само решение на Академичен съвет, но за магистърските програми:

Цитат
Възстановяването на студентските права се извършва след внасяне на следните такси:

а) при невзети над 50% от семестриалните изпити – две действащи семестриални такси;

б) при невзети под 50% от семестриалните изпити – една действаща семестриална такса;

в) ако няма невзети семестриални изпити – половин действаща семестриална такса.

И пак не става ясно за самата семестриална такса. Попитайте и ще получите отговор. Не казвате и в кой курс сте и другите подробности. По принцип, повече от 2 години след прекъсването си, губите студентски права и държавна субсидия и затова си я заплащате субсидията (тези 1116 лв), а семестриалната такса за държавно обучение е доплащане над тази сума (според мен).
Активен