argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стипендии  (Прочетена 10886 пъти)

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Стипендии
« -: 20.10.2013, 18:10:25 »

Аз искам да попитам някой знае ли горе-долу по кое време се подават документи за стипендии, става въпрос за държавните стипендии, а не европейските. Благодаря предварително!
Активен

didenceeto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • Биология и английски IV курс
Re: Стипендии
« Отговор #1 -: 20.10.2013, 19:49:30 »

И аз това се питам  :-). Вече ще стане близо 1 месец откакто сме започнали, а няма никаква информация все още.
Активен

ani_kz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Стипендии
« Отговор #2 -: 20.10.2013, 21:51:07 »

Аз ще съм благодарна ако някой даде информация и за евростипендиите,кога се подват документите,какъв е минималният успех...
Активен

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Стипендии
« Отговор #3 -: 21.10.2013, 17:27:46 »

За евростипендиите мисля, че чак декември се подават документи с успех над 4.00, но за срокът за подаването на документи не съм сигурна.
Активен

Katia_1989

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • http://www.youtube.com/?hl=bg
Re: Стипендии
« Отговор #4 -: 25.10.2013, 11:36:03 »

Някой знае ли от кога ще се събират молбите за стипиндия?
« Последна редакция: 25.10.2013, 11:38:03 от Katia_1989 »
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Стипендии
« Отговор #5 -: 26.10.2013, 20:38:49 »

Ако не се лъжа май в нета бях срещнала инфо, че в понеделник започва срокът за подаване не документи. А аз искам да попитам, тъй като и аз мисля да подам документи, но успехът ми не е много висок 5.00 е, та има ли смисъл според вас да се пробвам и аз, защото бях чула, че миналата година само хора с над 5 и 60 са взели стипендии
Активен

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Стипендии
« Отговор #6 -: 26.10.2013, 20:59:59 »

Не можеш да бъде сигурен/-на какъв ще бъде балът за стипендии тази година, затова по-добре  си подай документите. :)
Активен

denislavv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Стипендии
« Отговор #7 -: 28.10.2013, 22:55:13 »

Все още ли е тази глупост ,че ако нямаш дебитна карта на Уникредит не могат да ти преведат стипендията. Мога ли да я получа по карта на Райфайзен примерно, защото знам ,че отговора ще е - "всяка година е така , много ясно ,че и тази ще е така", само дето този довод не ми стига , а не го намерих никаде черно на бяло , има ли запознати ???
« Последна редакция: 28.10.2013, 23:07:07 от denislavv »
Активен

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Стипендии
« Отговор #8 -: 29.10.2013, 18:59:21 »

Денислав, за съжаление тази глупост все още е актуална, направиха толеранс, компромис само по отношение на студентските практики и не задължаваха сметката да ти е към Уникредит, но за стипендиите, това си важи с пълна сила... :(
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Стипендии
« Отговор #9 -: 30.10.2013, 20:46:24 »

Здравейте, искам да попитам какво представлява тази собственоръчно написана декларация за безработен родител, тъй като не намерих образеца
Активен

тотка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Стипендии
« Отговор #10 -: 23.11.2013, 14:18:51 »

Стипендиите от европейски пари към МОН ,се заявяват по желание на студента,като той избира ментора,регистриран с договор от ПУ,а академичният наставник се избира след това,пак от студента към ПУ./не е свързано с успех,или др.подобни пречки.Ако имате други въпроси,моля! :bravo: :bravo:
Активен

nikol.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • There's something about my heart...
    • Facebook
Re: Стипендии
« Отговор #11 -: 02.12.2013, 21:58:44 »

А аз да попитам, документи за стипендия за майки с деца до 6 години кога се подават. Аз си мислех, че целогодишно, а като отидох октомври месец ми се скараха и казаха, че някъде от декември, но кой...?
Активен
Wisdom is after me, but I run faster...

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език
Re: Стипендии
« Отговор #12 -: 03.12.2013, 07:44:35 »

От 9 декември можеш да кандидатстваш за европейска стипендия - http://eurostipendii.mon.bg/  :y:
Активен

baabyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Стипендии
« Отговор #13 -: 04.12.2013, 13:06:58 »

Искам да попитам,кога ще се отпуснат стипендиите за успех? (като дата)
Активен

Tail

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Стипендии
« Отговор #14 -: 05.12.2013, 19:28:09 »

Видяхте ли новата бланка за специални стипендии по проекта Евростипендии? Вече е нужен подпис на Ръководителя катедра и на Декана. Предполагам, че лично трябва да се влезе при Ръководителя катедра и при Декана, нали? Някой знае ли приемното им време? Много сложно са го направили по мое мнение. 
Активен

djuliqq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Стипендии
« Отговор #15 -: 04.02.2014, 11:19:24 »

Искам да попитам , може ли да завършиш успешно студентска практика и да се класираш за Европейска стипендия и от двете места да получиш парите , тъй като съм класирана за стипендия и практиката ми приключва след 10 дена ?
Активен

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език
Re: Стипендии
« Отговор #16 -: 05.02.2014, 11:28:12 »

Не виждам проблем :)
Аз преди две седмици взех стипендия от студентските практики, а сега очаквам стипендия за успех. Едното си го изработила, а другото си го заслужила! Не виждам проблеми :)
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Стипендии
« Отговор #17 -: 15.02.2014, 13:55:05 »

Здравейте, искам да попитам от кога започва подаването на документи за стипендия и ще бъде ли написано в сайта на ПУ какви са необходимите документи, понеже до сега не съм кандидатствала.
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re: Стипендии
« Отговор #18 -: 16.02.2014, 15:05:03 »

Следи редовно новините в сайта, винаги отбелязват. Описан е и пакетът документи, които трябва да представиш. По принцип са заявление-декларация, взето от книжарницата и документи за дохода на родителите ти през последните шест месеца или удостоверение за безработен от бюрото по труда. :)
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Стипендии
« Отговор #19 -: 17.02.2014, 21:25:33 »

благодаря, а сега изниква друг въпрос, тъй като баща ми от няколко месеца чакаше решение на ТЕЛК за пенсиониране по болест, и фактически няма никакъв доход от доста месеци
Активен