Преди да те посъветвам искам твърдо да подчертая, че лично аз НЕ харесвам екологията, но не мога да оставя един преподавател от ПУ да те подведе. От това решение зависи бъдещето ти.
Първо на първо, Атанас е химик-преподавател и очевидно няма грам понятие от екологията като наука. Да, може да има някакви минимални представи като химик - химичните аспекти в екологията, но нищо повече. Той просто си търси студенти, които да запълнят иначе непопулярните бакалавърски и особено магистърски програми...
Еколог може да станеш само на 3 места в България. Това са двата биологически факултета на ПУ и СУ и в Лесотехническия университет.
За да си еколог и да можеш да опазваш околната среда трябва да познаваш флората и фауната на България. Защото изследването на тежки метали в околната среда не те прави еколог. Ти трябва да знаеш разпространението на видовете, трябва да знаеш техните ареали, трябва да знаеш как да ги консервираш.
За бога, та Атанас дори не може да те научи на биоремедиация - как да почистваш различни замърсяване. Просто защото те нямат познания по микробиология.
Атанас не може да те научи на компостиране - отново нямат кадри и материална база. Биоремидиацията и компостирането са модерните методи за Опазване на Околната Среда
Химиците дори не могат да те научат на екологичното законодателство.
Г-н Терзийски, това че слагате "еко" пред химията не означава, че правите студентите си еколози?
Знаете ли, че според държавните стандарти еколозите в акредитираните лаборатории трябва да изчисляват биотечен индекс. Въпрос към Терзийски: Учите ли вашите студенти да изчисляват биотеичен индекс, нещо задулжително в изпитвателно лаборатория?
Ако трябва да съм лаконичен: В химическия факултет ЕКОЛОГ не може да станеш!