argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде са парите за студентските практики?  (Прочетена 8606 пъти)

КрисЧу

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
  • Мениджър 3 курс

Както може би повечето от вас знаят след края на избраната от студента практика и подаването на всички документи (до 5то число следващо месеца на завършване на практиката) се чака 30 дни за да се получат парите по сметките на студентите. Аз самата трябва да получа на 5, 6 или 7 февруари, но доста хора ми се оплакаха, че си чакат парите още от септември месец. Госпожата, при която карах стаж ми каза, че е говорила и с университета и с регионалния отговорник за разпределяне на парите. ПУ казва, че пари няма, а отговорника, че са преведени отдавна. Във всички останали университети парите са получени, само при нас не. Има ли още някой същия проблем и евентуално с кого трябва да се говори за това?
Активен
School is great. There are lots of people to make fun of.

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език

НАТФИЗ са получили писмо от Министерство на финансите. Надявам се това да се отнася и за ПУ.


Уважаеми студенти,

стипендиите по проект "Студентски практики" за месец ДЕКЕМВРИ, ще получите между 10 и 15 януари 2014г. Това се налага заради забавяне на плащането от страна на Министерство на финансите. Прилагаме част от писмото, с което ни уведомяват за това:

"Ръководството на МОН е получило гаранции, че както авансовите, така и
верифицираните средства ще бъдат преведени към ВУ в първия възможен момент след отпускането на лимит на Оперативната програма между 10 и 15 януари 2014 г., за което от страна на МОН са осигурени необходимите средства."
Активен

multimedias

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Аз приключих практиката си на 10 декември и нямам преведени пари по сметката. Има ли и други студенти приключили практиката си пред 30 дни който да не са получили парите си все още  като мен ?
Активен

SAries

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • Приложна лингвистика - английски и италиански език

Ако беше приключил/а практиката си до 05.12 може би щяха да ти платят в декември, но сега ще се наложи да чакаш плащането през януари.
Активен

vilislav

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Колеги понеже темата си е още актуална, някой може ли да каже до колко време след предаване на финален отчет трябва да се получат парите. Защото той е важен, не кога е приключила практиката. Реално отчета се прави до 5-то число след месеца в който приключва практиката! Моя отчет е предаден в последните дни на март месец (практиката е приключила в средата на март) и още нямам превод!?
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Ще използвам темата, за да не правя нова. Знаете ли как стои въпросът в момента с практиките или как да разбера дали ще отпускат от мон нови договори този семестър?
Активен

misheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Ако си семестриално завършил може ли да се кандидатства за практиките на МОН?
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

и това ме интересува също
Активен

fcs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Че то ПУ знае само да иска пари , те като врагове на народа само това правят !!!
Активен