argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Могат ли да се учат две висшета едновременно ?  (Прочетена 19943 пъти)

BaLerinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • Big Girls Don`t Cry ;)

Могат ли да се учат две висшета едновременно  в два различни университета по едно и сащо време ?  :roll:
 Възможно ли е това?
...
Помогнете :)
Активен
Anyone who says sunshine brings happiness has never danced in the rain...

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Законово не съм проверила дали това е допустимо, но е факт. Има доста студенти, които карат в 2 ВУЗ-а паралелно. Моя колежка тази година завърши Макроикономика в ПУ и учеше Право в Благоевград, а миналата година преди да завърши първото се прехвърли в ПУ да си учи правото. Така, че те съветвам да разучеш нещата в самите университети и да говориш с конкретни хора. УСПЕХ!
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Ако питаш за редовна форма на обучение - НЕ, но ако имаш в предвид задочна - ДА.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

VooDooMaN

  • Гост

Естествено остава отворен въпросът за какво са му на човек две висши образования едновременно.
Активен

BaLerinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • Big Girls Don`t Cry ;)

Бързо мога да затворя въпроса за какво са му на човек две висши образования едновременно  с отговор  , че двете нямат нищо общо помежду си !
Балетна педагогика  и  Макроикономика как звучи?
Активен
Anyone who says sunshine brings happiness has never danced in the rain...

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

Информатика и медицина  :-D :roll:??

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев

Ехеее тука много учени хора станаха всички. 2 висшета едновременно това е голяма лудница според мен и доста некачесвено. По-добре учи двойно, но качествено от колкото на веднъж всичко.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Ideqta :
mojesh da uchish ili da zapishesh 2ro vishe obiknovenno v fakulteta koito uchish nqma problem
chebaev : primerno moje da zapishesh 2ra specialnost v 4ti kurs mislish li che e problem ?
otdelno edna priatelka zapisa 2 VUZ-a ednovremenno no trqbvashe da popalni nqkakva deklaraci che napraktika MON ne poema obuchenieto i v edinq VUZ t.e. v edinq ot 2ra VUZA i izliza dosta po skapo obuchenieto
Активен

VooDooMaN

  • Гост

Бързо мога да затворя въпроса за какво са му на човек две висши образования едновременно  с отговор  , че двете нямат нищо общо помежду си !
Балетна педагогика  и  Макроикономика как звучи?

Звучи ми безсмислено естествено, така би звучало и на всеки нормално мислещ. Те са абсолютно несвързани, никому ненужна комбинация и няма смисъл да се поощряват подобни възможности. Хем няма да се учат пълноценно, хем държавата ще субсидира някой ненужно. Ако са в един факултет и едното е като допълнение на другото - добре, въпреки че и това не е много добро решение. Най-често лицата с по три висши образования плачат че няма работа, е как да има - то нито едно не е научено като хората.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

А, моето предложение смислено ли звучи?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

VooDooMaN

  • Гост

Да. Абсолютно смислено. Казва се Биоинформатика и е магистратура към информатиката :).
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something

А, ако става дума за напълно отделно обучение в двете области, т.е. без да се учи като една специалност?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

VooDooMaN

  • Гост

Няма да стане, сещаш се защо предполагам ;). Медицина не може да се кара ей така и е много натоварено.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Темата малко се разводни, но все пак...Аз смятам, че няма нищо лошо в това човек да учи две напълно различни, противоположни и недопълващи се науки, респ. специалности. Мисля, че човек е свободен да се развива в различни области толкова, колкото сам желае и доколкото има възможности. Нищо не пречи на един блестящ лекар да изучава инжинерен дизайн например или пък хладилна техника. Това зависи от интересите, социалната среда и още куп фактори. Самото общество ни предразполага към известна доза любознателност. Има доста неща, от които съм започвала да се интересувам в следствие осъществен контакт с представител на въпросната област. И това само помага на човек да се развива като личност и да обогатява културата си. Така, че стига да има желание и 5 висшета може да запише, но въпроса е да изучава науките качествено, а не главната цел да е лист хартия.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Може   но  трябва  да   има   необходимите  предпоставки  за   това  а  те   не  са  малко   1  страхотно желание  за  учене  2  Финансова  обезпеченост  3  Отлична  подготовка   от средното   образовение  4 изграждане  на  професионални  навици   за   голямо   натоварване  както  психическо  така   и   физическо  5  способност  за  преодоляване   на   стрес  в  продължение   на   5-6-7  години   6Тотална  подкрепа   от  страна  на  семейството  7късмет   да  не  мине  черна  котка  пътя  на  студента   който  отговаря  на   тези   критерии   може   да  запише  едно  редовно  и  едно  задочно  изключая   комбинацията  медицина   с   право  Тази   последната   е   възможна  ако  си   се  дипломирал  като  лекар    имаш   някаква   практика  и  след  години  записваш   право-задочно   в  нашия  курс   имаме   такъв   колега  иначе   е   забранено   медицина  редовно и  право   редовно   принципа   е  едно   редовно  и  едно  задочно  Мисля  че  ме   разбрахте
Активен
Всичко е любов

matel

  • Гост

А в университета има ли дистанционна форма на обучение и ако е да как става записването?
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Дистанционно обучение няма и скоро няма и да има. Желание за такова у някои преподаватели се намира. Някои дори имат готовност. Но дотам.

Само аз ли съм отвратен от изнасилването на българския език в заглавието на темата?
Активен
Физически Факултет

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38


Само аз ли съм отвратен от изнасилването на българския език в заглавието на темата?


Не, не си само ти.
Активен
На лов за захар! :)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

аз  също  Няма   нищо   по -хубаво  от   говоренето  и  писането   на  правилен  български  език  Мога  да  кажа  че   след  английският  по  мелодичност   е   българския  език  в   целия   свят  Не   препоръчвам   на   младите   да  учат  2   или  3  висши  едновременно   това  е   голямо   натоварване  по- добре  е   изкарайте   едно  поработете   известно  време  през  което  ще  достигнете   равнището   на   некомпетентност   и  след   това  вече   към   30--35те  години   ще   знаете   какво   искате   да   работите  ще   сте   наясно   с  вашето   призвание  в   живота  и  ще  можете   да  го  постигнете  до   към  40-те   така   че   последните   25   години   от   активния   Ви   живот да   сте  наиститина   щастливи   Разбира  се   не   за   всеки   този   път  на  развитие   е  оптималния  този  е  един  от   многото  защото   всеки  е  една  вселена :y: :y: :y:
Активен
Всичко е любов

Alex89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Аз също се интересувам от две едновременни висшета, но ми казаха че при записване се изисква дипломата за средно образование, което един вид не ти позволява да се запишеш на повече от 1 място. Някой знае ли нещо по въпроса? Изисква ли се дипломата при задочно образование от различните универиситети? И как може да се заобиколи "проблемът"  :-)
Активен