argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: нови студенти - въпроси?  (Прочетена 3308 пъти)

M.P.M.94

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
нови студенти - въпроси?
« -: 26.06.2014, 00:37:59 »

Здравейте! Тази година се надявам да съм студентка в ПУ . Искам да попитам разполага ли библиотеката с читалня , в която да си седнеш с твоите си учебници и да си учиш на спокойствие и тишина ( вместо в общежитието/квартирата - където купона си тече  :wink:)
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #1 -: 26.06.2014, 09:27:19 »

 :-) Здравейте!
      Желая Ви успех! Разбира се, че разполагаме с читални. Както филиални, така и централна. За да ги ползвате, е необходимо да бъдете регистриран читател на библиотеката. За целта е необходимо да носите студентска книжка и една снимка. Услугата е безплатна. Читателската карта важи за цялата университетска библиотечна мрежа. С нея можете както да заемате книги за домашен прочит, така и да ползвате библиотечните ресурси.
      Още веднъж Ви пожелавам успех и Ви очакваме!

Активен

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #2 -: 27.06.2014, 17:03:00 »

Здравейте, Milka.
Вчера намерих сайта на библиотеката и след като прочетох тази тема ми изникна въпрос. Доколкото разбрах нямаме право да внасяме в читалните свои неща като учебници или друго? Искам да знам дали правилно съм разбрала, защото както спомена момичето по-горе, сигурно ще имаме нужда да четем някъде на тишина :)
Благодаря ^^
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #3 -: 30.06.2014, 09:25:22 »

Здравейте Дарина!
Разбира се, че можете да внасяте свои учебници, записки, лаптоп, таблет и т.н. Само трябва, преди да влезете в читалнята, да покажете своите учебници на Заемна служба. Не забравяйте, че Университетска библиотека е създадена за Ваше удобство и във Ваша услуга.
Милка
Активен

darina112

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #4 -: 30.06.2014, 15:49:30 »

Благодаря за отговора. Ще се възползвам от услугите на библиотеката ^^
Активен

M.P.M.94

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #5 -: 27.12.2014, 17:18:21 »

А къде в Нова сграда има читалня. В библиотеката на ФМИ няма.
Активен

Milka

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: нови студенти - въпроси?
« Отговор #6 -: 05.01.2015, 09:31:10 »

Честита и щастлива Нова година!
Да, за съжаление няма обособена читалня в Библиотеката по математика и информатика. Бихте могли да ползвате читалните в Педагогическата библиотека и в Библиотеката по западни филологии в Педагогическия корпус.
Активен