argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Трето класиране  (Прочетена 2942 пъти)

Nippo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Трето класиране
« -: 25.07.2014, 18:31:20 »

Здравейте, имам няколко въпроса относно третото класиране. Кандидаствах с три специалности (1. Софтуерни технологии и дизайн 2. Информатика 3. Бизнес информационни технологии), но не ме приеха на нито една от тях, нито на първо, нито на второто класиране. Тъй като тази година минималния бал за специалността софтуерни технологии и дизайн е много висок се насочих към специалността информатика, но не ми достигна около 0.50 бал да бъда приет на второ класиране. Балът ми е 26. Има ли минимален бал и за трето класиране и според него ли се запълват останалите места или...? Ще ми изпише ли нещо в сайта, където се гледа приет ли съм или не? Ако не - как ще разбера дали има свободни места, защото ми казаха, че третото класиране е ако някой се откаже от мястото си и на неговото място влиза човек от третото класиране? Както може би виждате не съм много запознат с нещата и ако може да ми разясните как се процедира на трето класиране. Благодаря предварително! :-)
Активен

radiseganti

  • Гост
Re: Трето класиране
« Отговор #1 -: 25.07.2014, 23:51:25 »

Здрасти. Не знам доколко бих могла да съм ти полезна, но познавам хора, които са успели да влязат на 3-то класиране (включително СТД). Щом не си приет няма какво да губиш и опитай на 3-то класиране. 0,50 е прекалено близо за да се откажеш. Що се отнася до балът за СТД наистина е страшно висок и има доста желаещи. Не знам дали си се ровил из сайта, но миналата година за СТД от 1-во кл. 31 някъде са свалили до 25 мисля на 3-то. т.е. има бал и за 3-то. А след това запълват според останалите места. Някъде мисля четох, че миналата година трябвало да приемат 100 човека, а в крайна сметка за приели 130. Не съм сигурна, разбира се, аз също тепърва се запознавам с всичко.  Но ти пожелавам успех и не се отказвай.  :y:
Активен

lpfen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Трето класиране
« Отговор #2 -: 26.07.2014, 13:46:43 »

Лелеле...а аз с 28.64 бал си мисля,че няма да имам никакъв шанс за СТД или Бизнес инф. технологии.. и аз съм на трето класиране...
Активен

infinity95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Трето класиране
« Отговор #3 -: 26.07.2014, 15:12:53 »

С тоя бал трябва да си приет Бизнес инф. , защото сега на 2ро класиране минималния е 26.55.
Активен

lpfen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Трето класиране
« Отговор #4 -: 26.07.2014, 15:53:21 »

С тоя бал трябва да си приет Бизнес инф. , защото сега на 2ро класиране минималния е 26.55.

Аз направих грешката да си сложа Бизнес инф. на 3то място а на 1во СТД и 2ро Маркетинг...
Сега не знам дали при следващо класиране се гледат и задните желания или само горните.
Не знам къде ми беше акъла тогава, не очаквах да са завишили толкова баловете за СТД, мин. година за трето класиране около 25-26..
Но щом не са ме приели в Бизнес инф. значи само горното желание се гледа..
Активен

infinity95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Трето класиране
« Отговор #5 -: 26.07.2014, 15:55:42 »

Ако си приет Маркетинг по второ желание, то всяко следващо класиране се опитва да те набута в 1во желание. Аз съм с бал 29,648 и стискам палци бала на СТД да падне толкова, че да влезна иначе съм приета Бизнес инф.
Активен

lpfen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Трето класиране
« Отговор #6 -: 26.07.2014, 16:00:20 »

Ако си приет Маркетинг по второ желание, то всяко следващо класиране се опитва да те набута в 1во желание. Аз съм с бал 29,648 и стискам палци бала на СТД да падне толкова, че да влезна иначе съм приета Бизнес инф.
Предполагам ще влезеш.На второ класиране е бил 31.87 и поне с 2-3 ще го свалят за трето.Успех ти пожелавам.
Аз и аз се надявам ама много зле, учих толкова време за маркетинг за да ми кажат накрая, че от него няма почти никакво развитие вбъдеще и последната година реших да се стегна за СТД или други подобни да вляза, но това са последствията от слабите резултатите по математика...
Активен

Nippo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Трето класиране
« Отговор #7 -: 26.07.2014, 17:19:21 »

В крайна сметка имам ли шанс да ме приемат с 26 бал на трето класиране в някоя от трите посочени специалности в първия ми пост или е загубена кауза? Знам, че надеждата умира последна, но все пак ми писна да се надявам и след всяко класиране да оставам разочарован. Желая ви успех за трето класиране. :-)
Активен

lpfen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Трето класиране
« Отговор #8 -: 26.07.2014, 22:36:22 »

В крайна сметка имам ли шанс да ме приемат с 26 бал на трето класиране в някоя от трите посочени специалности в първия ми пост или е загубена кауза? Знам, че надеждата умира последна, но все пак ми писна да се надявам и след всяко класиране да оставам разочарован. Желая ви успех за трето класиране. :-)

За СТД не мисля, за останалите ти е напълно реален шанса, защото на второ класиране са приемали с минимален 26.65 и при информатика и при бизнес инф. , така че наистина мисля, че ще те приемат! :)
Благодаря иначе и аз се надявам да ме приемат със СТД, но шанса е почти никакъв и все пак да не спираме да вярваме :)
Активен

Nippo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Трето класиране
« Отговор #9 -: 01.08.2014, 10:18:18 »

В сайта пише, че съм приет на трето класиране със специалност информатика. Това значи ли, че мястото ми е запазено или е само ако има свободни места? Тъй като е трето класиране затова питам. Знам, че е глупав въпроса, но не съм от Пловдив и не искам да ходя уж да се записвам пък да се окаже, че няма свободни места.
Активен

lpfen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Трето класиране
« Отговор #10 -: 01.08.2014, 11:05:28 »

Щом пише, че си приет, си приет и отиваш да се записваш.Ако нямаше места, нямаше да те пишат като класиран за информатика.Отивай и честито :)
Активен