argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ  (Прочетена 8959 пъти)

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Колеги от всички специалности и курсове и най-вече Вие от специалност философия!!!
Колеги, крайно време е и ние философите да си основем клубче. Идеята назря, обсъдихме я с доц. Христов и сме амбицирани да съберем хора. Така че... , който е запален по философията независимо дали му е специалност или не да се обажда тук във форума или да търси мен (Георги Добриков-философия II -и курс). Няма значение колко се съберем, стига да имаме желание възможностите на са малко!!!
Заповядайте!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: 10.11.2006, 20:31:48 от dobrika »
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Moonlight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #1 -: 13.11.2006, 20:48:50 »

Ще бъде добре, а и ще е интересно да имаме такъв клуб. Някаква идея за темите, които ще се дискутират, има ли?  :-D
Активен
We live, we die, and death not ends it ...

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #2 -: 13.11.2006, 22:01:57 »

От името на всички членове на СИАК "проф. Велизар Велков" най-искрено ви приветстваме за инициативата, която сте подели. Стискаме ви палци да успеете да се организирате и, ако не е много нахално от наша страна, се надяваме да ни поканите на някоя от сбирките си, защото две от най-близките в тематично отношение дисциплини са философията и историята. Наслука, колеги! 
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Sevastokrator Strez

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #3 -: 01.12.2006, 20:26:58 »

A 4estito koga 6te po4erpite?
Активен
Hayde sega znaem sa....

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #4 -: 20.01.2007, 23:06:03 »

Klubut veche e fakt, mislia, che sme gotini horica, resheni da diskutirat, da si pomagat, dai boje i da oragnizirat chetenia skoro. S neturpenie chakam da zapochnem sled sesiata malko po-aktivno da se zanimavame s vajnite za nas problemi. Privetstvam vsichki chlenove na kluba i mnogo im se radvam. Nie sme super, kolegi. :evil:
« Последна редакция: 22.01.2007, 17:15:35 от gal4enceto »
Активен
Sweet babydoll :)

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #5 -: 24.01.2007, 16:40:39 »

Жоре, още не си почерпил!!! Няма да ти позволим да се измъкнеш така. Ето ти имената на новото ръководство,ама без факултетен номер,защото не го знам. Всички са от ваште (от вашия факултет - историци):
- председател: Христо Димитров Христозов - ІІІ курс;
- зам.-председател - Запрянка Николова Кръстева - ІІ курс;
- секретар - Гергана Андонова Андонова - ІІІ курс.
Надявам се,че съм била полезна. Целувки и лека сесия. :wink:
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #6 -: 24.01.2007, 21:29:42 »

Благодаря за информацията, получих я лично и от новия председател. А за почерпката ще почакаме да видим как ще потръгнат нещата и ще я осъществим!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #7 -: 05.02.2007, 02:53:20 »

Ний благодарим за заинтересованосТТа.
А батювата, тя почерпката се прави тъкмо за да потръгнат нещата. Така че няма за кога да чекаме. Стягайте си дисагите и да са почваме.
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

ilinapi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #8 -: 10.02.2007, 14:11:03 »

kym vsi4ki filofofi :
 molq vi da mi kajete dali filosofiqta e trudna kato specialnost (ne 4e o4akvam otgovor ot sorta na " mn e lesna, vyob6te ne se u4i"  :wink: :-D) no kato gledam programata imate dosta istoriq na ne znam si kvo si. kakvo smqtate za samata specialnost ako q u4i 4ovek s jelanie. ami realizaciqta?

blagodarq vi predvaritelno  :-*
Активен
Why people drink and drive, when they can smoke and fly? :)

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #9 -: 10.02.2007, 23:19:03 »

Понеже искаш отговор за философията, давам едно мнение. Философията според мен хич не е лесна дисциплина, аз съм втори курс и ми се налага да чета много, за да се справям така, както ми се иска. А иначе... ако е само за едното отбиване на номера няма никакъв проблем - имаме много колеги, които са там чисто формално и пак успяват да си изкарат не лоши оценки без много зор. За историята не се притеснявай. Не е история в класическия смисъл на думата. Тя е за запознаване с възникването и развитието на различните философски парадигми и свързаните с тях мислители. Нещата не са изобщо запомняне на множество дати, места, събития и т.н. Абе има си разлика с едно изречение. А за реализацията само 3 неща:
1. Питай за реализацията на юристите и икономистите (това, че много хора кандидатстват, съвсем не означава, че е най-перспективна специалност. А като имаме в университета толкова много и различни икономически специалности, питай ги, защо всички завършват с квалификация за икономист. Тогава защо има макроикономика, микроикономика, маркетинги и т.н.???)
2. Може да е съвсем тривиално, но резлизацията си зависи най - много от теб. Баща ми е завършил българска филология и сега работи на 3 различни места, които съответстват на образованието му. Ако си добър ще си намериш работа.
3. И малко по-конкретно за реализацията: освен учителското място, варианти са също електронни и печатни медии, НПО, културни и образователни учреждения, в които не е задължително непременно да преподаваш. Всякакъв вид администрация и тем подобни.

Въобще, философията има на какво да те научи, стига ти да искаш да се учиш. Горещо ти я препоръчвам, макар да е необходимо да чуеш повече мнения. Дано се видим скоро из факултета и студентския съвет:-)
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Ivelina

  • Гост
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #10 -: 06.03.2007, 18:54:07 »

Предлагам ви тема за дискусии  :wink: "Съществуват ли свръхестествени сили?"  :evil: Както искате го приемете,може да дискутирате и на тема за Бог и за неговото съществуване или за неговото несъществуване  :-X Ще ми е забавно да чуя мнения на философи!!!На биолозите мнението вече го чух  :wink:
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #11 -: 08.03.2007, 20:57:42 »

Аз лично съм съгласен. Стига колегите да имат желание няма, кикакъв проблем. Ако много държиш да го направим просто остави данни за контакт и да ти пи6ем за следващо събиране. Аз за силите не знам, но за Бог дискусията ще е наистина интересна, просто защото много по-мъдри  хора от нас са го дискутирали преди да се родиш ти. Ще ми е много интересно, особено ако всеки се подготви мъничко с някоя или някои  гледни точки.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Ivelina

  • Гост
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #12 -: 09.03.2007, 11:43:09 »

На мен също ще ми е интересно да чуя мнението ви по този въпсор,но няма да мога да идвам на сбирките,тъй като не съм студентка все още  :wink:  Затова може тук да изказвате мнението си,аз моето също   :evil:
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #13 -: 11.03.2007, 00:27:25 »

Ами ако не си студентка все още, мисля си, че ние трябва да го кажем това. Така че... ако имаш желание просто кажи и ние ще те упътим как да ни намериш.  Няма прпблем да дойдеш когато и да било, стига да имаш желание. Така де... ние не сма някакво затворено масонско общество :wink:
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Ivelina

  • Гост
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #14 -: 11.03.2007, 17:53:11 »

 :mmm: Проблемът е,че не съм  от Пловдив  :-P Иначе с удоволствие бих дошла :) :) :)
Активен

babydoll

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #15 -: 05.04.2007, 21:15:33 »

Весело изкарване на Великден на колегите и колежките (макар че думата е само в мъжки род) от философски - дискусионен клуб! Приятна ваканция! Съберете сили, хапнете добре яйца, че семестърът продължава  :-D Георги, кога ще се събираме пак? Нека да е към 18 - 19.04. Между другото, видях Минко в Хисаря. 
Активен
Sweet babydoll :)

mitko_russinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #16 -: 06.04.2007, 20:24:54 »

здравейте на всички от дискусионния клуб.казвам се димитър русинов и съм от филологическия факултет със специалност "български и новогръцки език" интересувам се силно от философия и бих желал да се включа във вашия клуб,разбира се ако това е възможно и ако допускате до вас филолози  :-) много ще ми бъде приятно да се включа и аз в някоя от дискусиите.пожелавам ви весело изкарване на празниците и ще очаквам отговор от вас :-)
« Последна редакция: 08.04.2007, 21:51:48 от Kelli_Mutu™ »
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #17 -: 07.04.2007, 09:32:33 »

Митко, ако искаш да се включиш, прати ми адреса на електронната си поща или GSM номера си, за да те информираме за следващата ни сбирка.
Пиши ми на:dobrikov_7@yahoo.com.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

mitko_russinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #18 -: 12.04.2007, 15:07:20 »

добрик пратих ти e-mail си този адрес, който ми даде. но за всеки случай ще го напиша и тук russinov@gbg.bg
Активен

garga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • stare at the sun
Re: ФИЛОСОФСКИ ДИСКУСИОНЕН КЛУБ
« Отговор #19 -: 20.06.2007, 10:42:07 »

Moje bi nqma da e zle drugata godina o6te ot po-rano da napravim predlojeniq za diskusii vav filosofskiq klub i moje bi sa6to po-rano da se opredelqt datite za sbirki,za6toto dosta ot zainteresovanite ne sa ot plovdiv ili/i rabotqt :roll:
« Последна редакция: 20.06.2007, 10:43:43 от garga »
Активен