argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Софтуерни инженерство vs Софтуерни технологии и дизайн  (Прочетена 1920 пъти)

hr.nik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте! Предстои ми кандидатсване и се колебая коя специалност да запиша на първо място - Софтуерни технологии и дизайн или Софтуерно инженерство. Наясно съм, че университета няма да ме направи програмист, но все пак мисля, че има някакво значение коя специалност се изучава. От една страна Софтуерните техн. и дизайн ме привличат, защото е по-лесно за завършване, но Софтуерното инженерство ми звучи по-добре като име и мисля, че има по-висока тежест за дипломата. По принцип аз искам да се занимавам с изработка и дизайн на сайтове, тоест ми трябва Дизайна, но от друга страна дизайна мога да си го науча и сам вкъщи, тъй като там се иска работа с Photoshop, Corel Draw и подобни програми, а в YouTube - курсове бол. Докато да се научиш да измисляш алгоритми, което в основата на програмирането, си трябва човек, който да ти обяснява и да ти показва. Трудно е сам. Не е невъзможно, но е трудно. Наистина се колебая коя специалност да запиша.

Ще съм благодарен, ако ме посъветвате. А ще съм още по-благодарен, ако някой, който има опит с тези специалности, ми сподели малко за тях.

Благодаря предварително!
Активен

Bautistaz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

The forum is the most important forum right now.
Активен