argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Cambridge First Certificate  (Прочетена 3671 пъти)

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Cambridge First Certificate
« -: 24.11.2006, 17:12:08 »

Накратко - тези от вас, които са го изкарали какви материали/курсове сте използвали/посетили?

С каква буква ви наградиха за положените усилия?

Къде/кога положихте отделните части на изпита?

Събирам впечатления от трети лица, защото на 10-ти март следващата година ще си пробвам късмета! Пожелавам си късмет, пожелайте ми и вие!
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Cambridge First Certificate
« Отговор #1 -: 25.11.2006, 15:58:46 »

От чисто любопитство - за какво ти е този сертификат :)? Кажи, щото погледхнах http://www.cambridgeesol.org/exams/fce.htm и нещата ми се сториха лесни, ако си открил някаква важна причина за сертификата, сподели я :). Иначе за подготовка - има си учебник.
« Последна редакция: 25.11.2006, 16:18:21 от VooDooMaN »
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Cambridge First Certificate
« Отговор #2 -: 25.11.2006, 21:22:21 »

Здрасти, VooDooMan,

На практика този сертификат не ми трябва, а и в нашата професия точно този сертификат май не служи много  :-)

Още от първия ден, в който стъпих в Tumbleweed Communications ми се наложи да говоря лице в лице с един шотландец и един индиец. Естествено на английски! Освен това установих, че част от работата ми е всяка седмица да присъствам на аудио-видео конференция с още няколко американци от по-висшите слоеве във фирмата. Освен това цялата кореспонденция се води на английски, а на два пъти се наложи по време на обяд и вечеря да разговарям с колегите си пак на английски, тъй като имахме чуждестранни гости и е малко неучтиво да говорим на български, а те дума да не вдяват!

По едно време ми мина една мисъл през главата, а именно дали по време на работа все пак ще имам достатъчно възможност да поупражня и българския си?!  :-D

Покрай всичко това се замислих за FCE и с носталгия си спомних за времето, когато имах възможност да се явя на изпита, но не го направих! Защо - вече не помня!

Нямам намерение да ставам филолог, а и английските ми комуникативни способности са на достатъчно добро ниво, за да се справям по време на работа, но искам да взема този сертификат от чиста спортна злоба! Кой знае, може би някой ден ще ми послужи!

Проведох интересна e-mail кореспонденция с човек от британското посолство и получих отговори на всички въпроси, които касаят FCE, но въпреки това ще се радвам да прочета мненията и на други колеги, които са минали по този път!
Активен

fify

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Cambridge First Certificate
« Отговор #3 -: 28.11.2006, 22:02:58 »

ivane,kakvo ti otgovori konsula.kade 6te ti e ot polza FCE
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Cambridge First Certificate
« Отговор #4 -: 28.11.2006, 22:24:49 »

ivane,kakvo ti otgovori konsula.kade 6te ti e ot polza FCE

Не съм си говорил с консула, а с друг човек от посолството. Разговорът ни не е конфиденциален, но аз питах доста специфични неща, които засягат моя конкретен случай, така че разговорът ни надали ще е от съществена полза за трети лица. А относно това къде е от полза този сертификат - аз не съм човекът, който може да отговори на този въпрос, по-добре питай някой квалифициран филолог - педагог.
Активен

Plazma

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Pacho No.1  Hernan Cattaneo  John Digweed
    • ..::Pure House Music::..
Re: Cambridge First Certificate
« Отговор #5 -: 26.12.2006, 21:45:04 »

vzeh tos sertifikat mi e da sedi na stenata,ko ne be6e maika mi nema6e da ida nikoga golqma glupost e !
tova SAT tam e istinata :P
Активен
_______________________________

If 1 said 1 want you back 1'd be a liar,
there's nothing left of us to long for any more.
But inside the ashes burns an endless fire,
and every night 1 can't help reaching out for more.