argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентите по право в ПУ-дискриминирани от СУ "Климент Охридски"  (Прочетена 7798 пъти)

Teolindo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Отправям апел към СС да проучи по-подробно нещата около преместването на студент по право от Пловдивски университет в Софийски университет!Защо студентите на ПУ не са желани в СУ?Не се ли нарушава Закона за висшето образование?Защо студенти по право само от Велико Търново биват желани от СУ?Моля ви попитайте длъжностните лица и обсъдете това на СС!Благодаря предварително!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Виж сега...явно не си наясно много с правомощията на Студентски съвет. Може за справка да прегледаш чл. 70 и сл. от ЗВО.
Студентски съвет на ПУ не е национален орган. Както знаеш всеки ВУЗ притежава определена автономност. На свой ред Студентски съвет е студентско самоуправление, също притежаващо определена автономност. СС е орган за защита законните интереси и права на студентите, обучаващи се в съответния ВУЗ. Ако СУ по някакъв начин проявява дискриминация-това е акт, който е извън правомощията на СС.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Да ти кажа честно, така е! Единственият начин студент по право да се прехвърли в СУ, е след първи или втори курс, и то само от ВТУ. Не знам защо е така! Честно казано няма много логика, имайки предвид някои обстоятелства, но предпочитам да не ги пиша във форума! Ако искаш, прати лично съобщение и ще ти кажа!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
« Последна редакция: 11.07.2008, 10:47:51 от Kelli_Mutu™ »
Активен

ХИЧО

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Да ти кажа честно, така е! Единственият начин студент по право да се прехвърли в СУ, е след първи или втори курс, и то само от ВТУ. Не знам защо е така! Честно казано няма много логика, имайки предвид някои обстоятелства, но предпочитам да не ги пиша във форума! Ако искаш, прати лично съобщение и ще ти кажа!


 Струваш ми се компетентен.Браво.Ккаво учиш :D
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

няма  кой  знае  каква  съществена  разлика  между  ПУ  и  СУ !  за  какво  трябва  от  ПУ  да  се  прехнърляш  в  СУ???  освен , ако  имаш  желание  да  изхарчиш  повече  10-  15  хиляди  лева  ,друга  причина  няма  според  мен!реномето  на  ПУ  е  на  същата  висота  както  в  Софийския  ,  с  тази  разлика  че  имат  малко  по-хубав  сайт,  и  живота  в  София  е  лудница  ,  друга  разлика  няма,а  който  желае  да  научи  нещо  може да го  научи  и  в  Пловдив  и  то  не -полошо  от  колкото  в  София!Според  мен  няма  никаква  дискриминация  на  студентите  по  право  между  Пловдив  и  София! :-) :y: :sun:
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Сигурно е, че има прехвърлени студенти в СУ от ПУ,както и от ЮЗУ,НБУ,БСУ и т.н. въпреки цитирания вътрешен правилник на ЮФ на СУ.Това го знаехме още в първи курс.Аз познавам човек,който се прехвърли от ЮЗУ в ЮФ на СУ,което по същество също е нарушение на иначе диспозитивните ???правни норми ??? на вътрешния правилник на ЮФ на СУ.По какъв начин,мога само да предполагам.Това,че СС на ПУ бил вътрешен орган с компетентност в отношенията студенти на ПУ-ПУ е ясно и по-скоро пожелателно.Но си мисля, че в нашия ЮФ най-добре знаят какво е възможно или не по въпроса с прехвърлянето.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

няма  кой  знае  каква  съществена  разлика  между  ПУ  и  СУ !  за  какво  трябва  от  ПУ  да  се  прехнърляш  в  СУ???  освен , ако  имаш  желание  да  изхарчиш  повече  10-  15  хиляди  лева  ,друга  причина  няма  според  мен!реномето  на  ПУ  е  на  същата  висота  както  в  Софийския  ,  с  тази  разлика  че  имат  малко  по-хубав  сайт,  и  живота  в  София  е  лудница  ,  друга  разлика  няма,а  който  желае  да  научи  нещо  може да го  научи  и  в  Пловдив  и  то  не -полошо  от  колкото  в  София!Според  мен  няма  никаква  дискриминация  на  студентите  по  право  между  Пловдив  и  София! :-) :y: :sun:
Определено има предпочитания- виж обявите. Срещат се такива, където са посочени изисквания "учащи или завършили ЮФ на СУ"...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

 Колега  според   мене    този , който  желае  да  се  продава  (като  дипломирал  се  юрист)  може  да  чете  такива  обяви ,(евентуално  да  се  стреми към  СУ)  с  цел  да  продаде  на  максимално  висока  цена  труда  си  , но  аз  определено  няма  да  ги  чета , защото  ще   купувам  умове      и    (няма  да  гледам  кой , къде,  е  завършил ,- защото  това  са  глупости -- според  мене, а  юристи   които  да  ми  вършат  работа  за  която  аз  не   бих  имал  време  сам  да  я  свърша!нищо  лично! :-)ентересно  защо   циганите(тяхната  новопоявила  се  средна  класа   ,не   говори  за  някаква  дискриминация--това  е  риторичен  въпрос  за  размисъл  през  уекенда! :inlove: :sun: :D
Активен
Всичко е любов

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Колега  според   мене    този , който  желае  да  се  продава  (като  дипломирал  се  юрист)  може  да  чете  такива  обяви ,(евентуално  да  се  стреми към  СУ)  с  цел  да  продаде  на  максимално  висока  цена  труда  си  , но  аз  определено  няма  да  ги  чета , защото  ще   купувам  умове      и    (няма  да  гледам  кой , къде,  е  завършил ,- защото  това  са  глупости -- според  мене, а  юристи   които  да  ми  вършат  работа  за  която  аз  не   бих  имал  време  сам  да  я  свърша!нищо  лично! :-)ентересно  защо   циганите(тяхната  новопоявила  се  средна  класа   ,не   говори  за  някаква  дискриминация--това  е  риторичен  въпрос  за  размисъл  през  уекенда! :inlove: :sun: :D
Риторичен въпрос към Наско Терзийски- защо още няма ban?
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Уважаеми  колега  Гогов  ,  затова  че  има  колеги  с  различно  мнение  от  твоето  не  бива  да  те  притеснява  и  да  търсиш  хипотетично имагинерна  помощ  от  Отговорника     на  айпи  мрежата   на  университета   ,първо  защото  той  замина  командировка  в  Германия  ,2-ро   той  си  има  достатъчно  други  задачи , за  да  се  занимава        с      "кой  чул нещо     , кой   мислил  нещо   ,     кой  сънувал  нещо   ,     а  то  неможело  до  стане  ,   и  разни  подобни  ,    дали  има  стипендии  в  банкомата  и  така  нататък !   Ако     наистина       разполагаш    с      някакви       изследвания  ,  статистики  ,  цифри  ,    дай  да  ги  обсъдим  на  масата  ,  ако  трябва  ще  подготвим  презентация   ,  но  просто  така  само  да  си  пишем    --   няма  смисъл! С   уважение  :  инж.    Марин     ЯНков ( 3--ти  курс  Право) :-)
Активен
Всичко е любов