argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Сесията - ад или рай ?  (Прочетена 6329 пъти)

EVTERPA_20

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Сесията - ад или рай ?
« -: 15.01.2007, 23:09:58 »

С какво свързвате времето предвещаващо сесията ? Тормозите се, че трябва да събирате заверки, чи трябва да правите пищови за неща, които не ви касаят или си мислите, че най-сетне е дошло времето , в което ще ви оставят намира , за да прочетете нещо интересно и недай си боже да научите нещо ново ?
Имате ли желание да научите нещо през времето на сесията и смятате ли , че то ще ви бъде от полза в бъдеще ?
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #1 -: 16.01.2007, 21:49:58 »

Тук не е училище, където учиш всичко наред независимо дали те интересува. Попадайки веднъж в университета ти вече си избрал конкретна насока, а всичко, което учим е във връзка с нея. По тази логика става ясно, че каквото и да научим, то ще е полезно, а ако не ни харесва чак ТОЛКОВА МНОГО, то сме сбъркали професията(нещо, което не разбирам защо, непрекъснато ми повтарят). С тези "бабешки" приказки искам да кажа, че макар сесията да е един вид малък ад, то той не е породен от конкретната материя, която се изучава, а по-скоро от цялото малко изкуствено напрежение, което се създава по редица причини. Хмм като цяло мисля, че сесията не е лошо нещо, а и няма лекции - шапка на тояга - какво се оплаквате. :-D


~LIA~
« Последна редакция: 16.01.2007, 21:52:55 от Owned by Lou Dantes »
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #2 -: 16.01.2007, 22:08:36 »

Аз заверка не знам,какво озна4ава,така 4е...
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #3 -: 16.01.2007, 22:10:41 »

Попадайки веднъж в университета ти вече си избрал конкретна насока, а всичко, което учим е във връзка с нея.
~LIA~
Тук малко не съм съгласна.Има предмети, за които и до ден днешен се чудя дали наученото ще ми потрябва някога.Та дори и за обща култура!
а и няма лекции - шапка на тояга - какво се оплаквате. :-D
~LIA~

Като имаме лекции сигурно не сме шапка на тояга! :-D.За мен сесията не е нито ад, нито рай!Аз я приемам като нещо нормално, което се случва 2 пъти в годината! :-D


Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #4 -: 16.01.2007, 22:15:59 »

Като имаме лекции сигурно не сме шапка на тояга! :-D.За мен сесията не е нито ад, нито рай!Аз я приемам като нещо нормално, което се случва 2 пъти в годината! :-D


Точно като клизмите и ходенето на профилактични прегледи при зъболекаря нали? Ако всичко ти е ок - няма проблеми, но ако има нещо развалено може и да позаболи :wink:.


~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #5 -: 16.01.2007, 22:27:42 »

Сесията не е нито ад, нито рай. След като някой умишлено е кандидатствал във ВУЗ поне малко е бил наясно с това, че ще има изпити, учебници и пр. Не виждам нищо особено в този период. Просто проверка на знанията, мисля че и с тази цел се прави. Студентите обикновено използват сесията, за да четат. Това е малко грешна тактика за мен. След като си записал да учиш нещо, не смятам че е нужно да излезнеш в сесия, за да седнеш тепърва да се запознаваш с материала. Аз например последните две сесии използвах за разходки - времето беше супер, бях чела през годината (макар че това не ми даваше никакво самочувствие), а и все пак това са само изпити - нито ще те колят, нито ще те бесят.
Относно пищовите оставам без коментар. А за заверките - даже незнам каква им е ролята в цялата работа. Въобще висшето образование не е задължително, така че за тези, които се тормозят да взимат заверки, да правят пищови и които виждат сесията като ад, ги съветвам въобще да не се занимават. Животът е прекалено кратък, за да правим неща, които не искаме и неща, които ни тормозят.
През сесията обикновено нямам желание да науча нищо ново, защото това желание си ми е постоянно. Т.е. не чакам сесията, за да разбера кой е автор на учебника.
А вече колко ще ни послужат знанията за в бъдеще и въобще ще имат ли някаква практическа приложимост е спорен въпрос. Определено съм съгласна с 4_kurs, че не всичко може да ти е интересно. Аз лично имам някои дисциплини, които съм ги изучавала и нямам грам интерес към тях, нито смятам, че ще ми послужат за нещо (пример: латински език  :-X).
В крайна сметка мога за кажа, че за мен сесията си е супер период. Всъщност правя това което искам. Какъв по хубав живот от студентския?! А и по изпитите има такива издънки, които няма как да не те разсмеят след това.
Успешна сесия на всички!
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #6 -: 16.01.2007, 22:55:06 »

Аз лично имам някои дисциплини, които съм ги изучавала и нямам грам интерес към тях, нито смятам, че ще ми послужат за нещо (пример: латински език  :-X).

Как можа да го кажеш! Това е първата стъпка към изработването на голяма уста, с която да затапваш другите - жизнено важно умение за един адвокат!


~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #7 -: 16.01.2007, 23:19:31 »

Как можа да го кажеш! Това е първата стъпка към изработването на голяма уста, с която да затапваш другите - жизнено важно умение за един адвокат!

Казах го с чисто сърце и душа и напълно заставам зад думите си. Сигурно почти всички адвокати ще ти кажат същото като ги попиташ. А първата стъпка за изработването на голямата уста ... ами тя е още при раждането ти. Да си юрист е призвание. Латинският език не спомага за голямата уста - това е и мнението на някои преподаватели.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #8 -: 16.01.2007, 23:23:33 »

Не желая да го обръщам на чат, но факт е, че този език като рядко срещан и използван, носи сякаква доза начетеност и може би авторитет на този, който го владее. Това е предпоставка за по-силно представяне в работата ви, защото тя се опира в голяма степен на именно тези качества.


~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

fair

  • Гост
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #9 -: 21.01.2007, 21:29:44 »

За мен сесията не е нито ад, нито рай, а просто задължение. Това е времето, в което трябва да науча нещата, за които цял семестър само съм слушала. Не уча по време на семестъра. Защо да уча 3-4 месеца, като мога и само един? :-)

P.S. Подкрепям напълно Лия, относно латинския език. Ако ми се отдаде шанс, бих го изучавала с интерес. Малко са хората, които могат да се похвалят, че знаят този език. Защо да не съм един от тях?
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #10 -: 02.02.2007, 01:57:58 »

сесията не е приятен период от време, но .....Ain't no way :-(
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #11 -: 02.02.2007, 09:46:42 »

Истината е сядате в 20:30 часа в деня преди изпита учите цяла нощ и на сутринта пиете 1 бира и влизате на изпита, кви са тия учене по време на сесия и семестър?
Семестъра е за кафета, Сесията за купони и пиячка!
:)
Активен

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Сесията - ад или рай ?
« Отговор #12 -: 10.02.2007, 11:15:35 »

Нито ад, нито рай. Средна работа (вибратор) - средна индийд.
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!