argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 220015 пъти)

rene

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #420 -: 14.02.2011, 11:50:29 »

Информация за Цоков(психология)-как протича изпита,какви теми дава... помагайте,че..  :headbang:
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #421 -: 15.02.2011, 11:00:55 »

Въпросът ми е към всички хибриди, който са при доц.Липчева по Българска литература след ПСВ:
- споменавала ли е тази година за възможността с курсова работа да се облекчи изпита?
Активен

RuDe G!rL

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #422 -: 17.02.2011, 17:39:08 »

- При Зидарова,независимо дали изпита е по лексикология или фонетика,може да се преписва,само ако ас.Дикова не е там...в противен случай сте обречени...наистина дава 2 теми и една практическа задача за 1 час и половина (!),но дава подточки от съответните теми,а не целите!Много ще е добре,ако дадете колкото се може повече примери,за да види,че сте разбрали за какво става дума!
 - Не мога да разбера защо всички се страхвате от изпита при Янев ! Той е един от най-ерудираните и приятни преподаватели,обяснява страхотно,лекциите му се четат и помнят лесно...на нашия изпит ни даде 2 въпроса,като държи да се пише по всеки поне по малко,ако искате 3...иначе не се опитвайте да преписвате или да го разсейвате с глупави въпроси,защото няма да се получи !
 - относно фолкора при Странджева...не е толкова страшно,ако си учил,а и самите лекции са като приказка и не са досадни...на самия изпит ти дава да си теглиш 2 теми и сам решаваш дали ще пишеш или само ще си нахвърлиш разни подсказки и ще й гвприш по въпросите...не е изключено и да ви пита нещо,което не е разбрала от работата ви или не го е видяла там.
Ами,това е,дано съм помогнала. :) Успех !
П.С. Някой може ли да ми каже нещо за Протохристова,какви са й изискванията,как протича изпита,такива работи,мерси :)
« Последна редакция: 17.02.2011, 17:40:46 от RuDe G!rL »
Активен

scilla

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #423 -: 21.02.2011, 15:56:21 »

 Здравейте, колеги!
 Относно изпита при Цоков, не искам да ви успокоявам прекалено, но изпитът е изключително лек, поне при мен беше така. Преписва се, оценките са високи, но все пак имайте предвид, че и за да препишете, трябва да сте минали лекциите поне 1, 2 пъти.
 При Нейчев- единственото, което се изисква от вас е да сте си чели произведенията, което е невъзможно за няколкото дни преди изпита, така че, започвайте от рано,........но ако все пак разполагате само с това време- разпределете си материала между колеги и правете резюмета (подробностите обаче са важни), а след това си ги разменете. Той пита само по книгите, дори не чак толкова по лекциите. Важното е, обаче, че задава изключително изненадващи въпроси, за които ще ви помогне темата "най- странните въпроси на доц. Нейчев", така че просто не се стряскайте, а запазате самообладание.
 Доц. Тончева- хубавото при нея е, че лекциите са доста интересни или поне по диалектология, разказва наистина увлекателно. Що се отнася до изпита, обаче, нещата не стоят толкова добре. Не знам за задочното, но при редовнот има предварителен тест за допускане до изпит, който поне на мен никак не ми беше лесен. А устният изпит е дори по- кошмарен и от този тест- 4 въпроса, разбира се, трябва да се пише и по 4- те, но и дори да се пише, изходът не е сигурен. Моят съвет- учете много.
 За Зидарова ще потвърдя думите на колегата, който каза, че изпитът минава леко, стига Дикова да не е там. Ако преписвате, внимавайте, защото винаги някой изгаря!
 А за Липчева, не знам тази година как стоят нещета с курсовите работи (при нас имаше облекчения, ако си правил такава), но като цяло, изпитът при нея си е направо изпитание за духа.
 Успех на всички и надявам се да съм помогнала.
 
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #424 -: 25.02.2011, 10:20:34 »

Колеги,как минават изпитите при Дженкинс и Кацарска?
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #425 -: 26.02.2011, 02:12:07 »

Тъй в отговор на RuDe G!rL за западноевропейска литература, Протохристова рядко изпитва лично,изпита е устен, при мен миналата година изпитваха Александрова и Николова, теглиш листче с 2 въпроса, едно произведение и 1 по-общ въпрос който в крайна сметка пак се свежда до няколко произведения(например "Сид" и "Роман на реализма от 19 век", "Английски ренесанс" и " Парижката света богоридица" и т.н.)
Просто трябва да си чел задължителните произведения и няма от какво да се притесняваш. Важно е да се знае също кой автор към кое течение принадлежи,най-известните му творби и в кой век е писал.(например пада ти се Байрон, "Манфред" - трябва да кажеш че е английски романтизъм,края на 18,началото на 19 век. малко за живота на автора също,най-общо естествено,не може да се знае за всички в подробности, година на раждане и смърт, от кого е повлиян, ей такива неща и естествено поглед в/у творбата,герои и сюжет.)
Горещо препоръчвам на всички който ги влече литературата и особено западната да ползват учебника на проф.  Симеон Хаджикосев  "Западноевропейска литература" в 7 тома,има го в библиотеката и в книжарниците в Пловдив,лесно се намира. Много е добър и обхваща всичко необходимо за да си вземете изпита с отлична оценка. Съдържа и много допълнителна информация. Готвил съм се почти само по него, лекциите никога не могат да са толкова изчерпателни,макар че при Протохристова са много добри.
  Успех хора  :y: мина повече от година след този изпит и още съм на мнение че точно тази дисциплина ми даде най-много,беше най-всеобхватната и полезна за мен от 3 години в ПУ и съм благодарен че имах възможност да ми преподават Протохристова,Александрова и Николова. Мога само да ви кажа четете и учете и ще бъдете оценени обективно!
« Последна редакция: 26.02.2011, 02:22:57 от Middlesbrough »
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

emcheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #426 -: 15.03.2011, 19:06:55 »

Колеги, кажете как протича изпита по сравнителна граматика на славянските езици при Проф.Гугуланова? Кои са най-често задаваните въпроси? Благодаря предварително :)
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #427 -: 18.03.2011, 14:54:00 »

Някой знае ли как протича изпита при проф. Гугуланова? Благодаря!  :bow:
Активен
Love, love and love.

Adi12322

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #428 -: 22.03.2011, 10:32:15 »

Здравейте,може ли да ми кажете как да издърпам поправка за по-ранна дата? Какво трябва да направя?
Благодаря предварително :) :-)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #429 -: 22.03.2011, 14:55:36 »

Здравейте,може ли да ми кажете как да издърпам поправка за по-ранна дата? Какво трябва да направя?
Благодаря предварително :) :-)
Говориш с преподавателя при когото имаш поправка и се разбирате дали може да те вземе с по-ранна дата :)
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #430 -: 28.03.2011, 11:16:42 »

Само искам да известя колегите от БЕИ, че изпитът при доц.Липчева вече е насрочен за 10-ти юни.Направили сте грешката да подцените този изпит, а той е с тежест на държавен(не го ли вземете, няма държавни, а даже изискванията за него са по-големи!)До края на лекционния курс остават още само две лекции- 1-ви и 8-ми април.Във ваш плюс е да пратите някой поне на последната, за да ви каже какво отпада от програмата.
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #431 -: 08.04.2011, 21:52:55 »

Колеги,може ли да ми кажете как минават изпитите при Дженкинс и Кацарска?
Активен

ivenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #432 -: 01.05.2011, 16:05:31 »

Искам да попитам ако някой може да прави проекти по Accademic writing при Костурков както и есе по MLA FORMAT моля да ми пише на лично и в скайпа,Ако някой може,да ми каже колко пари взима за такав проект?!Трябват ми и Accademic writing(outline) и есе по формата на MLA.СПЕШНО Е!!!! ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКОРО.Скайпа ми е: the_goddess_i ,представете се :)
Активен

samotnata_x

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
  • Там, където има покрив няма криле.
    • Мислите на една жена...
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #433 -: 11.05.2011, 23:20:25 »

Колеги, можете ли да ми дадете информация за изпита при Влашки? И за конспектите?
Активен

RuDe G!rL

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #434 -: 12.05.2011, 17:46:41 »

Здравейте ! Някой може ли да ми каже как протича изпита по История на новобългарския книжовен език при проф. Д. Иванова и дали някой има материали,които да помогнат за практическата задача ? Благодаря предварително :)
Активен

krystalche

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
  • Лингвистика с ИТ /АЕ+ФЕ/ II
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #435 -: 23.05.2011, 15:48:56 »

колеги  :-)искам да попитам някой може ли да ми каже дати за изпитите при Кацарска и Дженкинс?Както и дата за изпита при доц.Коева по езикова култура.
Активен
----- ----- ------ -----> n0 cONEc_|_I0N

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #436 -: 24.05.2011, 19:26:20 »

Дата за изпита по езикови ТЕХНОЛОГИИ няма.Доцент Коева беше изпратила задачите по e-mail и срокът беше до 30 април...
Активен

krystalche

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
  • Лингвистика с ИТ /АЕ+ФЕ/ II
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #437 -: 25.05.2011, 14:54:04 »

 :-( E,значи явно съм го изпуснала.Благодаря че ми отговори,ако има някакви дати за другите изпити ще се радвам ако някой ми пише :)
Активен
----- ----- ------ -----> n0 cONEc_|_I0N

sssweety

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

не съм от Пловдив,а се нуждая да разбера датите на изпитите по практически английски и нова английска литература.Нашата "отзивчива" инспекторка беше така добра да не ми вдига след което да ми обясни,че това не е нейна работа...,благодаря предварително  :-)
Активен

huntova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #439 -: 26.05.2011, 18:46:53 »

Привет :-) Бихте ли ми казали кога ще се проведе изпита по Нова Английска Литература при Златка Червенкова за 2-ри курс АФ?
Благодара предварително!

Модератор: Моля, пишете на кирилица!

« Последна редакция: 26.05.2011, 19:02:44 от Диана »
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Нагоре