argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 219071 пъти)

Mamba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #660 -: 12.09.2014, 15:53:20 »

Здравейте. По невъзможност да се явя на два изпита по време на поправителната сесия ми се налага да се явя на въпросните изпити по време на ликвидационната сесия и поради тази причина днес ходих до моята инспекторка. Исках да попитам някой знае ли до кога е ликвидационната сесия за нашия факултет? Нормално ли е да се провеждат изпити на 26.09 (когато е откриването на новата учебна година) и на 30.09 (когато вече би трябвало да е започнала новата учебна година)?
Да, нормално е, защото принципно ти не се водиш студент в курса, който ти предстои, от някаква си дата. Тя е просто дата за откриване на нова учебна година. Водиш се студент в предстоящия ти курс след заплащане на семестриална такса, което става към средата на октомври и до това плащане можеш преспокойно да се явяваш на изпити и си е напълно нормално.
отделно и след ликвидационната сесия, можеш да се явяваш, стига преподавателят да се съгласи да те изпита, нали знаеш?
Активен

succubus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #661 -: 30.09.2014, 08:54:10 »

Колеги да не би Дженкинс да не преподава вече в нашия университет? Дочух нещо но си помислих, че е шега но в програмата Американска литература води Костурков. Някой да има инфо?
Активен

Maq Hristova

  • Гост
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #662 -: 30.09.2014, 13:06:30 »

Здравейте,колеги. Митологията в коя зала или аудитория е.
Активен

Veronica_M

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #663 -: 14.10.2014, 00:09:44 »

Здравейте, колеги. Може ли да ми обясните как протича изпита по Лексикология на САЕ при Стаменов и Пашова и има ли учебник по който да се подготвя.
Активен

Lambrina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #664 -: 14.10.2014, 11:21:16 »

Здравейте. Някой има ли разписанието на изпитната сесия за 3-ти и 4-ти курс Български и руски език, Задочно обучение (2014-2015) - 1-ви семестър.
Ще съм благодарна, ако ми я изпратите.
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #665 -: 14.10.2014, 13:04:51 »

Здравейте, колеги. Може ли да ми обясните как протича изпита по Лексикология на САЕ при Стаменов и Пашова и има ли учебник по който да се подготвя.

Аз държах такъв изпит преди няколко години. Общо взето се пише тема от конспекта (ние нямахме учебник, а Пашова ни диктуваше темите и те бяха абсолютно достатъчни) и имаше едно практическо упражнение (дават се няколко думи и ти определяш дали са root words, compounds или derivatives). Упражнението беше смешно лесно, а темите не бяха никак трудни.

Като цяло изпитът не е тежък, стига да седнеш да прочетеш нещата. :)) Ако имаш други въпроси- пиши. :)
Активен

Veronica_M

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #666 -: 16.10.2014, 01:14:55 »

Благодаря много за отговора. А при спорта как стоят нещата? Hие нямаме оценка само заверка и се оказа, че няма да имаме опция за фитнес. Доколкото бях разбрала имаме право на някаква служебна заверка от инспекторката и се чудех дали мога да я използвам за спорта
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #667 -: 16.10.2014, 09:22:38 »

Благодаря много за отговора. А при спорта как стоят нещата? Hие нямаме оценка само заверка и се оказа, че няма да имаме опция за фитнес. Доколкото бях разбрала имаме право на някаква служебна заверка от инспекторката и се чудех дали мога да я използвам за спорта

Не съм чувала за такава служебна заверка. Попринцип часовете по спорт трябва да се посещават, защото правят много проблеми накрая на семестъра. Ако някой път не можеш да посетиш часа, попитай преподавателя кога можеш да си го наваксаш- дават възможност да ходиш с други групи и да си "изработиш" загубените часове. Щом няма опция за фитнес, същото ли важи за аеробиката? Аз ходих един семестър на аеробика и бях много доволна. Часовете са всеки вторник и четвъртък от 18:30 в Академик. (доколкото си спомням трябва да се покрият 12 часа, което значи, че не е задължително да ходиш по 2 пъти в седмицата, но пък ако искаш по-бързо да приключиш може да си ходиш и по 2 пъти). Аеробиката лично на мен ми допадна доста повече от фитнеса. А и е безплатна. :)))
Активен

daniito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #668 -: 16.10.2014, 23:25:42 »

Здравейте. Някой има ли информация какво представлява курсовата работа по Операционни системи при Николов?
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #669 -: 17.10.2014, 08:46:34 »

Здравейте. Някой има ли информация какво представлява курсовата работа по Операционни системи при Николов?

При нас беше презентация на тема по избор. :)
Активен

nutella

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #670 -: 08.11.2014, 21:59:19 »

Колеги да не би Дженкинс да не преподава вече в нашия университет? Дочух нещо но си помислих, че е шега но в програмата Американска литература води Костурков. Някой да има инфо?

Аз до колкото чух, Дженкинс не е в България в момента, но ще се върне и ще продължи да преподава :)
Активен

Veronica_M

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #671 -: 04.12.2014, 00:14:14 »

Здравейте, някой знае ли как става освобождаването от спорт?
Активен

Magi993

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #672 -: 16.01.2015, 19:19:36 »

Здравейте, колеги, мнения и начин на изпитване при проф. д.и.н. Павликянов - Византийска литература и текстове ??
Активен

vesi95

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #673 -: 20.01.2015, 15:35:00 »

Здравейте колеги интересувам се някой дали знае какво представлява изпитът по Увод в общото езикознание при доц.Ст.Козарова ?
Активен

smilee

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #674 -: 24.01.2015, 17:02:26 »

Искам да попитам как протичат изпитите по История на литературата при Манчоров - най-чести теми и какво включва теста. Койнакова - Морфология на английски език какви теми е давала и теста и при Грънчарова Синтаксис на английски език. Благодаря. : )))
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #675 -: 09.02.2015, 12:42:05 »

Искам да попитам как протичат изпитите по История на литературата при Манчоров - най-чести теми и какво включва теста. Койнакова - Морфология на английски език какви теми е давала и теста и при Грънчарова Синтаксис на английски език. Благодаря. : )))

По морфология темите ги тегли произволно. Тестът не е нищо особено, стига да си чел/а всичко от помагалото и да си направил/а всички упражнения. Абсолютно всичко се обсъжда на семинарите. На теста няма нищо, което да не е упражнявано.
По синтаксис на изпита се падат две теми. Ти избираш по коя да пишеш. (поне при нас беше така) Темите се дават произволно. На мен преди година ми се падна Nexus Constructions и Word Order. :))
Активен

Angela9

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #676 -: 27.05.2015, 08:51:17 »

Здравейте, понеже няма обявена дата за поправка по психология, може ли някой да ми каже как да се свържа с господин Стоянов за да го попитам. Знам, че юни месец са поправките но още няма дата как да се ориентирам кога да се явя
Активен

Teddy_1988

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #677 -: 01.06.2015, 08:54:43 »

Здравейте.Искам да попитам дали някой знае как протича изпита по Българска литература след първата световна война при доц.Ичевска? :roll:
Активен

zavoevanie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 166
  • Славянска филология с полски език
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #678 -: 23.06.2015, 11:22:39 »

Ако не съм закъсняла с отговора: Протича лесно, ако си била на лекции.. научаваш ги наизуст и нямаш проблеми
Активен
Ако минаваш през ада не спирай да вървиш..

genopetrov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #679 -: 07.07.2015, 21:44:55 »

Здравейте, искам да попитам  къде и в колко часа е държавния изпит по БЕЛ в четвъртък на 09. 07?
Активен