argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Darjaven izpit :))  (Прочетена 4965 пъти)

chocolate

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
  • I LovE ChocolatE
Darjaven izpit :))
« -: 02.02.2007, 22:23:36 »

zdraveite, otvarqm tema za darjavniq izpit, koito mi predstoi tazi godina i se nadqvam da spodelite vashite mneniq za nego.  Tazi tema se otnasq nai-ve4e za zanimavashtite se sas zapadni filologii  :headbang:
Активен

melly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #1 -: 02.02.2007, 23:42:50 »

Аз не мога да ти кажа нищо за държавния, защото съм само втори курс, но ми се иска да попитам как стоят нещата със завършването на задочниците. Дали и при тях важи правилото за успеха над 4.50? Трябва ли да имам такъв успех за да правя дипломна работа и въобще  мога ли да правя, като съм задочно, или ние имаме писмен/устен изпит на целия материал?
Моля, ако някой знае, да пише.
Активен

DAFDIMOVA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #2 -: 31.03.2007, 20:38:26 »

ТЪРСЯ КОНСПЕКТ ЗА ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ СПЕЦИАЛНОСТ БФ.НЕ МОГА ДА ВЛЯЗА В САЙТА НА ФИЛОЛОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ. ОТКЪДЕ ДРУГАДЕ МОГА ДА НАМЕРЯ?МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ  ГО ИЗПРАТИ НА e-meil daf_dimovaabv.bg ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА.
Активен

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #3 -: 04.05.2007, 19:13:09 »

http://slovo.uni-plovdiv.bg/dek/konspekt_bel.htm дано да свърши работа
Активен

Илияна

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #4 -: 03.06.2007, 14:48:17 »

Ако някой знае датите за държавните изпити по български език и по френски език,моля да сподели!!!Благодаря!!!
Активен

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #5 -: 03.06.2007, 19:46:03 »

чоки, какво те интересува конкретно?
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #6 -: 03.06.2007, 22:53:23 »

Радвам се ,че се откри тема за държавните изпити  :D Аз съм СФ и моята дата за държавен по бълг. език  и литература е на 05.07, но съм чувала, че  датата  важи за всички специалности, които имат такъв държавен изпит.Но разбира се, не гарантирам, че е така . А мен ме интересувам  друго,дали конспектът, който е в интернет, е актуален или той се все един и същ?
Активен

Илияна

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #7 -: 04.06.2007, 16:35:55 »

Paralax,благодаря за информацията!Аз се готвя по конспекта от сайта,би трябвало да е актуален!Само предполагам,но какво ли има да му се променя!!!
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #8 -: 09.06.2007, 12:25:08 »

Много ще се радвам ,ако някой може да ми каже какви теми са се падали на държажния по БЕ  последните години  и дали минава леко или е гърч  ? Благодаря предварително :-)
Активен

Sylv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #9 -: 10.06.2007, 16:49:40 »

Привет!
ами относно темите, които са се падали на държавния по БЕ, мога само да ти дам инфо от миналия юли, когато аз се явих - Членуването в БЕ се падна...супер лесна беше темата...за другите години не знам. Но така или иначе, трябва да готвиш всички въпроси, всичко може да се падне.
А някой от вас има ли инфо кога е държавният по френски?
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #10 -: 11.06.2007, 23:22:12 »

Илияна, ти намерила ли си 1-я и 2-я въпросс от конспекта, а също така и 10-ти.Аз се готвя от учебника по СБЕ на Куцаров и Бояджиев, но нещо не мога да открия тези въпроси!Ако ти си ги намерила някъде, моля те споде- ли с мен  :wink:  Благодаря ти предварително   :-)
Активен

Илияна

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #11 -: 13.06.2007, 10:59:36 »

Нямам разработките на тези въпроси,съжалявам! :s:
Активен

Илияна

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #12 -: 19.06.2007, 10:34:55 »

Държавният изпит по френски език е на 15.07.
Активен

Sylv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #13 -: 19.06.2007, 17:50:58 »

Благодаря много, Илияна  :-)
Активен

Queeny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #14 -: 19.06.2007, 23:38:32 »

Държавния по френски не е ли на 13.07?  и на 21.09.2007. (поне така видях аз на таблото)
Активен

Илияна

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #15 -: 20.06.2007, 16:26:47 »

Queene,сигурна ли си, че си видяла 13? Не зная къде е това табло, понеже в университета има промени, а аз завърших семестриално преди време, но ходих при  Лупова да си подам молбите за явяване и тя ми каза 5.07 за български език и 15.07 за френски език. Възможно ли е да не съм чула добре? Като се имат предвид смразяващо-пренебрежителните погледи и мрънкането на госпойца инспекторката..., не знам!!! :?
Активен

Sylv

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #16 -: 21.06.2007, 19:47:27 »

 Държавният по френски е на 13.07
Днес най-после се реших да се преборя с жегата и се дигнах до ПУ. И при инспекторката, и при така любезната секретарка на катедрата бях.Това е положението! Петък 13-ти  :-D
А относно Лупова наистина чувам, че се държи прнебрежително, но към мен винаги е била много добронамерена и отзивчива. Никога не ме е гледала накриво, напротив усмихва се, а и винаги ми е помагала...Нямам идея защо, но е факт... Както и да е...
Успех на изпитите!...или по-скоро късмет  :wink:
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Darjaven izpit :))
« Отговор #17 -: 23.06.2007, 09:25:17 »

Нека, всички,които имат впечатления  как минава  държавния по БЕ,дори и от минали години,  да пишат.  :wink: 
Активен