argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Пенитенциарно право?  (Прочетена 4898 пъти)

REAPER

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Пенитенциарно право?
« -: 03.02.2007, 01:36:42 »

Колеги, някой може ли да ми каже, какво представлява избираемата дисциплина "Пенитенциарно право"? В страницата на ПУ няма конспект, а искам да видя какви въпроси включва.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Пенитенциарно право?
« Отговор #1 -: 03.02.2007, 13:53:49 »

Здравей REAPER,

За съжаление наистина в сайта на ЮФ за тази дисциплина няма нито анотация, нито конспект. За този пропуск ще информирам човека, поддържащ страницата. Ако вече на него му дадат нужната информация, той ще я качи.

Относно дисциплината и аз не съм много наясно. Това е една от избираемите, които са предложени на 3-ти курс.

По принцип пенитенциарното право представлява съвкупност от правни норми, които регулират реда и начина на изпълнение на наказанията и по-конкретно - на наказанието лишаване от свобода. Основен нормативен акт в тази област е Законът за изпълнение на наказанията. Под пенитенциарно право се разбира и науката, която разработва проблемите по изпълнение на наказанията. И най-сетне понятието се използва и в смисъл на дисциплина изучавана във ЮФ на висшите учебни заведения.

Повече от това незнам. Аз лично не смятам да я записвам, тъй като наказателноправните науки не ми се отдават много. Успех!
Активен

REAPER

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: Пенитенциарно право?
« Отговор #2 -: 03.02.2007, 15:01:58 »

Здравей REAPER,

За съжаление наистина в сайта на ЮФ за тази дисциплина няма нито анотация, нито конспект. За този пропуск ще информирам човека, поддържащ страницата. Ако вече на него му дадат нужната информация, той ще я качи.

Относно дисциплината и аз не съм много наясно. Това е една от избираемите, които са предложени на 3-ти курс.

По принцип пенитенциарното право представлява съвкупност от правни норми, които регулират реда и начина на изпълнение на наказанията и по-конкретно - на наказанието лишаване от свобода. Основен нормативен акт в тази област е Законът за изпълнение на наказанията. Под пенитенциарно право се разбира и науката, която разработва проблемите по изпълнение на наказанията. И най-сетне понятието се използва и в смисъл на дисциплина изучавана във ЮФ на висшите учебни заведения.

Повече от това незнам. Аз лично не смятам да я записвам, тъй като наказателноправните науки не ми се отдават много. Успех!

Kelli_Mutu™ благодаря за информацията. Досетих се, че е наказателноправна наука, тъй като преподава доц. Е. Кемалова, но си мислих, че изпълнението на наказанията е предмет на изучаване само на Наказателно-изпълнителното право. Надявам се до края на февруари да се изготви конспект за да можем по-добре да се запознаем с дисциплината и да решим дали да я изучаваме. Успешна сесия!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Пенитенциарно право?
« Отговор #3 -: 03.02.2007, 15:31:49 »

Аз писах на поддържащия сайта на ЮФ, така че ако му дадат инфо сигурно ще го качи. Иначе Пенитенциарното право е по-скоро насочено към наказанието лишаване от свобода, затворите и т.н.
Активен

H.P.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Уточнение
« Отговор #4 -: 03.02.2007, 18:30:46 »

Колеги, относно питането ви за въпросник по Пенитенциарно право, искам да ви информирам, че същият може да откриете в интернет страницата на факултета под наименованието "Наказателно-изпълнително право" - в раздел Конспекти, на буква "Н". В случая наименованията на дисциплините Пенитенциарно право и Наказателно-изпълнително право са синоними.
Лека сесия!
« Последна редакция: 03.02.2007, 18:32:48 от H.P. »
Активен
Симпатията е взаимна!
Христо Паунов

REAPER

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: Пенитенциарно право?
« Отговор #5 -: 04.02.2007, 15:54:58 »

Благодаря ви за уточнението!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Пенитенциарно право?
« Отговор #6 -: 04.02.2007, 16:31:00 »

В случая наименованията на дисциплините Пенитенциарно право и Наказателно-изпълнително право са синоними.

Благодаря много. Страшно важно уточнение!
Активен