argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Проблем с логването  (Прочетена 15514 пъти)

Diudi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Проблем с логването
« -: 09.02.2007, 19:26:17 »

Аз съм Diudi
Активен

Diudi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Проблем с логването
« Отговор #1 -: 09.02.2007, 19:28:15 »

Непрекъснато влизам с чужди профили. Веднъж съм Diudi, веднъж ER и кой ли още не.
Има някакъв проблем
Активен

Diudi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Проблем с логването
« Отговор #2 -: 09.02.2007, 19:31:29 »

Аз съм Diudi!Не влизай с МОЕТО ИМЕ!!!
Активен

Diudi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Проблем с логването
« Отговор #3 -: 09.02.2007, 19:36:17 »

Знам, че Ти си Diudi i не влизам нарочно с твоя профил.
Информирах дори Админа KSX, но той каза, че не е възможно.
Затова днес, при поредното влизане с чужд профил, реших да публикувам съобщение за проблема.
Аз съм Liska.
Моля за съдействие
Активен

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Проблем с логването
« Отговор #4 -: 09.02.2007, 19:45:27 »

Хммм, май имаме сериозен случай на раздвоение на личността  :-D
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!

Diudi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Проблем с логването
« Отговор #5 -: 09.02.2007, 19:53:20 »

Голям майтап, нали ?!  :-)
Утре, като пак се логна, кой знай в кой ще се превъплътя
Най-смешното е, че дори не си въвеждам името и паролата - зареждам форума и Хоп! - нова личност съм  :-)
Предполагам, че на тези юзери не им е смешно, но и аз каква вина имам ?!
Това дори ме дразни, защото не мога да си вляза с моя профил и ми пречи да публикувам съобщения от свое име
Активен

Noob-Skywalker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
  • "Life is too short to be little" - Cvetko Cvetkov
    • http://www.millaj.com
Re: Проблем с логването
« Отговор #6 -: 09.02.2007, 19:55:01 »

Тежко е  :s:
Активен
Всеки може да намаже жена с ягоди и сметана. БЪДИ БЪЛГАРИН!!! Намажи я с боб-чорба и люта чушка!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Проблем с логването
« Отговор #7 -: 09.02.2007, 22:45:36 »

Да, определено има такъв проблем, който е доста неприятен. За момента не откривам решение и дори не се сещам от кво може да е...

Едно временно решение ще е в тези случаи е да излезнеш и след това отново да се логнеш като въвеждаш потребителското си име и парола. Интересно би било да установиш дали проблема го има и ако се включиш от SSL: https://forum.uni-plovdiv.bg
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Проблем с логването
« Отговор #8 -: 10.02.2007, 18:37:44 »

Не съм много убеден, че тази тема е за "Биологически факултет"! Не трябва ли да е в секция "ping" на форума или в секция "Focus"?  :?

По въпроса ще споделя, че веднъж се случи и на мен. Бях Гост и в следващия момент не занм как бях под нечие чуждо име. Но след като излезнеш и отново влезеш с твоето си име и парола всичко се нормализира. От тогава не се е повтаряло. Diudi пробвай следващия път като седнеш на компютъра от който постваш първо да изчистиш Cookies в браузъра, който ползваш. След това си влез с името и паролата си. Би трябвало всичко да е 6! Но човек никога не знае, така че да не се изказвам прибързано... :hihi:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Проблем с логването
« Отговор #9 -: 11.02.2007, 14:52:47 »

Това е много неприятно. Аз лично досега не съм имала проблем и дано и да нямам. Надявам се никой да не пише от мое име  :hihi:.
Активен

liska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Проблем с логването
« Отговор #10 -: 11.02.2007, 16:58:22 »

Във форума на Факултета по Икономически и социални науки някой  е поствал от мое име  запитване за тестове по Микроикономика.

] http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=2743.0]

Не съм аз, да знаете...
Нека си Признае доброволно, Мискинина му с Мискинин!  :-D
Че и IP му виждам даже, както и той моето ...
« Последна редакция: 11.02.2007, 17:00:11 от liska »
Активен
Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом.

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Проблем с логването
« Отговор #11 -: 11.02.2007, 19:15:57 »

Според мен проблемът е със сесията. Вероятно на същия компютър преди това се е бил логнал някой друг (Diudi? liska?), който е решил, че е добре да кликне в логин формата на "запомни моето потребителско име и парола". Това е опция, която трябва да се използва само на личния компютър. Ефекта е, че логина се запомня в куки на самия компютър и следващия път когато се посети форума автоматично се логва със запомнените потребитеслко име и парола.

Това не е проблем на форума, а на този, който е включил тази опция. Т.е. Diudi и ER сами са си виновни. За тези, които все пак искат да използват собствения си логин и не се сещат как да злоупотребят с чуждия, има едно съвсем просто решение - "Изход" и след това "Вход".
Активен

liska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Проблем с логването
« Отговор #12 -: 11.02.2007, 19:39:01 »

Няма как да са се логнали на моя компютър, защото това ми е домашния. Нито пък аз съм идвала до ПУ-то и съм влизала във форума.
« Последна редакция: 15.02.2007, 21:57:47 от liska »
Активен
Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Проблем с логването
« Отговор #13 -: 11.02.2007, 20:04:59 »

Според мен проблемът е със сесията. Вероятно на същия компютър преди това се е бил логнал някой друг (Diudi? liska?), който е решил, че е добре да кликне в логин формата на "запомни моето потребителско име и парола"....

Не Емо, не е това проблема.
liska веднъж придоби моите права (изпрати ми scr.shot). Потърсих за такъв бъг, но не открих нищо. Вероятната причина може да бъде (евентуално).
- в PHP настройките на сървъра
- в конктерно тази тема на форума
- в самия форум, може би...

Допускам, че проблема е налице, когато съм логнат и някой друх се логва/access-ва форума придобива моите права. На сървъра не се пишат временни файлове, което още повече ме озадъчава. Изобщо напълно безидеен съм. Отгоре на всичкото проблема не е винаги и със всички, а при някви много странни събития.

Ако на някой му хрумне какво може да е - нека пише. Проблема е доста сериозен!
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Проблем с логването
« Отговор #14 -: 11.02.2007, 20:51:44 »

Добре... в такъв случай се сещам за един мноооооооого голям (личен) проблем... защо точно на мен не ми се е случвало никога да се логна с акаунта на някой друг... администраторския например :headbang:

Сещам се за няколко неща които бих променил - като начало паролата ти, Наско :hihi:, а след това някой рестрикции ще отпаднат за радост на болшинството потребители :evil:

А иначе започнах да мисля в друга посока и видях очевидното - ами този форум е писан на PHP, как няма да е бъгав :haha: (JOKe спиш ли??)

Ако разработчиците нямат идея до утре ще видим каква боза е станала в базата данни с вашите акаунти.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Проблем с логването
« Отговор #15 -: 11.02.2007, 21:08:48 »

Емо, не става дума само за акаунта на Наско!

Нещо в cookie management е бъга, и то откъм сървера - форума! Кво като е на РНР? На мен също не ми се е случвало все още, но аз съм си запомнил паролата. По-скоро това става, ако нямаш запомнена парола, може би!!! Или при разхождане из темите и те имат различни рестрикции, примерно и нещо се смотва - проверява ти за куки, но поради някакъв бъг се смотва и айде....

На сървера няма как да не се пазят неща - те са в базата данни и в сесийните променливи на PHP и Apache!
« Последна редакция: 11.02.2007, 21:10:40 от Светослав Енков »
Активен

liska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: Проблем с логването
« Отговор #16 -: 11.02.2007, 21:17:23 »

 8-) Хей, Емо, какво намекваш ?! Че аз хакерствам ли ?!
Айде, моля ти се.....
Подобни пубертетски подвизи не са ми в стила.
Освен това си имам достатъчно ангажименти и работа, за да седна да се занимавам с щуротии.
Пък и не виждам смисъл. Защо да го правя ?! Аз съм фен на биолозите и с огромно желание и интерес се включвам.
Активен
Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом.

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Проблем с логването
« Отговор #17 -: 11.02.2007, 21:24:59 »

Това с PHP си беше чисто заяждане от моя страна  :blush:

Според мен тъй като проблема не е масов (или поне масата не се е похвалила) има вероятност нещо да се е омотало със самите акаунти в базата. Разгледах отгоре отгоре базата на форума и единственото общо между трите акаунта - на liska, Diudi и ksx, е че са се логнали от мрежата на Евроком - т.е. не виждам очеваден проблем в базата (освен, че engine-a е MyISAM, което позволява да се наруши референциалната цялостност без проблем и от там да се получат интересни ефекти)

@liska: Нищо не намеквам. Това си беше заяждане с ksx :)

Нещо явно съм много заядлив тази вечер, така че ще гледам да не пиша повече днес. По-добре да видим дали разработчиците ще дадат някаква идея до утре (Наско ги е питал в техния форум), че най-мразя да търся чужди бъгове (и то на език, който не знам).
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Проблем с логването
« Отговор #18 -: 11.02.2007, 21:43:37 »

Аз се логвам от мрежата на Евроком и нямам проблем....засега  :roll:.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Проблем с логването
« Отговор #19 -: 11.02.2007, 23:36:50 »

Нещо в cookie management е бъга, и то откъм сървера - форума!

Да, с това съм напълно съгласен, всъщност няма къде другаде да е. Абсурдно е да дава правата от един потребител на друг. Може би cookie ID номерата да се омешват и оттам се наследяват неправилните права за сеисята/потребителя, но тези кукита се генерират или от форума (или от темата), знам ли...

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=149880.0
писах на SMF Development за проблема, но засега нямам отговор, ако някой от вас иска да добави допълнително инфо по проблема - нека го направи. Аз продължавам да блея и да се логвам предпазливо...
Активен