argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Полицай  (Прочетена 2206 пъти)

ADI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Полицай
« -: 12.02.2007, 15:49:35 »

Някой може ли да ми каже имат ли право полицаите да те спрат на улицата без реален повод или причина и да ти проверяват личната карта с цел да те заведат в полицейския участък за разпознаване и можеш ли да откажеш?
« Последна редакция: 27.02.2007, 12:14:03 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: policai
« Отговор #1 -: 12.02.2007, 16:21:59 »

Не знам кой е "верният"отговор, но ако не си виновен за нищо, няма да ти пука дали имат право или не, след като си с чиста съвест, нали? :wink:
Активен
Физически Факултет

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: policai
« Отговор #2 -: 12.02.2007, 18:53:53 »

Някой може ли да ми каже имат ли право полицаите да те спрат на улицата без реален повод или причина и да ти проверяват личната карта с цел да те заведат в полицейския участък за разпознаване и можеш ли да откажеш?

Сега нямам време да погледна, понеже утре имам изпит и попрочитам нещичко, но след това ще го направя. Междувременно може да прегледаш Закона за министерството на вътрешните работи, с оглед правомощията на служители на МВР иЗакона за българските документи за самоличност, във връзка с това кога трябва да си представиш документ за самоличност и кога имаш право да откажеш да го направиш.

Все пак смятам, че логично би било ако просто така те спрат на улицата да ти се лигитимират, да ти обяснят за какво иде реч и т.н. Но по-късно тази вечер ще погледна или утре евентуално.
« Последна редакция: 27.02.2007, 12:14:27 от Kelli_Mutu™ »
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: policai
« Отговор #3 -: 14.02.2007, 15:13:02 »

nqkoi moje li da mi kaje imat li prawo policaite da te sprat na ulicata bez realen powod ili pri4ina da ti prowerqt li4nata karta s cel da te zawedat w policeiskiqt u4astak za razpoznawane i moje6 li da otkaje6?
Да, имат право. Вкл задържане до 24 ч. за установяване на самоличността ти. Вкл глоба за неносене на л.к. (админ. нарушение).
Активен

bravo6

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • two beer or not two beer
Re: policai
« Отговор #4 -: 19.02.2007, 21:34:39 »

Помагайте на полицаите майна ,за да ви помагат и ти ! Разпознаването е голям купон  и е интересно ,участвайте и кво -най много да ви разпознае някое бивше гадже ! :haha:
Активен