argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Криминалистика и информационно право  (Прочетена 8921 пъти)

Todorova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Някой може ли да ми каже нещо за тези две дисциплини? Гадни ли са изпитите... Мерси предварително :-)
« Последна редакция: 27.02.2007, 12:17:15 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Kriminalistika i informacionno pravo
« Отговор #1 -: 16.02.2007, 13:32:01 »

Относно криминалистиката мога да дам информация, понеже информационното право не съм го записвала като избираем. Та криминалистиката всъщност е една лека и приятна дисциплина. Материала не е обемен и доста от нещата се знаят от обща култура. Като цяло изпитът минава леко и няма повод за особени вълнения. Преподавателят е добър и поднася лекциите доста интересно, така че повечето неща се запомнят още на самите лекции. Изпитът при нас се реши да е писмен на няколко (мисля 5-6) кратки въпроси. Те бяха свързани с логическо мислене и именно затова проф. Кунчев ни даде да ползваме и всякакви материали, та даже и учебника. Иначе аз лично исках изпитът да е устен и заедно с още 5-6 човека седнахме да ни изпитва устно. Това е. Ако има нещо още питай.

Gadni li sa izpitite

И недей подхожда така към изпитите. те са си нещо напълно нормално и няма нищо гадно в тях. кофти е ако не си чел, ама то това си зависи от теб. Всъщност студентите сами си правят изпитите им да са гадни. Мисли положително и успех!
Активен

Todorova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Kriminalistika i informacionno pravo
« Отговор #2 -: 16.02.2007, 16:59:29 »

мерси за пълния отговор...
« Последна редакция: 27.02.2007, 12:16:16 от Kelli_Mutu™ »
Активен

bobi1717

  • Гост
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #3 -: 01.06.2007, 18:32:46 »

Криминалистиката е супер готина и интересна дисциплина. Препоръчвам ти да я запишеш. Няма да съжаляваш!! :y:
« Последна редакция: 01.06.2007, 20:56:00 от Kelli_Mutu™ »
Активен

rumeur

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Изпит по криминалистика
« Отговор #4 -: 11.02.2008, 19:09:28 »

Здравейте! Може ли някой да ми каже как протича изпита по криминалистика?Благодаря предварително                       
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Изпит по криминалистика
« Отговор #5 -: 11.02.2008, 21:07:12 »

Здравейте! Може ли някой да ми каже как протича изпита по криминалистика?Благодаря предварително                       

Изпитът минава лесно и интересно. Прочети по-горните посто и ще придобиеш по-голямо впечатление.

П.С. Моля теб и всички останали потребители преди да пуснете питане в отделна тема чрез търсачката да проверите дали няма вече подобна, в която да зададете своя въпрос.
Активен

rumeur

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #6 -: 11.02.2008, 21:19:55 »

Благодаря за инфото :-)
Активен

vaskes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #7 -: 15.02.2008, 22:12:26 »

Криминалистиката съвсем не е лек и приятен предмет.Общата култура изобщо няма да свърши работа-трябва си здраво учене.Йонко Кунчев преподава само Криминалистическа тактика, което е само един от дяловете на Криминалистиката.Ако някой иска да научи нещо да си вземе учебника на покойния професор Михайлов/ ако го намери/.Мога да си представя що за изпит е да ползваш учебник.Ако някой смята след като се дипломира да работи като дознател да заляга здраво над учебника/на Михайлов, в крае случай на Иван Боев /.Успех.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #8 -: 17.05.2008, 01:01:07 »

по  тая  тема  не  съм  писал  нищо  и  сега  като  я  видях , ще  се  включа и  аз със      мнението     си!1 -во  изпита  ще  бъде  на  25  май  -недяля , точно  след  празника  на  Славянската  писменост  --най- светлия  и  чист  Български празник!препоръчвам  на  колегите  и  колежките  следния  тактически  план  --прочитане  2  пъти  лекциите,  след  това  прочитане  1  път  един  от   двата  учебника  на  проф.Йонко  Кунчев--или  изданието  от  2004год.  или  500 - те  въпроса  и  отговора  !  ако  някой  има  време  да  ходи  да  чете в  библиотеката ,също  има  от  1990 год  добро  издание  от  около380-400  страници  на  проф.Михайлов  мисля  че  беше!  изпита  не  знам  как  ще  протече ,  но  знам  си    оценката (  А  )    по  европейския  стандарт!   изпита  по  информационно  право  минава  леко q ако  си  чел  от    нета      на адреса  на  Кискинов.com/ ip  !дава  един  въпрос--  пишеш  и  получаваш  отличен,  даже  имаше  и  бонус  от  още  един  въпрос  по  избор  на  студента  който  знае  повече  по  него  да  пише!за  финал  ще  цитирам     Уейн   Дайър--от  книгата  му " Мъдрост за  всеки  ден"     За  да  превъзмогнеш   съмненията  в  себе  си  и  да  влезеш  в  твоето  царство  на   истинската  магия  ,  трябва  да  се  държиш  така,  сякаш  вече  си  станал онова,  което  искаш,  и  да  знаеш  , че  можеш  да  го постигнеш!Лека  нощ,  до  утре! :-)
Активен
Всичко е любов

Nastju

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #9 -: 23.05.2008, 00:39:10 »

 Криминалистиката наистина е много интересна и ако на човек му се отдава - много лесна.Естествено,че ако трябва да се придобият сериозни знания ще трябва сериозно четене,но ако някой ще я използва в работата си,ще се иска и дедуктивна мисъл,голяма обща култура и още какво ли не...
 Предвид,че изпитът наближи си порочетох учебничетата и мога да кажa,че на мен ми допаднаха и ми бяха интересни(въпреки сериозния обем).
 Иначе наистина "Криминалистиката",която се учи на лекциите е предимно Криминалистическа Тактика и малко от пазличните способи за разследване на престъпления,а това като гледам учебника на Цеко Цеков е само част о ткриминалистиката.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #10 -: 23.05.2008, 00:54:31 »

Подходяща     информация      може      да      откриете        тук         "криминалист      info      форум "     във  връзка  с        подготовката      за      изпита     на     25  май   2008год !  :-)
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #11 -: 25.05.2008, 14:11:04 »

Криминалистиката  мина  успешно! Бяхме  над  150  души  в  2  зали , разделени  на по  2   групи  ,  всяка  група ,от  по  6  въпроса  , време  за  писане   1  час  и  петнадесет  минути  ,  но  не  по  констекта!Въпросите  бяха  за  разсъждения ,например  прилики  и  разлики  при  идентификация  на  труп  с  неустановена  самоличност  и   разпознаване  на  заподозрян  и  такива  от  тоя  род,  като  всеки  въпрос  носи  по  1  точка!Ако  е  решен  1  въпрос    --има  бонус  от  1  точка  ,  за   да     се    закръгли     на   2  -ка! Много  хубав  изпит, научаваш  нещо  за  цял  живот,  без  да  се  притесняваш , че  ще  те  хванат  да  преписваш ,  въпроса  е  да  се  научи  човек  как,  откъде ,   колко  да  черпи  информация  ,как  да  я  усвои  за  да  бъде  максимално  кратък  ,но  в  същото  време  точен  и  прецизен  във  всяка  дума! Накрая   раздаваше  автографи  ,   проф.   Кунчев  на   всеки  купил  си  неговия  учебник ( който  е  определено  много  добър,  даже  бих  казал  повече  от   подробен)
,    с  пожелания  за  успешна  сесия!  Този  изпит  носи  6  кредита,  резултатите  на  20  юни  ,  час  допълнително,  носете  си  книжките! Да  си  помечтаем  всяка година  да  имаме  такива  изпити --  Дай     Боже       повече  такива      професори! :handshake:
« Последна редакция: 25.05.2008, 17:12:02 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Bloody_Marry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #12 -: 25.05.2008, 16:17:58 »

 Здр Марине,
на 20 юни пак ли ще има изпит по Криминалистика (така е отбелязано на таблото) ?!?
Питам защото не можах да се явя днес.

« Последна редакция: 25.05.2008, 16:53:05 от Bloody_Marry »
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #13 -: 25.05.2008, 17:24:12 »

Не  знам  със  сигурност , но  щом  като  пише  на  таблото  значи  е  вярно!Нормално  е  10 - 20души  да  не  се  явят  по  най-различни  причини  ,но  тази  дата  той  ни  е  каза  в  петък  след  обяд  и  ако  разсъждава   човек   ,логично  е  писмените  работи  да се  прегледат  за  около20-25  дни  от  една  страна  ,  а  от  друга  и  тази  втора  дата  е  приемлива  за  колеги  които  не  са  могли  да  се  явят  на  25  -ти! Знам  че  живее  в  София ,   но  телефона  му  го   нямам!  Все  пак  колежке  се  яви  на  20 юни   щом  като  пише  на  таблото! :-)пс   (   питах  по  телефона  един  колега  и  това  е  което  ми  каза,  20  -ти  от  10часа      в     6   аудитория---изкарах  ли  за  кафе  и  кола???)майтапя се
« Последна редакция: 25.05.2008, 17:31:31 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Bloody_Marry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Криминалистика и информационно право
« Отговор #14 -: 25.05.2008, 17:53:57 »

 Мерси за инфото , и за бързия ти отговор колега.
 :D
« Последна редакция: 19.06.2008, 05:38:03 от Bloody_Marry »
Активен