argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Информация за магистратурите  (Прочетена 5102 пъти)

huba-buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Plsss kajete mi malko info za magistraturite v na6ata katedra! vse taka neseriozni li sa kato bakalavarskata stepen?   :drunk: Nqkude vuv foruma pro4etah, 4e iziskvaneto, za da zapi6e6 magistyr e pone 5.00 na diplomna rabota, i za durjaven izpit li e tolkova? Nqkoi ot Vas zapisal li e pri Saparev? Vsqkakvi mneniq i komentari sa dobre do6li  :-)
« Последна редакция: 22.08.2011, 20:55:24 от Стойчо »
Активен
Искай повече, за да получиш достатъчно!

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #1 -: 23.02.2007, 15:06:55 »

Здравей Хуба буба. Не знам доколко сериозни са бакалавърските степени във философско-историческия факултет, не мога да коментирам, защото не съм си взела дипломата там. Затова пък записах магистратура към този факултет, при Сапарев. :-) разбрах, че това те интересува. Не знам да има бакалавърска степен с дипломна работа, може и да има, при мен беше само държавен изпит. Не мисля, че трябва да имаш минимум 5 от държавния. Гледа се средния успех от дипломата. По принцип има някакво класиране, но е по-скоро формално. Нали не си с по-малко от 4,00?
Относно програмата - не е никак лоша, даже може да се каже, че е интересна.
Питам се защо толкова се интересуваш дали някой е записал при Сапарев? Програмата ли те влече или имаш други съображения? :-)
На тези въпроси може да не ми отговаряш, аз така си питам, от любов към спорта :roll:
Активен

huba-buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #2 -: 23.02.2007, 20:45:47 »

blagorarq ti Dobbin za otgovora! v predi6en tvoi posting be6e napisala "Дано не съм права, но ми се струва, че  изучаването на  PR + журналистика + реклама не е възможно в рамките на 3 семестъра, което пък означава, че ще си дам паричките нахалост:( " ...kato pribavim i moeto razo4arovanie ot neserioznata rabota na nqkoi prepodavateli ...izborat mi stava dosta truden. ne 4e imam ne6to protiv prof.  Saparev ili programata, no vse pak predpo4itam da sam informirana predvaritelno. E, izleze li prava ili si sgre6ila s precenkata si?
Активен
Искай повече, за да получиш достатъчно!

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #3 -: 26.02.2007, 12:34:31 »

Вярно е :mmm: , аз бях най-скептично настроената относно тази магистратура. Затова, при записването, не хранех никакви илюзии, че ще ме направи спец по рекламата, пиар и журналистиката. Все пак това е занаят, не се учи, а се краде.  8-)Дори не си направих труда да отида на интервю, а изпратих приятелка  :-) Да, дотолкова ме беше подразнил нафуканият анонс в справочника, че реших да проверя колко ще е зле. :-D Изоставих мераците за магистратура Бизнес информатика с английски и се натресох във ФИФ. Сега си мисля, че програмата е доста по-читава отколкото изглеждаше в началото. Новата ми преценка може би е в резултат на занижените ми очаквания и няколко приятни за мен и за колегите ми изненади.  :wink:
Подобни на медийни комуникации програми има в ФИС /Бизнескомуникации/ и към филологическия /Медиазнание/, която тази година не тръгна. Сравних програмите им ... тази на МК стои доста добре, поне за първия семестър. Ако те интересува, ще ти я пратя.
Активен

huba-buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #4 -: 26.02.2007, 21:29:26 »

Програмата за МК я има в сайта на ФИФ, но за бизнескомуникациите в Икономическия факултет няма и една думичка. Ти откъде я погледна за сравнение? И в какво се състоеше интурвюто, имаш ли представа? :wink: Доколкото разбирам идваш от друг факултет, сега магистратурата ти 3 семестъра ли е? Преди да отговориш, благодаря ти за отзивчивостта, много си мила  :-)
« Последна редакция: 26.02.2007, 23:03:11 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Искай повече, за да получиш достатъчно!

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #5 -: 27.02.2007, 10:48:39 »

Магистратурата е 3 семестъра за всички, независимо дали са завършили този или друг факултет. За бизнес комуникации и медиазнание имам информация от мои колежки, не само от справочници. Надявам се да съм помогнала по някакъв начин за ориентирането ти по магистратурите. Между другото, медиазнание може да не тръгне и другата година. Пожелавам ти успех :-)
Интервюто било по-скоро среща с отговарящите по програмата и разясняване на същността и целите на магистратурата, преподаватели и дисциплини, както вече ти писах, аз не присъствах там. :-)
Активен

huba-buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #6 -: 04.03.2007, 22:45:30 »

да, определено ми помогна. мерси  :-)
« Последна редакция: 04.03.2007, 23:05:11 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Искай повече, за да получиш достатъчно!

Markiz_Alex

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #7 -: 08.10.2007, 17:43:36 »

Тъй като споменахте журналистика,нямаше как да остана безучастен.Искрено се интересувам какво представлява като специалност в ПУ.Прочетох някъде,че всъщност това е специалност Медийни комуникации като съдържа в себе си журналистика,ПР и реклама.Желая да запиша тази специалност успоредна с моята в момента,която е Маркетинг.Ако някоя от вас е наясно какво горе-долу се изучава,ще може ли да ми каже?И ако има програмата,да ми я прати... :) Благодаря предварително :)
Активен

huba-buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Активен
Искай повече, за да получиш достатъчно!

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #9 -: 11.10.2007, 11:17:29 »

  Аз драснах магистратурата " Управление на изследователска дейност и иновации ".

 Тук може да намерите инфо :
http://logos.uni-plovdiv.bg/site.jsp;jsessionid=442B3AC679DE87663C8C31224E06153A?ln=1&id=157
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

black_cat1111

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #10 -: 13.02.2008, 18:57:14 »

Може ли да попитам  за една друга магистратура,която видях-Сигурност в публичния  и частния сектор?Ако има някой,който в момента изучава тази специалност,моля да ми пише и да даде малко повече информация?
Активен

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #11 -: 16.02.2008, 22:50:18 »

Кажи какво те интересува. Тук или на Лс - все едно - когато мога, ще ти отговоря.
Активен
На лов за захар! :)

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
Re: Malko info za magistraturite
« Отговор #12 -: 12.09.2008, 18:02:35 »

Здравейте ,
Някой може ли да каже нещо допълнително за магистратурата Дипломация и международни отношения ? Нещо повече от това ,което е в сайта. Струва ли си и изобщо някакви впечатления и мнения? Серизоно ли е отношението на преподавателите ? Дано да не е като отношението при магистратурите във ФИСН . За там една добра дума не съм чул.
Активен