argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Как да спрем идиотията във форума?!  (Прочетена 8474 пъти)

aztikazahmnraboti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Как да спрем идиотията във форума?!
« Отговор #20 -: 10.02.2010, 23:43:21 »

то защото се разчита на благоразумието на потребителите ги има подобни постове  :-)
Активен
Сравнително кратък текст, почти изпълващ допустимия брой символи, който обхваща целия ред...

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Как да спрем идиотията във форума?!
« Отговор #21 -: 11.02.2010, 00:05:26 »

то защото се разчита на благоразумието на потребителите ги има подобни постове  :-)
Ако започнат да се ограничават всички потребители, които спамят и т.н., то във форума трябваше да останат много малко хора. Не че това е проблем, дори може да се повиши нивото на постовете, но това ще доведе до ответни реакции на потребителите. Все пак трябва да се спазва и някаква демокрация. Достатъчно пъти съм виждал как потребители се оплакват, че някой техен пост или тема са изтрити, а когато им се обясни, че са нарушили някое от правилата, те не го признават. Най-лесно е да се обвинява, без да се мисли, но уви често пъти е така. Така че все пак се следи постовете да са в нормите, да спазват правилата и вече при по-крайно случаи да се налагат някакви ограничения.

Поздрави
Васил Георгиев
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

aztikazahmnraboti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Как да спрем идиотията във форума?!
« Отговор #22 -: 11.02.2010, 00:28:08 »

демокрацията като приложение е далече от идиокрацията като факт тук..Ако има строго фиксирани правила, ще има и стог надзор и съответно сттога гледаемост на нещата. Това от своя страна означава много хора да си вършат работата, нищо лично нямам към никого от модераторите тук (даже се чудв как се отделиха толкова много думи, впрегнати в обяснение от твоя страна...Васил Георгиев :-)
Активен
Сравнително кратък текст, почти изпълващ допустимия брой символи, който обхваща целия ред...

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Как да спрем идиотията във форума?!
« Отговор #23 -: 11.02.2010, 00:34:34 »

демокрацията като приложение е далече от идиокрацията като факт тук..Ако има строго фиксирани правила, ще има и стог надзор и съответно сттога гледаемост на нещата. Това от своя страна означава много хора да си вършат работата, нищо лично нямам към никого от модераторите тук (даже се чудв как се отделиха толкова много думи, впрегнати в обяснение от твоя страна...Васил Георгиев :-)
Ами все пак има някаква гледаемост на нещата, понякога по-строга, понякога не чак толкова. Ако сега ти се струва идиокрация, представи си как щеше да изглежда форумът, ако модераторите не разчистваха тук-там по някой пост. Аз лично мисля, че модераторите се справят добре с работата си. Това, че доста хора изказват мнения, които на лишени от смисъл като цяло, не означава, че трябва да се трият щом не нарушават правилата.
Тук нещо не ми стана ясно (може би защото ми се спи) какво имаш предвид с това, че съм отделил доста думи за обяснение! Може би не си очаквала такова словоизлияние или и аз не знам точно! Може да ми обясниш на лични, че тук може да не е по темата! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!